Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #373

Thor #373

Thor #373

"The Gift Of Death"

Postacie
Cytat

Bliźniacy na widok Volstagga: "Santa Claus? Is that you?"

Streszczenie

Po długiej nieobecności, Thor może wreszcie powrócić do Midgardu. Jednak w drodze powrotnej przeszywa go nieprzyjemne uczucie słabości, którego nie potrafi zidentyfikować. Dociera w końcu do Nowego Jorku i przez chwilę krąży nad miastem podziwiając, jak szybko usunięto zniszczenia po jego walce z hordami Surtura [Thor #353 - Gil]. Poprzypomina mu, że powinien odnaleźć zaginionego Odyna, postanawia więc udać się wprost do królestwa Surtura, ale szybko okazuje się, że magiczna bariera jest zamknięta i nie może tego dokonać. Wraca wiec do pustego mieszkania Sigurda jarlsona, ale przygnębiają go te puste ściany, więc wylatuje do miasta, by przemyśleć sobie sprawy. Zastanawia się, czy powinien wrócić do Avengers i stwierdza, że jest jeszcze na to za wcześnie. Siada więc na chwilę na gzymsie budynku Chryslera, ale zanim pogrąży się w myślach, dostrzega napad rabunkowy w pobliskim parku. Udaje się więc na miejsce i powstrzymuje złodzieja, który poddaje się na sam jego widok. Po chwili zjawiają się policjanci, którzy zabierają bandytę i gratulują mu dobrej roboty. Patrząc na nich, Thor zastanawia się, co sprawia, że zwykli śmiertelnicy ryzykują życie, by bronić prawa i porządku.

Tymczasem, w Asgardzie wciąż trwa odbudowa po wielkiej bitwie z siłami Surtura, a w domu Volstagga budzą się dwaj ziemscy chłopcy. W pierwszej chwili biorą grubego brodacza za Świętego Mikołaja, ale Volstagg wyprowadza ich z błędu i wyjaśnia, że przyniósł ich tu Thor po tym, jak ich matka zginęła z rąk zabójcy. Chłopcy jednak nie chcą mu wierzyć i pytają, co naprawdę się stało.

Już jako Sigurd Jarlson, Thor udaje się na budową gdzie pracował, zastanawiając się, czy ktoś jeszcze go tu pamięta. Natychmiast rozpoznaje go Jerry - kierownik budowy i stary przyjaciel, który pyta, co się z nim działo przez cały ten czas. Sigurd odpowiada, że jego ojciec zmarł i musiał wyjechać. Po krótkiej rozmowie, Jerry zaprasza go do siebie na kolację i nie czekając na odpowiedź, wyciąga za sobą. W domu czeka na niego żona i sześcioro dzieci, które bardzo interesują się przybyszem (zwłaszcza starsze córki). W tejrodzinnej atmosferze, Thor na chwilę zapomina o trapiących go zmartwieniach i świetnie bawi się z dziećmi. Po kolacji, Jerry proponuje, by zamieszkał z nimi, bo mają akurat pokój do wynajęcia, a Sigurd chętnie się zgadza.

W Asgardzie, w zastępstwie Odyna rządzi tymczasowo Balder. Gdy tak siedzi na tronie, dumając nad przyszłością, jeden z kruków Odyna przynosi mu czarne pióro. Balder natychmiast decyduje zostawić wszystko pod okiem Heimdala, a sam wyrusza na poszukiwania.

Następnego dnia, Sigurd udaje się do parku z rodziną Jerry'ego. Dzieciaki domagają się, by opowiedział im historię ze swojego kraju, więc opowiada im o Thorze i jego długiej wędrówce do domu z wyprawy przeciwko Gigantom. Po zakończeniu opowieści spostrzega, że zbliżają się do niego dwie żaby, które wyskoczyły z pobliskiego stawu. To jego dobrzy znajomi z czasów, kiedy został zamieniony w żabę [Thor 364 - Gil], którzy przybyli by powiedzieć mu, że dzieje się coś niedobrego w pobliżu. Po dość dziwnej rozmowie z żabami, Sigurd stwierdza, ze musi coś załatwić, ale tłumaczenia okazują się zbędne, bo jego nowi znajomi zdołali już rozgryźć jego sekret i wiedzą, że jest Thorem. Szybko więc zmienia postać i schodzi do kanałów ukrytym w parku przejściem.

Obserwując go w swojej kryształowej kuli, Hela stwierdza, że wkrótce poczuje efekty zaklęcia, którym go poczęstowała gdy wracał na ziemię i śmieje się sama do siebie.

Wędrując po kanałach, Thor znajduje kolejne martwe i zniekształcone ciała. W pewnej chwili dobiega go krzyk, więc czym prędzej rusza w tamtą stronę. To Blockbuster i Harpoon z Marauders zabawiają się, torturując przybitego do ściany Angela. Słyszą, ze ktoś się zbliża i razem z Vertigo zaskakują Thora, gdy wychodzi zza zakrętu. Po chwili walki na oślep, Thor zaczyna ciskać piorunami i zmusza napastników do ucieczki. Dopiero teraz zauważa ich ofiarę. Upewnia się, czy Angel żyje, po czym próbuje delikatnie usunąć harpuny, którymi został przybity do ściany, ale w tej chwili słyszy kroki powracających przeciwników, więc przygotowuje się do walki.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Thor #373

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.