Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #4

The Ultimates #4

The Ultimates #4

"Thunder"

Postacie
Cytat

Dziennikarz: "Okay, how about we try a shot of you holding one of those big jets over your head, Doctor Pym?"
Giant Man: "To be honest, they actually look kind of heavy, guys. What if I do something to my back?"

Streszczenie

Tony Stark, wypoczywający na stacji kosmicznej, wraz z Shannon Elizabeth, właśnie udziela, na żywo, wywiadu w programie Larry'ego Kinga. Broni w nim decyzji o wydaniu pięćdziesięciu miliardów dolarów na budowę bazy na Manhatanie [chodzi o Triskelon -Gamart] i powstaniu grupy superludzi. Jak pokazuje niedawny atak Magneto [Ultimate X-Men #6 - Gamart] należy być przygotowanym na atak super-złoczyńców.

Nowy Jork. Captain i Wasp wracają z zakupów. Jan pomagała wybrać Steve'owi ubrania pasujące do XXI wieku. Gdy wracają do jego mieszkania zastają wyłamane drzwi. Captain America padł ofiarą włamania.

Triskelion. Bruce informuję Betty, że dzwonił Captain i przekazuje jej co się stało. Informuje ją także, że Steve uważa, że to robota dzieciaków mieszkających po drugiej stronie ulicy i że właśnie tam idzie skopać im tyłki. Ale to mało obchodzi pannę Ross. Bardziej ją martwi to, że na spotkaniu z dziennikarzami pojawił się tylko Giant Man. Jest wściekła na Bannera, że ten nie potrafił rozpracować formuły, która zamieniła Rogersa w super-żołnierza. Mówi także, że lepiej, żeby dziś do zespołu dołączył Thor, inaczej ich separacja z przejściowej stanie się trwała.

Norwegia. Nick i Bruce przylecieli do Norwegii, aby spotkać się osobiście z Thorem, bo ten nie odbiera ich telefonów. Proponują mu członkostwo w Ultimates, ale on odmawia. Syna Odyna nie interesuje praca dla wojska, ani zabijanie niewinnych. Banner zdenerwowany wykrzykuje, że nie jest żadnym synem Odyna. Jest byłym pielęgniarzem, który na trzy tygodnie przed trzydziestymi urodzinami przeżył załamanie nerwowe i spędził półtora roku w zakładzie dla obłąkanych. Thor pokazuje mu swoją moc, moc Mjolnira. Niebo rozbłyska gradem błyskawic i zaczyna padać deszcz. Nick i Banner wracają z pustymi rękoma do domu.

Triskelion, kilka tygodni później. Nick, Jan, Steve i Hank rozmawiają o najnowszej nowinie. Betty sprzedała prawa do zekranizowania ich historii, a Brad Pitt miałby zagrać Captaina. Nick na pytanie odpowiada, że jego może zagrać tylko Samuel L. Jackson, Starka - Johnny Depp, a Hanka - Matthew McConnaughey. Jako aktorkę dla Jan wskazuje Lucy Liu, ta z przekąsem odpowiada, że nie jest do niej podobna, ale przecież wszyscy Azjaci wyglądają tak samo. Hank zaczyna żartować, kto mółby zagrać Bannera, tak aby pokazać tę nerwicę w oczach. Padają propozycję: dzieciak z "Szóstego zmysłu", Stuart Malutki. W tym momencie wchodzi Bruce i słysząc to wybiega z pomieszczenia. Hank mówi, że chciał powiedzieć Steve Buscemi.

Manhatan. Bruce dzwoni do Betty, która jest na kolacji z Freddym Prinzem Juniorem. Mówi, że zrobił coś głupiego. Wymieszał krew Captaina z serum Hulka i wstrzyknął sobie ta mieszankę. Po chwili pada nieprzytomny.

Karetka. Ratownik zgłasza do bazy, że jadą z niezidentyfikowanym mężczyzną z zatrzymaną akcją serca. Reanimują go. Nagle oczy Bannera robią się zielone, zaczyna się szarpać. Ambulans wywraca się, a z jego wraku wychodzi postać, krzycząc:"Hulk chce Freddiego Prinza Junoiora!"

Triskelion. Pozostali Ultimates szykują się do akcji. Próbują wymyślić jakiś plan działania. Captain mówi, że plan jest prosty, będą go bić, aż padnie.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.