Avalon » Serie komiksowe » Secret Wars » Secret Wars #3

Secret Wars #3

Secret Wars #3

"Tempest Without, Crisis Within!"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Now, why is my spider-sense tingling? Is that you again, Wolvie? Dummy! Nobody can sneak up on me! Those pigstickers may scare the bar room bullies, but to me you're a joke!"
Nightcrawler (w myślach, o Spider-Manie): "His strength! His speed! Unbelievable! He is awesome!"

Streszczenie

Potężna burza wstrząsa fortecą Magneto, który z zachwytem podziwia zjawiska klimatyczne planety stworzonej przez Beyondera. Po chwili wyrywa się z zamyślenia i postanawia rozwiązać problem swojego "gościa". Uwalnia Wasp z kuli, w której ją uwięził i ze spokojem oczekuje na jej reakcję. Wściekła Janet pyta, dlaczego nie powinna zemścić się na nim. Magneto przyjmuje jej groźby jak żarty i z uśmiechem zaczyna tłumaczyć, dlaczego ją porwał.

Ulewa trwa również nad oddaloną o setki mil siedzibą superbohaterów. Potężne opady i pioruny zmuszają herosów do ochrony bazy przed potężnymi odłamkami skalnymi, które spadają z otaczających ich gór. Zadanie to realizuje głównie Thor z lekką pomocą She-Hulk, Iron Mana i Captain Marvel. W środku również panuje burzliwa atmosfera. Część bohaterów tęskni za bliskimi, a inni źle czują się nowym towarzystwie. X-Men naradzają się nad kolejnym posunięciem w ukryciu przed resztą. Profesor Xavier ostatecznie decyduje, że mutanci nie są mile widziani wśród pozostałych super-grup i udadzą się na spotkanie z Magneto. Przypadkowym świadkiem podjęcia tej decyzji jest Spider-Man, który chce jak najszybciej poinformować Avengers i Fantastic Four. Ucieka próbującym go złapać mutantom i odnajduje Reeda Richardsa, ale w ostatniej chwili Xavier telepatycznie usuwa niewygodne fragmenty z jego pamięci. X-Men w tajemnicy opuszczają cytadelę i odlatują w kierunku Magneto.

Tymczasem Doctor Doom ze złością reaguje na odmowę współpracy ze strony Magneto i informuje, że czyni to z nich wrogów. Erik nie przejmuje się tą groźbą i wraca do porwanej Wasp. Kobieta uspokoiła się już i jest zdecydowanie przyjaźniejsza dla Mistrza Magnetyzmu. Ulega urokowi Magneto i z krótkim ociąganiem odwzajemnia jego pocałunek.

Twierdza Doombase. Lider superzłoczyńców wykonuje kolejny krok, który ma zapewnić mu zwycięstwo. Dzięki zaawansowanej maszynerii obdarza dwie kobiety supermocami. Titania i Volcana są zachwycone tą przemianą i nie mogą doczekać się walki.

W bazie superbohaterów Thor odwiedza salę, w której przetrzymywani są pojmani przeciwnicy. Uwalnia pochodzącą z Asgardu Enchantress i oznajmia jej, że musi porozmawiać z nią o sprawach, które rozumieją tylko bogowie.

Następnego ranka pogoda wreszcie poprawiła się. Kapitan Ameryka budzi się i ma pretensje do Hulka, że nie przerwał mu snu kilka godzin wcześniej. Zielony stwór nie jest zadowolony z narzekania Kapitana, a na dodatek nie rozumie, co się z nim dzieje - ma problemy z koncentracją i wykorzystaniem swojego intelektu. Nieprzygotowanych superbohaterów zaskakuje atak Dooma i jego podwładnych. Titania powala Reeda oraz Bena Grimma, ale Human Torch ratuje swoich kompanów i wspólnie uciekają. She-Hulk nie ma tyle szczęścia i pada ofiarą Volcany, a Captain Marvel ulega niespodziewanemu atakowi Doctora Octopusa. Kolejne starcia również przebiegają po myśli superzłoczyńców i Kapitan Ameryka zarządza odwrót. Tę rundę zdecydowanie wygrał Doctor Doom, który na dodatek odbił uwięzionych złoczyńców.

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Wars #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.