Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #53

The Punisher (MAX) #53

The Punisher (MAX) #53

"Long Cold Dark" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Ma na imię Sara i jest ucieleśnieniem wszystkiego, co dobre pozostało w Franku Castle i jego życiu. Problem? Ma ją Barracuda - człowiek owładnięty chęcią rewanżu na Punisherze. Jest większy, silniejszy, bardziej bezlitosny niż swój nemesis. Ale Frank ma jedną rzecz, której Barracuda nie posiada.

Cytat

Barracuda: "Yo, nice work wit' the pig, muthafucka! Where you go to school?"
Punisher: "That would be Khe Sanh. Spring of sixty-eight."

Streszczenie

Barracuda zastrzelił jego córkę. Na ułamek sekundy serce Franka przestało bić, poczuł się jak zmrożony. Po chwili zrozumiał, że to wszystko nie ma sensu. To zbyt proste jak na okrutną zemstę, którą mu obiecał Barracuda. To nie była Sarah. Obydwaj przeciwnicy sięgają po broń. Castle jest szybszy i trafia dwa razy przeciwnika w bark. Barracuda upada obok lalki, która miała imitować Sarę. Punisher doskakuje do niego i zaczyna kopać go w głowę. Kilkanaście kopnięć później Frank idzie po łańcuch, żeby związać nieprzytomnego wroga.

Pół godziny później. Castle wywiózł Barracudę na jakieś odludzie. Wyrzucił go z auta i przymocował do jego jąder kabel podłączony do samochodowego akumulatora. Tortury trwają przez jakąś godzinę. Po tym czasie Punisher uznaje, iż Barracuda jest już gotowy by powiedzieć gdzie ukrył Sarę i wyjmuje mu z ust knebel. Ten szybko daje namiary na mustanga stojącego na parkingu niedaleko stąd. Frank grozi, że jeśli to kłamstwo to następnym razem go wykastruje. Następnie przemocą zmusza go do wejścia do bagażnika.

Gdy docierają na miejsce związany łańcuchem Barracuda jest już nieprzytomny. Punisher zostawia go w bagażniku i podchodzi do wskazanego auta na pustym parkingu. Rzeczywiście w środku śpi jego córka. Frank przez kilkanaście minut sprawdza czy auto nie jest zaminowane. W końcu otwiera drzwi i sięga po dziecko. Dziewczynka budzi się i zaczyna płakać. Castle cofa się i otwiera bagażnik. W środku znajduje się ciężki karabin maszynowy i kilka butelek z mlekiem. Punisher zabiera się do karmienia dziecka i dopiero teraz zauważa, że do jej fotelika przymocowana jest mina. Niestety nie posiada ekwipunku potrzebnego by ją rozbroić.

Tymczasem półprzytomnego Barracudę prześladują wspomnienia z dzieciństwa. Słyszy głos swojego pijanego ojca, który się nad nim znęca. W swój okrutny i pokręcony sposób mężczyzna uważał, że uczy go jak poradzić sobie w życiu. Barracuda znosił to, bo nie chciał, żeby stary zajął się też "edukacją" jego rodzeństwa. Ten mimo to był jednak ciągle niezadowolony. Któregoś dnia stwierdził, że jego syn niczego nie pojmuję i postanowił odejść. Tego dnia porzucił rodzinę. Barracuda przytomnieje do reszty wykrzykując, iż odnajdzie swojego ojca. Rozrywa krępujące go łańcuchy i wykopuje klapę od bagażnika.

Castle jest autentycznie zdziwiony tym, że jego przeciwnik był w stanie się uwolnić po takim laniu. Co gorsza ma teraz dostęp do broni, która była w samochodzie. Frank szybko chwyta zaminowane nosidełko z dzieckiem i chowa się za mustangiem. Barracuda strzela z karabinu maszynowego cały czas wykrzykując coś o swoim ojcu. Gdy w końcu jest zmuszony przeładować, Punisher sięga do bagażnika mustanga i wyrównuje szanse również wyjmując karabin. Trafia przeciwnika w nogę. Łuski po nabojach spadają obok przerażonej Sary. Barracuda śmiejąc się chowa się za autem Franka, ale i tam dosięgają go pociski. Castle nie jest w stanie go dobić, bo słyszy już syreny nadjeżdżających radiowozów. Koncentruje ostrzał na samochodzie, który po chwili wybuch. Chwyta dziecko w nosidełku i rzuca się do ucieczki w pobliski las. Wie, że ta eksplozja to za mało, żeby zabić Barracudę. Kilka chwil później na parking dociera policja.

Punisher z dzieckiem na rękach ucieka lasem. Ma wyrzuty sumienia, iż mała musi przez to wszystko przechodzić. W jego życiu jest niczym w rzeźni. Każdy kogo spotka umiera, nie ważne czy jest dobry czy też zły. W końcu Frank zatrzymuje się i próbuje po raz kolejny rozbroić minę. Przed oczami widzi obrazy swojej zabitej rodziny. Przez to bardzo łatwo daje się podejść poparzonemu i wściekłemu Barracudzie. Ten w mgnieniu oka chwyta go i ciska nim o drzewo. Odkopuj jego pistolet, po czym zaczyna go dusić. Castle usiłuje wyrwać się uderzając wroga w krocze, ale ten nawet tego nie odczuwa. Punisher uświadamia sobie, że po tych wszystkich kopniakach w głowę i torturach w Barracudzie coś pękło. Tym razem to on jest tym, który ma po swojej stronie szaleństwo. Wielki murzyn przeklinając obala go na ziemię i trafia raz za razem potężnymi ciosami.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #53 The Punisher (MAX) #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.