Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #252

Amazing Spider-Man #252

Amazing Spider-Man #252

"Homecoming"

Postacie
Cytat

Spider-Man wracając do swojego mieszkania: "Can it be?! Do my eyes deceive me? Is this really the bathroom skylight which opens to the home of that celebrated, world-famous, galaxy-hopping freelance photographer...Peter Parker?!"

Streszczenie

Na biurku redaktora Daily Bugle leży najnowsze wydanie gazety. Na pierwszej stronie widnieje zdjęcie zaginionych superbohaterów i napis: "WHERE ARE THEY?!?". Jonah zwraca uwagę Robbiemu, że w historii nie ma ani słowa o prawdopodobnym zamieszaniu w tą sytuację Spider-Mana i pytania czy nie jest on odpowiedzialny za zniknięcia. Robertson podkreśla, że teraz on jest redaktorem naczelnym i zamierza prowadzić gazetę po swojemu.

W międzyczasie w Central Parku pojawia się kosmiczna arena, z której w mgnieniu oka wyskakuje Spider-Man odziany w czarny kostium, trzymając doktora Conorsa. Obaj są szczęśliwi, iż udało im się powrócić do swojego świata. Conors częstuje się napojem z termosu napotkanego przechodnia, a Peter podskakuje z radości, że wrócił do domu. Policjanci są zaskoczeni całą sytuacją, ale pajęczak uspokaja ich, że jest prawdziwym Spider-Manem i z radości obcałowuje jednego z nich. Inny policjant nie wieży, że to Spider i sięga po broń, ale Peter w porę owija jego rękę pajęczyną. W tym momencie z kosmicznej areny wychodzą Avengers. Spider-Man zabiera Connorsa i oddala się. W czasie podróży mówi doktorowi, że lepiej jeśli zachowają doświadczenia z ostatnich dni dla siebie i nie ujawniają ich światu, który i tak by tego nie zrozumiał. Mężczyźni zatrzymują się na chwilę, gdyż Peter chce zabrać swoje ubranie, które zostawił na jednym z drzew przed udaniem się kosmiczną podróż. Niestety pajęczyna trzymająca ciuchy dawno się rozpuściła i nowa kurtka i buty musiały spaść. Na szczęście z reszty ubrań ptaki zrobiły sobie gniazdo, w którym Peter znalazł swój portfel i klucze. Przy okazji Spider sprawdza czy jego nowy kostium działa równie sprawnie jak na obcej planecie. Symbiot "wchłania" klucze i portfel.

Wkrótce potem Spider-Man odstawia Connorsa do domu, ku uciesze jego żony i syna. Następnie sam udaje się do swojego domu. Z radością wchodzi do środka przez świetlik w łazience. Nagle kostium reaguje na jego myśli i ze stroju Spider-Mana przemienia się w cywilne ubranie. Peter jest zaskoczony i pamięta, że Reed Richards obiecał mu zbadać właściwości jego nowego stroju. Gdy spogląda na telefon, przypomina sobie że przez te kilka dni nie miał kontaktu z ciotką May. Natychmiast dzwoni do jej aby nie musiała się dłużej o niego martwić. Przy okazji umawia się na niedzielny obiad z nią i Nathanem [wiecie, to ten boyfriend May jeżdżący na wózku - Foxdie]. Zaraz po rozmowie z ciotką Peter dzwoni do swojej dziewczyny, Felici Hardy, niestety nikt nie odbiera. Parker rozmyśla na temat ich związku i tego że muszą poważnie porozmawiać. Jak dowiedział się od Kapitana Ameryki i Human Torcha, Felicia biega po całym mieście próbując uzyskać super-moce [w Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #89 - Foxdie], aby mogła walczyć u jego boku. Peter wychodzi na miasto, aby zjeść w końcu jakieś ziemskie jedzenie.

Kilka minut później przez świetlik w łazience Parker wchodzi Black Cat. Zmartwiona po raz kolejny go nie zastaje, zastanawiając się gdzie znikł jej chłopak i dlaczego tak długo nie daje znaku życia. Rozmyśla o problemach jakich sobie przysporzyła próbując uzyskać swoje nowe super moce. Chociaż w efekcie osiągnęła swój cel, okazało się że osobą odpowiedzialną za ten stan jest sam Kingpin.

Chwile później Felicia opuszcza mieszkanie Petera i skacze na sąsiedni dach, gdy niżej, na poziomie ulicy Peter z pizzą w ręku wychodzi z knajpy. Przed wejściem do domu opróżnia skrzynkę pocztową, w której nazbierała się spora ilość korespondencji.

W domu delektuje się pizzą i sprawdza otrzymaną pocztę, w której przeważają rachunki. Zastanawia się jak zarobić trochę więcej pieniedzy, gdy z jego ciuchów wyskakuje aparat. Kostium po raz kolejny zareagował na myśli Petera, który postanawia wywołać zdjęcia, które zrobił podczas Secret Wars. W swojej ciemni wywołuje całą klisze, przypominając sobie te trudne chwile, które przeżył. Początkowo myśli, że mógłby zarobić sporą kasę gdyby sprzedał je dla jakiegoś magazynu, ale po chwili dochodzi do wniosku, że nikt mu nie uwierzy w te fotografię i uzna za spreparowane. Poza tym Reed ma rację aby nikomu nie ujawniać tego co przeżyli. Parker odczuwa zmęczenie i postanawia się położyć, lecz za nic nie może zasnąć. Postanawia jako Spider-Man udać sie w miasto. Kostium natychmiast reaguje na tą myśl i "wchodzi" na Petera.

W trakcie wieczornego patrolu Spider-Man trafia na rabusia próbującego okraść jakiegoś faceta. Same pojawienie się czarnego Spidera odstrasza zarówno złodzieja jak i ofiarę. Peter rusza dalej w miasto skacząc po dachach ciesząc się ze swoich mocy podrasowanych dodatkowo przez nowy kostium. Zauważa w dole alejki kłócącą się parę. Powodem sprzeczki jest nieudana randka. Przy okazji chłopak zwraca Spiderowi uwagę na beznadziejność swojej dzielnicy. Spider postanawia załagodzić sytuacje i zabiera ich na małą "przejażdżkę". Zatrzymują się na gzymsie jednego z drapaczy chmur. Peter mówi im aby rozkoszowali się widokiem na miasto z tak dużej wysokości i ujrzeli jego piękno.

Później, Peter odstawia parę w miejsce, z którego ich zabrał. Dziewczyna mówi mu, że sympatyczny z niego faceta, pomimo iż jest strasznie dziwny. Zadowolony ze swojego uczynku Peter, w nowym stroju jako Spider-Man rusza dalej w miasto.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #252

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.