Avalon » Serie komiksowe » Marvel Team-Up » Marvel Team-Up #141

Marvel Team-Up #141

Marvel Team-Up #141

"Blind Justice"

Postacie
Cytat

Spider-Man przyczepiony do ściany: "C'mon, Nelson, don't play dumb! Who else can stick to walls like this?"
Foggy Nelson: "Uh..the Black Widow...the Fly...the Beetle..."
Spider-Man: "arrrrgh."
Becky: "Foggy... I think it's Spider-Man in a silly outfit."
Spider-Man: "Give the lady a biscuit."

Streszczenie

Detektyw Rollins podczas przesłuchania próbuje wymusić na podejrzanym przyznanie się do zabójstwa sprzedawcy lombardu. Całemu zajściu przyglądają się Matthew Murdock i obrońca przestępcy. Oprych z irokezem na głowie przyznaje, że wraz z kompanami okradł zamordowanego ale nie miał nic wspólnego z samym morderstwem [patrz Marvel Team-Up #140 - Foxdie]. Obrońca z powodu braku solidnych dowódów, prosi o wypuszczenie jego klienta. Matt zgadza się z tym. Po wyjściu podejrzanego, Murdock rozmawia z jego obrońcą i przyznaje, że również według niego chłopak jest niewinny. Matt jest pewien tego co mówi gdyż cały czas monitorował puls mężczyzny podczas przesłuchania, stąd wie, że ten nie kłamał, oczywiście ta informację zatrzymue tylko dla siebie. Po wyjściu z gabinetu Murdock spotyka się z czekającym na zewnątrz Benem Urichem. Niestety Matt nie ma dla niego żadnych zaskakujących informacji, które pozwoliłyby przekonać wydawców reportera, iż jego artykuł na temat tej sprawy jest wart więcej niż umieszczenia na sto osiemnastej stronie. Ben przeprowadza retrospekcję ostatnich wydarzeń.

Dwie noce temu, podczas przerwy w dostawie prądu, doszło do niewielkich zamieszek w lokalnym lombardzie. Na miejscu zjawił się Spider-Man, ale nie zdążył uratować sprzedawcy, którego zabiła kula wystrzelona przez kogoś z tłumu. Na podstawie pośrednich dowódó zatrzymano obecnego klienta Murdocka, Juana Santiago. Policja ma sporo zeznań naocznych świadków, czemu zaprzecza Juana i cała jego rodzina. Korzystając z pomocy swojej byłej dziewczyny Natashy Romanovej udało mu się wyśledzić gang uliczny, który był głównym prowodyrem zamieszek w lombardzie i to jego członkowie składali zeznania jako rzekomi świadkowie. W tym momencie pojawił się Howard 'Cool Breeze' McNeal, który jest właścicielem broni, z której strzelano do sprzedawcy. W trakcie pościgu został złapany przez Spider-Mana.

Matthew mówi, że problem polega na tym, iż broń nie została sprawdzona, więc nie mogą oskarżyć McNeala. W tym momencie Urich kupuje napój w automacie, a Murdock znika bez słowa.

Skacząc po dachach, Daredevil postanawia udać się do siedziby gangu, którą znaleźli Spider-Manem i Black Widow. Przy okazji zastanawia się gdzie jest Spider, który dość mocno zaangaażował się w tą sprawę, a ostatnio nie daje znaku życia. DD domyśla się, że może to mieć związek ze zniknięciem pozostałych bohaterów.

Natasha odwiedza miejsce zbrodni, lombard Zelnicka. W środku zastaje członków wspomnianego wcześniej gangu wynoszących towar z półek. Z zaplecza wychodzi Frank Arnold, nowy właściciel lombardu, który zatrudnił oprychów aby pomogli mu w spakowaniu asortymentu. Natasha mówi, że chce odnaleźć mordercę i według niej jest nim jeden z tych młodocianych bandytów. Gdy Tasha wychodzi, jeden z mężczyzn szepcze coś do Arnolda ale tan każe mu się zamknąć. Kobieta czuje, że nowy właściciel wie kto jest mordercą, zastanawia się tylko jak to z niego wyciągnąć.

W międzyczasie w kryjówce gangu Daredevil rozprawia się z jego członkami. Powala bez problemu jednego po drugim, a ostatniego z przytomnych zatrzymuje w celu wyciągnięcia z niego informacji.

Kingpin jest atakowany przez grupę mężczyzn, jest to część jego treningu, któremu oddaje się w swojej siłowni. W międzyczasie wysłuchuje raportu swojego pracownika na temat ostatnich zysków. W ostatnim czasie zmniejszyły się straty w interesach powodowane interwencjami super-bohaterów, zupełnie jak gdyby prawie wszyscy zniknęli z powierzchni ziemi. Fisk pyta się o wspomniane "prawie". Pracownik wyjaśnia, że problemy wciąż sprawia im Daredevil. Słysząc to Fisk łamie palce jednego z mężczyzn, z którymi ćwiczy.

