Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #27

The Sensational Spider-Man vol. 2 #27

The Sensational Spider-Man vol. 2 #27

"Feral" - part 5: "Rock of Life"

Postacie
Cytat

Sue Richards: (słysząc wahania Petera, który nie dowierza jej mężowi) "These loner super heroes... all they do is ask questions".

Streszczenie

Wspomnienia Vincenta Stegrona. Pokonany przez Spider-Mana i jego towarzyszy [ostatni raz w Sensational Spider-Man v1 #15 - Snak3] udał się na koniec świata w poszukiwaniu śmierci. Zamiast niej znalazł kawałek asteroidy, która uderzyła w Ziemię, rozpoczynając ere lodowcową. Legendy mówiły, że jej kawałki mogą łamać prawa natury i zmieniać proces ewolucyjny. Mówiły prawdę... Zabrał asteroidę ze sobą, chcąc zmienić świat i stopniowo zauważał zmiany na własnym ciele, spowodowane jej obecnością. Droga była krótka i dlatego w jej czasie zjadł tylko trzy osoby na statku... Wysłał skałę do swojego kolegi Richarda Treymana, przeczuwając, że ten poprosi o pomoc ich starego znajomego - Connorsa. Asteroida była pewnego rodzaju koniem trojańskim. Sam czekał i zaczał działać, kiedy spadł deszcz, roznosząc promieniowanie po mieście.

W tym momencie jego opowieść zostaje przerwana, ponieważ atakuje go wściekły Spider-Man. Cios dosięga celu i Stegron przebija ciałem ścianę. Zaczyna się bijatyka, która zostaje przerwana przez raptora [chyba velociraptor - Snak3], który atakuje Petera. Ten unieruchamia go siecią, ale w międzyczasie znika Vincent.

Na zewnątrz trwa walka pomiędzy Veminem i Lizardem. Dwa głupie zwierzęta chcące się zabić. Udałoby im się to, gdyby nie kolejne dwa, które właśnie się pojawiają. Puma i Black Cat wskakują między przeciwników. Thomas daje Felici wolną rękę co do wyboru przeciwnika. Hardy wybiera Connorsa ponieważ ma z nim niedokończony interes i nie lubi szczurów. Oboje bez problemu rozprawiają się z przeciwnikami.

Z powrotem w muzeum. Spidey unieruchamia siecią pracownika muzeum, który będąc pod wpływem asteroidy rzucił mu się do gardła. Nagle atakuje go Stegron i Pete oddala się, widząc, że walka do niczego nie prowadzi. Kontaktuje się z nim Richards wykorzystując system łączności wmontowany w nowy kostium. Reed widząc odczyty kostiumu wie, że to nie Stegron jest problemem. Ciężko z tym zgodzić się Parkerowi, który własnie ledwo unika ciosu przeciwnika. Ogon Stegmana bez problemu kruszy ścianę, co może oznaczać, że wzrasta jego siła [proporcjonalna do siły dinozaura - Snak3]. Mimo to Richards prosi Pete, aby na chwilę zapomniał o przeciwniku i podpowiada, ze może użyć do tego kamuflażu wbudowanego w kostium. Tak też robi Pete przypominając sobie, że dinozaury mają kiepski węch i staje się niewidzialny. Steagron przebiega obok niego i Pete ma chwilę wytchnienia. Reed każe mu znaleźć się trzy piętra niżej, ponieważ tam tkwi źródło ich problemu. Pete niechętnie wykonuje polecenie i wyskakuję przez okno, ponieważ to najszybszy sposób. Po chwili jest już na dole obok skały, o której wspomniał Dinosaur Man. Dziwi się, ponieważ myślał, że będąc tak blisko niej będzie szalał ze złości. Dochodzi do wniosku, że to materiał kostiumu wstrzymuję promieniowanie i już w następnej chwili część kostiumu wyskakuję na skałę oplatając ją szczelnie, co zatrzymuje promieniowanie. W tej samej chwili przez ścianę wpada Stegron krzycząc, że skrzywdził jego skałę życia. Spidey słysząc to zaczyna wykrzykiwać, że jest głupcem ponieważ skała niszczyła życie. Atakuję go i z jego dłoni wyskakują ostrza. Krzyczy, że to pająki rządzą światem, ale powstrzymuje się od zabicia przeciwnika.

Epilog. Skała zostaje przetransportowana do Baxter Building, gdzie wracają cali i zdrowi Human Torch i Thing. Puma zabawia się z Felicią, Vermin je szczury w klatce, a Connors spaceruję z synem. MJ przytula męża mówiąc, że dobrze postąpił. Pete odpowiada, że świat cały czas nie jest taki jaki powinien być. Siedząca w swoim apartamencie Madame Web mówi, że jego życie skomplikuje się jeszcze bardziej.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.