Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #374

Thor #374

Thor #374

"Fires Of The Night!"

Postacie
Cytat

Blockbuster do Thora: "Heads up, Goldilocks!"

Streszczenie

Po pierwszym zaskoczeniu, trójka Marauders powróciła, by zabić tego, który ośmielił się stanąć im na drodze. Jako pierwszy atakuje Harpoon, ciskając w Thora jednym ze swoich harpunów, ale ten rozbija go uderzeniem młota, nie zwracając uwagi na energię, którą był naładowany. W tej sytuacji, do akcji wkracza Blockbuster, który próbuje staranować Thora, ale i on zostaje powalony ciosem Mjolnira. Vertigo próbuje na nim swoich sztuczek, ale Thor obraca jej zdolności przeciwko niej, a potem razi wszystkich błyskawicami, kolejny raz zmuszając do ucieczki. Teraz może spokojnie zająć się Angelem. Zdejmuje go ze ściany i próbuje zgadywać, kim jest i skąd się tu wziął. Nagle, ranny odzyskuje przytomność i pyta, czy udało mu się uratować Artiego. Thor nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, więc Angel zakłada, że mu się nie udało i prosi wybawcę, by zostawił go na śmierć, skoro nic nie potrafi zrobić dobrze. Thor przez chwilę zastanawia się, czy spełnić życzenie wojownika (bo za takiego go uznał), ale walący się strop zmusza go do zabrania Angela w inne miejsce, postanawia więc wynieść go z kanałów.

Tymczasem, Balder dotarł na Bezkresną Pustynię i wyczuwając czyjaś obecność domaga się rozmowy. Nagle z piasków wyłania się ogromny wąż, który grozi mu śmiercią, jeśli się nie oddali. Balder jednak wie, z kim ma do czynienia i nie okazuje strachu. Wąż zmienia się w kobietę, która przedstawia się jako Wyrd, jedna z Sióstr [prawdopodobnie chodzi o Urd - Gil] i wręcza mu to, po co przybył - butelkę wody ze studni życia. Ostrzega jednak, że za tą przysługę w przyszłości Siostry zażądają od niego zapłaty. Balder wylewa kilka kropel wody na czarne pióro i po chwili drugi z kruków Odyna wraca do życia. Razem ruszają na dalsze poszukiwania ojca bogów.

Harpoon i Blockbuster odnaleźli w tunelach Sabretootha i teraz ten pierwszyopowiada mu o spotkaniu z Thorem. Creed twierdzi, że on poradziłby sobie nawet z bogiem i śmieje się z Blockbustera, ze dał się tak łatwo przestraszyć. Ten unosi się honorem i bez słowa rusza w głąb kanałów, by odnaleźć Thora.

W innej części tuneli, Thor przypadkiem znajduje Artiego, który ukrywa się w rurach. Rozpoznając Angela, chłopak używa swoich projekcji, by zapytać, czy on nie żyje, więc Thor wyjaśnia mu co się stało i oferuj pomoc w wydostaniu się z kanałów. Nagle, przez strop przebija się Blockbuster, który natychmiast atakuje Thora w ślepej furii. Upadając na ziemię, Angel odzyskuje przytomność, a widząc, że jego wybawca zbiera cięgi postanawia ostatkiem sił ruszyć mu z pomocą. Skacze więc Blockbusterowi na plecy, ale ten chwyta go za gardło i dusi. Thor wraca do siebie i obezwładnia napastnika ciosem młota prosto w twarz. Ponownie podnosi nieprzytomnego Angela, wychwalając jego odwagę i obiecując, że wyniesie go na powierzchnię. Artie chwyta go za rękę i pokazuje obraz innych członków X-Factor, których Thor zaczyna rozpoznawać, więc prosi małego, by zaprowadził go do nich.

Tymczasem, Volstagg sprawdza, jak jego podopieczni radzą sobie z wiadomością o śmierci matki. Chłopcy wydają mu się wystarczająco silni, więc aby ich pocieszyć, zabiera ich na dół, gdzie cała jego rodzina zebrała się przy obiedzie. Tam zostają powitani przez gromadkę dzieci Volstagga i szybko się z nimi dogadują.

Podążając za Artiem, Thor trafia na Cyclopsa i Marvel Girl, poszukujących zaginionego towarzysza. Dopiero teraz rozpoznaje w nich oryginalnych członków X-Men i korzysta z okazji, by wymienić wspomnienia o Xavierze i wspólnej walce z Lucyferem. Angel odzyskuje przytomność i stwierdza, że nie powinni po niego wracać i ryzykować, bo nie jest tego wart. Jean natychmiast otacza go telekinetyczną osłoną, a Cyclops pomaga Thorowi unieruchomić złamaną przez Blockbustera rękę. X-Factor zamierzają zabrać Angela do lekarza jak najszybciej, więc Thor oferuje się zająć martwymi Morlockami i urządzić im pogrzeb w stylu Wikingów. Gdy tamci znikają, zbiera ciała i układa na stos, stwierdzając mimochodem, że Hela z pewnością ucieszyłaby się, widząc efekty masakry. Jak na wezwanie, bogini śmierci pojawia się za nim i weryfikuje tą opinię twierdząc, że masakry niewinnych wcale jej nie bawią. Co innego obserwowanie jego udręki, nasilającej się po zaklęciu, które na niego rzuciła, a które sprawiło, że jego kości stały się kruche i nie będą się goić natychmiast oraz, że będzie odczuwał strach przed walką, chociaż nie będzie mógł zginąć. Słysząc to, Thor wpada we wściekłość zaczyna ciskać błyskawicami od których całe tunele staja w płomieniach. Ogień pochłania ciała Morlocków, a kiedy wreszcie gaśnie, Thor wciąż stoi w tym samym miejscu, sam ze swoimi słabościami.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Thor #374

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.