Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #10

Secret Wars #10

Secret Wars #10

"Death to the Beyonder!"

Postacie
Cytat

Doom: "The Beyonder is dead! Now, the supreme being in the universe is DOOM!"

Streszczenie

Galactus konsumuje swój własny statek kosmiczny - gdy go pochłonie, będzie nie do powstrzymania i z łatwością pokona superbohaterów. Niespodziewanie, energia, która miała trafić do Pożeracza Planet, zmienia kierunek i zmierza w stronę fortecy Dooma. Captain Marvel jako pierwsza dociera do tej budowli i dokonuje szokującego odkrycia: Doom wydostał się z celi i znalazł sposób na przechwycenie mocy Galactusa. Informuje o tym resztę superbohaterów dzięki telepatycznemu połączeniu autorstwa Xaviera i kontynuuje obserwację w oczekiwaniu na posiłki. Doom zakończył przyswajanie mocy Galactusa i sam jest zaskoczony swoimi nowymi możliwościami. Osiągnął omnipotencję - może kontrolować otaczającą go materię, a jego zmysły pozwalają mu na poznanie najgłębiej skrywanych tajemnic ludzkiej duszy. Bez problemu może poznać sekrety swych podwładnych, nic więc dziwnego, że wykrywa również przebywającą w pobliżu Captain Marvel.

Profesor Xavier traci kontakt z Monicą, więc herosi ruszają na ratunek. Magneto używa swojej mocy, żeby uruchomić zniszczony statek X-Men, ale nie może liczyć na wdzięczność Kapitana Ameryki. Do kłótni włącza się Wolverine, który zarzuca Rogersowi brak wrażliwości na problemy mutantów.

Doom wciela w życie kolejny punkt swojego planu - wyrusza na walkę z Beyonderem. Świadomy nauczki, którą otrzymał przy poprzedniej próbie, modyfikuje swój pancerz w celu uodpornienia się przeciwko mocy przeciwnika. Rusza do boju, dokładnie w chwili, gdy do jego bazy docierają herosi. Przedostaje się przez otwarty portal Beyondera i po drugiej stronie rzuca wyzwanie potężnej istocie. Herosi nie mogą śledzić tego starcia, ale odczuwają jego efekt - całą planetę nawiedzają kataklizmy. Mimo nowo nabytej mocy Doom nie jest w stanie sprostać wrogowi. Nie zamierza się poddać i w akcie desperacji przekazuje wiadomość superbohaterom. Prosi o pomoc w zniszczeniu Beyondera, którego przedstawia jako wspólnego wroga. Najbliżej wsparcia Dooma swoją mocą jest Magneto, który waha się i oczekuje porady Xaviera. Jego dylemat rozwiązują Avengers, którzy powalają go na ziemię, bo nie chcą udzielić wsparcia swojemu wrogowi. Doom musi sam zmierzyć się z gniewem Beyodnera, który miażdży jego zbroję i wgniata go w ziemię. Jednak to nie koniec złoczyńcy - Beyonder zaczyna analizować pamięć pokonanego przeciwnika i odkrywa jego przeszłość. Fala wspomnień pobudza ciekawość Beyondera, który zaczyna coraz głębiej badać ciało Dooma. To sondowanie budzi Victora, który nie ma zamiaru poddać się. Po chwili na niebie pojawia się ogromny błysk światła, z którego wynurza się gigantyczny Doom w nowej zbroi. Oznajmia, że pokonał Beyondera i posiadł jego nieskończoną moc. Superbohaterowie przygotowują się do desperackiego ataku, ale Doom zmniejsza swe rozmiary, zdejmuje maskę i oznajmia, że wojna dobiegła końca.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.