Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #383

Thor #383

Thor #383

"This Secret Love!"

Postacie
Cytat

Thor: "I say thee nay!"

Streszczenie

Most zwodzony przy jednym z pałaców Asgardu. Wojownik zwany Daillusem Śmiałym rozprawia się właśnie ze strzegącym mostu potworem po czym używając liny, dostaje się na dziedziniec zamku, po drodze rozprawiając się jeszcze z broniącymi go Harpiami. Zastaje na miejscu leżącą na łóżku kobietę zwaną Lorelei. Mężczyzna tłumaczy, że szukał jej już długo i na prawdę jest tak piękna jak pisali poeci. Dodaje, że chce ją wielbić i służyć jej przez wieczność. Kobieta przytulając go mówi, że tak może być, po czym pocałunkiem zmienia go w skałę. Nagle koło niej pojawia się oślepiające światło z którego wychodzi jej siostra, Enchantress, która pyta się kiedy przestanie traktować mężczyzn tak jakby byli miedzianymi monetami i kiedy zrozumie, że miłość jest czymś ulotnym, co powinno być przyjmowane z radością, a nie odrzucane. Lorelei odpowiada, że co mogą dla nie znaczyć podrzędne bożki, skoro posiadała serca Thora i Lokiego. Przez to ma wyższe standardy w kwestiach miłosnych niż inni. Enchantress wykrzykuje, że nikt nie będzie się z niej wyśmiewał, nawet ktoś tej samej krwi. Miała doświadczenia z namiętnościami tak egzotycznymi, że Lorelei nawet sobie tego nie wyobraża. Był nawet czas, że sam Thor mógł być jej na wieczność. Zdziwiona kobieta pyta kiedy to było. Więc Enchantres zaczyna swoją opowieść o tym jak odrzuciła prawdziwą miłość.

Kilka miesięcy wcześniej, bohaterowie i złoczyńcy ziemscy, zostali zebrani na specjalne stworzonej planecie zwanej Battleworld by udowodnić która strona jest silniejsza. Gdy strona złoczyńców zdobyła technologie kosmitów, walka zaczęła się na całego. Nie mając żadnego powodu do walki, Enchantress wycofała się w bezpieczne miejsce, jednak potężny atak She-Hulk sprawił, że straciła przytomność i została zabrana do kwatery bohaterów w roli więźnia. Jej rany zostały wyleczone przez urządzenia Mr. Fantastica. Po pewnym czasie więzienie odwiedził Thor, który powiedział jej leżącej w komorze rekonwalescentce, że może się już obudzić ponieważ chce porozmawiać o sprawach bogów, a tylko ich dwójka to nieśmiertelni mieszkańcy Asgardu. Kobieta zgadza się, jednak proponuje jakieś przyjemniejsze miejsce, po czym teleportuje się z Asgardczykiem nad rzekę w środku lasu.

Spacerując, Thor mówi kobiecie o wielkości walki jaka tutaj się odbywa i o tym, że to właśnie dla tej walki mógł się urodzić. Enchantress pyta się więc jakie jest jej miejsce w tych wydarzeniach. Thor odpowiada, że ma teraz okazje do odkupienia swoich win i stania się godną boskiego dziedzictwa, jeśli przystąpi do strony bohaterów. Kobieta z wściekłością oznajmia, że myślała o tym, iż Asgardczyk poprosi ją o coś całkiem innego niż tylko pomoc w kolejnej walce po czym ożywia drzewa. Thor zaczyna z nimi walczyć, a w tym czasie kobieta czeka z boku, kumulując całą swoją moc w ustach. Teraz jeden pocałunek ma sprawić, że Asgardczyk będzie jej na zawsze. Nagle niespodziewanie dla niej, zostaje zaatakowana przez potwora z rzeki. Nie może się obronić po kumulowaniu energii więc woła Thora na pomoc. Mimo, że ciągle czuje, iż to może być pułapka, mężczyzna rozprawia się z potworem. Czarodziejka wykorzystuje moment i chce go pocałować, jednak Thor odrzuca jej zaloty, mówiąc, że czuje, iż by później tego żałował. Kobieta jednak nadal próbuje go kusić, obiecując, że może się stać każdym kim pragnie i mogą żyć razem wiecznie. Thor przerywa jej czary uderzeniem młotem w Ziemię po czym wybacza jej zachowanie i zabierając ją z powrotem oznajmia, iż nadal liczy na jej zmianę zachowania.

Później w czasie gdy Molecule Man zrzucał na bohaterów cały masyw górski, Thor na innym końcu planety przebywał z Enchantress. Opowiada jej czym jest prawdziwa miłość w czasie gdy kobieta, nadal stara się doprowadzić do ich pocałunku. Zostaje on jednak przerwany przez trzęsienie ziemi [skutek uderzenia masywu górskiego - dop. Gamart]. Thor oznajmia, że musi dołączyć do bohaterów i Enchantress teleportuje ich razem, obiecując, że pozostanie z nim.

W bazie bohaterów zostaje otoczony przez ciągle aktywnych trzynastu złoczyńców złoczyńców, którzy po zrzuceniu masywu górskiego na bohaterów, przejęli ich kwaterę. Enchantress rezygnuje z walki u boku Asgardczyka, przez co ten zawiedziony postanawia walczyć sam. Pierwszym ciosem postanawia rozłożyć Ultrona, którego uznaje za najgroźniejszego. Odpiera również atak Titanii lecz zostaje obezwładniony przez Dr Octopusa i Wrecking Crew. Przerażona Enchantress przygląda się stwierdzając, że w tym momencie mogłaby udowodnić, że jest warta miłości Asgardczyka, jednak strach ją paraliżuje. Thor w tym czasie uwalnia się i pokonuje Absorbing Mana. Zostaje jednak zaatakowany przez Wrecing Crew. Walka zmienia strony co chwile jednak w szale, bohater jednym potężnym piorunem rozkłada atakujących. Przyglądający się walce Doom mówi do Ultrona, że może teraz wypróbować promień dezintegracyjny, w który go wyposażył. Robot potężnym wyładowaniem uderza w Thora. Nie pozostaje po nim nic tylko hełm i kawałek peleryny. Wściekła Enchantress wrzeszczy na Dooma, jednak nie może sie mu przeciwstawić.

Płacząc mówi Lorelei, że to był moment, kiedy mogła zdobyć jego miłość. Jednak zawiodła. Thor przeżył i nigdy nie uwierzył w śmierć bohaterów dlatego w sekrecie uciekł po ataku Ultrona i mimo, że nie chciał zostawić walki to ważniejsze było znalezienie przyjaciół [wydarzenia z Secret Wars - dop. Gamart]. Lorelei stwierdza, że to ładna opowieść, ale nie rozumie jej sedna. Enchantress stwierdza, że musi być naprawdę ślepa i każe jej popatrzeć na wojownika, którego zaczarowała, ponieważ to on mógł dać jej szczęście. Każe jej zrozumieć znaczenie swoich słów po czym znika. Kobieta obserwuje skamieniałego wojownika, po czym ze śmiechem odchodzi.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Thor #383

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.