Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #49

Ultimate Fantastic Four #49

Ultimate Fantastic Four #49

"Ghosts" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Zmagając się z mrozem syberyjskiej tundry, Crimson Dynamo i Sowieckimi Superżołnierzami, Fantastyczna Czwórka musi odkryć sposób na pokonanie przeciwnika, którego nie można dotknąć - Red Ghosta

Cytat

Reed Richards: "The suits have a nuclear power source. Shatalov, what's the setting on the timer? When they self-destruct, how long do they take to..."
Następuje wybuch. Sue osłania wszystkich polem siłowym.
Crimson Dynamo: "I am not sure my friend. When I get home, I will look it up in the manual."

Streszczenie

Syberia. Reed, Johnny, Ben i Shatalov walczą z oddziałem wyposażonym w różne modele zbroi Crimson Dynamo. Jeden z nich analizuje płomienie wytwarzane przez Storma, po czym strzela do niego, gasząc je, a chłopak zaczyna spadać na ziemię.

 

W laboratorium Kragoffa zmutowana przez Strefę N Sorba Rutskaya próbuje przebić się przez pole siłowe Sue Storm. Rosjanka krzyczy, że ta zdolność powinna należeć do niej, ponieważ ona skorzystałaby z niej, aby naprawić świat, podczas gdy Amerykanka jedynie używa bariery jako osłony. W pewnym momencie Sorba orientuje się, że potrafi fazować przez pole, i uderza Sue w twarz. Uważa, że bycie niczym duch to o wiele lepsza zdolność. Storm trafia Rutskayę belką, ale nie robi na niej to wrażenia i dalej okłada przeciwniczkę. Mówi, że zatłucze ją na śmierć i rzuci na pożarcie zwierzętom za wszystkie zbrodnie przeciwko naturze. Sue staje się niewidzialna i ucieka. Rosjanka nie przejmuje się tym, ponieważ twierdzi, że na jej terenie Storm się przed nią nie ukryje.

 

Crimson Dynamo ratuje Johnny’ego przed rozbiciem się, podsyłając mu jedną ze swoich sond. Storm, powoli odtwarzając płomień, wsiada na nią i kieruje w żołnierza, który wcześniej go unieszkodliwił. W ostatniej chwili zeskakuje, a sonda niszczy zbroję jego przeciwnika. Inny z żołnierzy powala na ziemię Shatalova, mówiąc, że ich zbroje są nowocześniejsze, a on nawet nie zasługuje na śmierć w walce. Ben chwyta Rosjanina i zaczyna wyrywać płaty metalu osłaniające jego tułów. Dwaj inni, zwani Młotem i Kowadłem, którzy razem stanowią obwód elektryczny, porażają Grimma ładunkiem. Reed krzyczy do Shatalova, aby przerwał obwód, ale Rosjanin go nie rozumie. Richards rzuca więc między dwóch przeciwników kawał metalu, powodując zwarcie. Johnny podpala ostatniego żołnierza. Czwórka bohaterów jest gotowa, aby wejść do kompleksu i pomóc Sue.

 

W pogoni za Storm Rutskaya dociera do rozgałęzienia korytarza. Chcąc podążyć wszystkimi drogami jednocześnie, wydziela ze swojego ciała trzy małpy i wysyła je za Sue. Jedna z nich pokazuje Sorbie zbroje żołnierzy. Rosjanka celowo próbuje nieprawidłowo je uruchomić i uruchamia procedurę samozniszczenia sprzętu.

 

Sue zostaje dogoniona przez orangutana, który poraża ją ładunkiem elektrycznym. Dziewczyna próbuje osłonić się polem siłowym, ale wiązka emitowana przez małpę omija je i trafia ją ponownie. Nagle za plecami orangutana pojawia się niedźwiedź, Misha, który go nokautuje. Mówi Sue, że muszą uciekać, dopóki mają na to czas.

 

Żołnierze chroniący ośrodek uciekają na widok Bena. Reed mówi, że odbiera sygnał nadajnika, który ma Sue, ale bohaterom na drodze staje Rutskaya. Ruszając do ataku, Grimm stwierdza, że wytwarzanie małp to najgłupsza moc, jaką widział. Zmienia jednak zdanie, kiedy stojący przed nim goryl zmienia się w podobnego do Bena skalnego stwora i uderza go. Johnny i Reed mają podobne problemy, walcząc z płonącym orangutanem i rozciągającymi się szympansami. Inna małpa władająca elektrycznością poraża Crimson Dynamo. Richards odrzuca na bok swoich przeciwników i pyta się Sorby, gdzie jest Sue. Ta chwyta go za gardło i zaczyna dusić. Na polu walki pojawiają się Sue i Misha. Dziewczyna każe Rutskayi zostawić Reeda i załatwić sprawę z nią. Sorba nie wierzy, że Storm może jej zagrozić, ale Amerykanka rzuca w nią próbkami krwi rekina, konia i innych zwierząt, co powoduje, że Rutskaya zaczyna mutować dalej. Sue tłumaczy Reedowi, że Sorba jest genetycznie niestabilna, więc dała jej parę innych możliwości przemiany. Shatalov mówi pozostałym, że jego komputer pokładowy ostrzega go przed niebezpiecznym nagromadzeniem energii. Richards po chwili domyśla się, że napędzane energią jądrową zbroje wybuchną. Pyta się Dynamo, ile jeszcze mają czasu, ale zamiast odpowiedzi następuje eksplozja. Sue zamyka bohaterów w polu siłowym, ratując ich przed śmiercią.

 

Jakiś czas później. Valentin Shatalov żegna się z Fantastyczną Czwórką, która wyrusza w drogę powrotną do Ameryki. Reed zastanawia się, czy Rutskaya przeżyła. Sue uważa, że jej zdolności mogły jej na to pozwolić. Richards przeprasza Storm, że przez ostatnie kilka tygodni strasznie ją traktował, ponieważ za wszelką cenę chciał dokończyć budowę Kosmicznego Sześcianu. Prosi ją o wybaczenie, ale Sue uznaje, że nie zrobi tego. Tłumaczy zaskoczonemu Reedowi, że od dawna nie czuła się jak samodzielna osoba, a nie jak połowa pary, i chce, aby na razie tak pozostało. To, że Richards nie będzie mógł nią poniewierać, to miły dodatek. Reed próbuje kontynuować rozmowę, ale Johnny i Ben przerywają mu, zwracając uwagę na obraz Nowego Jorku, który właśnie pojawił się na ekranie, aktóry nie wygląda normalnie: część Manhattanu jest zamknięta w polu siłowym o kształcie Sześcianu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #49 Ultimate Fantastic Four #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.