Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #5

The Ultimates #5

The Ultimates #5

"Hulk Does Manhattan"

Postacie
Cytat

Fury na widok Wasp pokazującej biust Hulkowi: "A double PhD and the only way you can think of to distract the Hulk is with a Mardi Gras special?"

Streszczenie

Ultimates docierają na Manhatan. Nick informuje ich o skutkach działań Hulka. Są dziesiątki ofiar wśród cywili. W helikopterze wraz z Captainem leci antidotum na serum Hulka, które opracował sam Banner. Natasha nie może uwierzyć, że ten znowu zażył serum usprawiedliwiając się, że chce dać grupie medialnego przeciwnika. Stark pyta, czy są jakieś wieści od Thora. Są. Syn Odyna zadeklarował chęć pomocy pod warunkiem, że Prezydent podwoi nakłady na pomoc międzynarodową.

Hulk wspina się po ścianie budynku, w którym znajduje się restauracja z Betty i Freddiem Prinzem Juniorem. Do akcji wkracza Giant Man. Przykrywa Hulka swoim dłońmi, ten jednak wyrywa się i ze wściekłością atakuję głowę Hanka. Pym pada nieprzytomny, a zagrożeniem zajmuje się Iron-Man. Zabiera zielonego potwora do ewakuowanego budynku dworca. Tam jednak sprawa nie idzie po jego myśli. Hulk zdziera z Tony'ego hełm i próbuje odgryźć mu głowę. Stark ratuje się ładując w niego całą mocą swoich zagłuszaczy myśli. Daje mu to chwilę na podjęcie działań. Captain każe Starkowi i Wasp wystawić mu go. Po chwili Hulk wylatuje przez ścianę budynku na ulicę. Jan pokazuje potworowi piersi i odlatuje. Ten podąża za nią. Gdy jest w odpowiednim miejscu do akcji wkracza Captain America. Na głowę Hulka spada czołg, za którego sterami siedzi Rogers. Jednak to nie powstrzymuje napastnika. Rozdziera on czołg i szarżuje na Capa. Ten atakuje go i po chwili Hulk leży powalony, a Rogers próbuje wstrzyknąć mu antidotum. Alter ego Bannera jednak się nie poddaje. Wykręca Captainowi rękę i powala go na ziemię, niszcząc przy tym serum. Nick widząc sytuację przygotowuje się do planu awaryjnego, opracowanego zresztą przez Rogersa. Przygotowuje ładunek jądrowy.

Nagle z nieba spada błyskawica, która trafia Hulka oddzielając go od Capa. Po chwili Thor okłada potwora swoim młotem. Mjolnir łamię mu szczękę, żebro i przebija płuco, ale to nie wystarczy, żeby pokonać Hulka. Uderza on Thora, odrzucając go i wraca do Captaina. Pyta się go, gdzie jest Betty. Informuje go, iż ta jest już w lecącym nad nimi samolocie transportowym. Potwór skacze i łapie się wystającej rampy samolotu.

Cap na zadane pytanie, mówi, że wyciąga go nad wodę, na wypadek, gdyby musieli użyć broni atomowej. Ale tylko wtedy,gdy inne plany nie zadziałają. Kontaktuje się z Wasp. Ta jest wewnątrz głowy Hulka, ma zamiar użądlić go w tę część mózgu, przez którą jest wielki i wściekły.

Po chwili Hulk krzyczy i wypada z otwartego luku samolotu. Do leżącego wśród gruzów, bezbronnego, nagiego Bannera podchodzi Captain i kopniakiem pozbawia go przytomności.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.