Murdock rozmawia z Juanem, twierdząc, że go okłamał. Gang wrobił go w morderstwo dlatego, że Juan kradł w ich dzielnicy, tym samym robiąc im konkurencję. Chłopak wścieka się mówiąc żeby Matt zajął się tym, co do niego należy, faktycznie dokonał kilku kradzieży, ale na pewno nie zabił Zelnicka i zadaniem Murdocka jest go wybronić .

Daredevil spotyka się z Black Widow, mówi jej o swoich wątpliwościach i chęci porzucenia sprawy, jednak nie może tego zrobić gdyż złodziej też ma swoje prawa i nie może zostać skazany za morderstwo. Natasha chcąc pomóc Mattowi i mówi mu o Franku Arnoldzie, który prawdopodobnie wie kto jest mordercą.

W central parku Sheena Rogers, dziennikarka kanału ósmego, przeprowadza wywiad z Wilkinsem [ten koleś od termosu z The Amazing Spider-Man #252 - Foxdie], człowiekiem, który był świadkiem pojawienia się kosmicznej budowli, z której wyskoczył Spider-Man z mężczyzną bez ręki. A gdy sie oddalił, z kosmicznej budowli wyłonili się Avengers [po więcej na temat tego wydarzenia odsyłam do The Amazing Spider-Man #252 - Foxdie].

Peter przychodzi do redakcji Daily Bugle, gdzie spotyka Bena Uricha. Dowiaduje się od niego, że morderca, który miał oczyścić z zarzutów Juana Sandiago, okazał się niewinny. Peter udaje się na dach budynku po drodze przeklinając, że myślał, iż ta sprawa jest już rozwiązana. Nie może pozwolić żeby zamknęli niewinnego dzieciaka. Na dachu skupia się aby zamienić swoje cywilne ubranie w nowy czarny uniform.

W biurze prawniczym Nelson & Murdock, rozmowę Foggyego i Becky przerywa pojawienie się Spider-Mana. Franklin początkowo nie jest pewien czy to na pewno ten sam ścianołaz. Spider pyta się o Matt gdyż chce z nim porozmawiać sprawie Santiago, ale skoro go tu nie zastał postanawia poszukać gdzie indziej. Postanawia udać się do kryjówki gangu.

W międzyczasie Daredevil skacząc po mieście z Black Widow, spotyka człowieka Kingpina. Przedstawia on Murdockowi propozycje Fiska. Natasha jest zła, że Matt chce iść na układ z Kingpinem.

Spider-Man przypatruje się gangowi, który załadowuje towar ze swojej kryjówki do ciężarówki. Postanawia śledzić samochód.

Pojazd zatrzymuje się na zapleczu, znajomego lombardu. Jeden z członków gangu informuje Arnolda że mieli ostatnio za dużo problemów i kończą z tym interesem. Spider-Man przygląda się wszystkiemu z ukrycia, gdy jego pajęczy zmysł daje znać o zbliżających sie kłopotach. Arnolda odwiedza czterech mężczyzn, których przysłał tu sam Fisk. Według nich to Frank jest odpowiedzialny za śmierć Zelnicka gdyż chciał przejąć jego biznes. Przestraszony mężczyzna przyznaje się do winy, prosi tylko aby go nie zabijali. Wtedy na jednego z ludzi Kingpina rzuca się Spider-Man, ale zostaje zatrzymany przez Daredevila. Murdock wyjaśnia mu, że w tym wypadku ludzie Kingpina są pod jego protekcją. Spider jednak nie chce tego słuchać i rzuca się na nich. W międzyczasie Frank Arnold korzystając z okazji próbuje uciec, ale zatrzymuje go Black Widow. Wtedy mężczyzna w akcie desperacji wyciąga broń, ale Tasha przekonuje go, że nic mu po niej.

W tym czasie Daredevil mówi Spider-Manowi, iż bez wpływu Kingpina morderca nigdy nie przyznałby się do winy, dlatego poszedł z nim na układ. Spider jest wściekły takim postępowaniem Murdocka. Odchodząc dodaje, aby Matt pamiętał, że to oni są tymi dobrymi.

Następnego ranka. Sąd oddala oskarżenie Juana Santiago. Chłopak cieszy się z wygranej sprawy, jednak Matt szybko sprowadza go na ziemię mówiąc, że na swojej ulicy wciąż będzie musiał uważać na gang, który będzie zapewne próbował go zniszczyć, ale to już nie jego problem. Na zewnątrz sądu Murdock spotyka się z Natashą i mówi jej, że nie jest do końca zadowolony z ostatniej sprawy, z powodu ustępstw jakich dokonał. Kobieta zastanawia się skąd ten nagły przypływ moralności? Matt mówi, że to za sprawą słów wypowiedzianych wczoraj przez Spidera-Mana. Ten słyszy rozmowę Matta z Natashą siedząc na dachu nad nimi. Jest zadowolony, że wszystko zostało już wyjaśnione.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Marvel Team-Up #141

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.