Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #95

Exiles #95

Exiles #95

"Home, Again!" - part 1: "Starting Over"

Postacie
Cytat

Doom: "Strangers, I am Victor von Doom... founder and leader of the Four Fantastics. We are earth's protectors. If you are here to help, we welcome you as friends. But if not...!"

Streszczenie

Exiles po długiej absencji wracają wreszcie do swojego domu, do kryształowego pałacu. Coś jest jednak nie tak. Wewnątrz panuje całkowity spokój, Creed nie stwierdza czyjejkolwiek obecności i wszystkie światła są pogaszone. Te po chwili jednak załączają się automatycznie. Exiles rozglądają się po budynku. Nigdzie nie ma Heather, zniknął też jej sprzęt. Również po robalach nie został żaden ślad. Wobec wszechobecnej ciszy każdemu udziela się nieco melancholijny i sentymentalny nastrój.

Później wszyscy spotykają się na wspólnym posiłku. Luźna atmosfera zostaje zakłócona, gdy Creed zadaje pytanie, gdzie i dlaczego ich dom stracił swego gospodarza. Jak na zawołanie pojawia się Computer (hologramowa miniaturka Heather Hudson unosząca się w powietrzu) i wyjaśnia zgromadzonym przyczynę nieobecności Heather. Ta jak się okazuje jest prozaiczna. Otóż Hudson myślała, że Exiles zginęli podczas misji w innym wymiarze. Na to zresztą wskazywały wszelkie docierające informacje. Heather bardzo przeżyła to wydarzenie. Najpierw zniszczyła sprzęt, by następnie pogrążyć się alkoholowym nałogu. Robale nie czekając na dalszy rozwój wypadków chyłkiem dały nogę, zostawiając dziewczynę samą z jej problemami. Po pewnym czasie Heather doszła do siebie. Odstawiła butelkę, posprzątała po sobie i opuściła pałac. Exiles są zaskoczenie takim rozwojem wypadków. Creed pyta, ile w takim razie trwała ich nieobecność. Computer odpowiada, że według kalendarza obowiązującego w pałacu misja Exiles zajęła im sześć miesięcy. Znając już sytuację zespół postanawia podjąć pewne działania, mające na celu ustabilizowanie nieco bieżących spraw. Najpierw Blink i Morph udają się na poszukiwanie Heather. Reszta natomiast ma zająć się przywróceniem ich centrum dowodzenia pełnej sprawności, a Betsy postanawia się rozejrzeć, by nieco lepiej poznać kryształowy pałac.

Ziemia 3470. Morph i Blink stoją przed przypuszczalnym domem Heather położonym malowniczo nad brzegiem jeziora. Morph puka i za chwilę oczom obojga ukazuje się właścicielka posesji. Okazuje się nią być faktycznie Heather Hudson, choć w nieco zmienionej formie. Kobieta jest w ciąży. Zaskoczona nieoczekiwanymi odwiedzinami rzuca się przyjaciołom na szyję z radości, że ci żyją. Razem udają się na spacer brzegiem jeziora podczas którego to Heather wyjaśnia swoją obecną sytuację. Po tym, jak przypuszczalnie cały zespół zginął w trakcie misji, dziewczyna myślała nawet o powołaniu nowych Exiles, po zastanowieniu jednak zarzuciła ten pomysł skupiając się na bardziej przyziemnych sprawach. W obecnej sytuacji, co oczywista, jej powrót na dawne stanowisko nie wchodzi w grę. Blink i Morph żegnają się z Heather, która życzy im jak najlepiej.

Stojąc na dachu budynku Psylocke podziwia nocną panoramę miasta. Nagle za jej plecami pojawia się Slaymaster i atakuje dziewczynę. Ta próbuje się bronić, jednak wszelkie jej próby wydają się nie robić na przeciwniku najmniejszego wrażenia. Gdy Slaymaster przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu jego postać znika, a w jej miejscu pojawia się Creed. Ten podaje Betsy rękę i pomaga jej wstać. Trening jest zakończony.

Po tym jak Peterowi udaje się przywrócić sprawność systemu wszyscy ponownie zbierają się razem. Computer odebrał wołanie o pomoc. Kolejna rzeczywistość jest zagrożona. Exiles postanawiają odpowiedzieć na wezwanie. Pytanie jednak kto przejmie rolę Heather i zostanie w pałacu. Ku zaskoczeniu wszystkich najmłodszy stażem członek zespołu postanawia podjąć się tego zadania. Betsy stwierdza, że w ten sposób lepiej pozna swój nowy dom. Gdy wszystko jest już ustalone Exiles przygotowywują się do podróży. Już na miejscu lądują w samym centrum Nowego Jorku, a także sporego tłumu, który w panice ucieka przed dwoma postaciami stojącymi na dachu jednego z pobliskich budynków. Osobnicy ci łudząco przypominają Mole Mana i She Hulk. Nagle tłum zaczyna witać swoich bohaterów. Exiles obracają się, by za swymi plecami ujrzeć Fantastyczną Czwórkę pod przywództwem Victora von Dooma z Hulkiem i rodzeństwem Storm w składzie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #95 Exiles #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.