Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #6

The Punisher vol. 3 #6

The Punisher vol. 3 #6

"Spit out of Luck"

Postacie
Cytat

Punisher aktywując minę: "Two pounds of plastique plus seven hundred ball bearings plus five Gnucci soldiers. Equals."

Streszczenie

Kryjówka Gnucci. Mężczyzna, który twierdzi, że wie gdzie ukrywa się Punisher wyjaśnia w jaki sposób się o tym dowiedział. Opowiada, że pracuje do późna w księgarni dla dorosłych. Pewnego dnia pod koniec pracy wyjrzał przez okno i zobaczył zataczającego się mężczyznę. Z początku myślał, że to pijak, ale dojrzał symbol czaszki na piersi mężczyzny i krew więc poznał, że to Punisher. Była to noc po pamiętnych wydarzeniach w zoo. Mężczyzna obserwował później blok i wielokrotnie widział jak Castle z niego wychodzi i wchodzi. Kiedy dowiedział się o nagrodzie przyszedł, żeby ją dostać. Mamuśka mówi mu, że dziesięć milionów jest za zabicie Punishera, za wskazanie jego adresu dostanie dziesięć tysięcy. Każe dwóm swoim zbirom sprawdzić tę informację. Dodaje, że jeśli mężczyzna kłamie mają go zabić.

Wiadomości telewizyjne. Spikerka mówi, iż od powrotu Punishera liczba jego naśladowców zwiększyła się. W okolicach hiszpańskiego harlemu policja znalazła cztery rozczłonkowane ciała. Ofiary były przestępcami i zadeklarowanymi katolikami. W bogatej dzielnicy Riversdale Park zginęło pięciu dilerów i pies. Właścicielka czworonoga opisała sprawcę i powiedziała, iż ten nazywa siebie Elite. Kamery biurowca WIC nagrały szaleńca o pseudonimie Mr. Payback, który zabił pięć osób, a siedem poważnie zranił.
Reportaż przenosi się pod posterunek, jednak Soap nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Sondaż wśród zwykłych ludzi wskazuje, iż działania Punishera i jego naśladowców cieszą się powszechną akceptacją.

Helikopter firmy WIC. Dwaj mężczyźni udają się na spotkanie. Jeden z nich oburzony jest oskarżeniami Mr. Paybacka. Drugi uświadamia go, że są one prawdziwe. Nagle na dachu budynku spostrzega mężczyznę z ręczną wyrzutnią pocisków ziemia - powietrze. To Mr. Payback. Po chwili helikopter zamienia się w spadającą kulę ognia.

Riversdale Park. Czwórka uzbrojonych mężczyzn szuka Elite. Chcą się zemścić za zabicie ich kolegów. Po chwili wszyscy po kolei giną od strzału w głowę. Elite zabił ich strzałami z karabinu snajperskiego z okna swojej łazienki.

Trójka oprychów podjeżdża pod blok mieszkalny Franka. W środku Castle szykuje się do rozprawy z mamuśką. Pakuje broń i materiały wybuchowe do torby po czym wychodzi. Zbiry pani Gnucci nie mogą uwierzyć swoim oczom. Płacą informatorowi po czym dzwonią do szefowej. Ta każe im jechać za nim i wezwać pozostałych swoich ludzi.

Soap i von Richthofen siedzą w samochodzie pod domem Gnucci. Są świadkami wyjazdu dużej ilości samochodów z posiadłości. Moly domyśla się, że jadą zabić Punishera. Martin chce jechać za nimi. Kobieta woli zaczekać. Wie, że zbiry nie mają szans z Castle'm, a on i tak przyjdzie po mamuśkę. Soap, bez entuzjazmu zgadza się zostać.

Oprychy Gnucci dobierają się do Franka, gdy ten przemierza ulicę. Ostrzeliwują go z kilku samochodów. Castle wyjmuje z torby minę, po czym wrzuca ją przez przednią szybę do najbliższego samochodu. Kilogram plastiku, siedemset metalowych kulek i pięciu żołnierzy Gnucci. Efekt łatwy do przewidzenia. Dym powstały po wybuchu samochodu dezorientuje napastników i pozwala Frankowi na zajęcie dobrej pozycji. Staje pewnie na nogach, łapie w ręce swój karabin maszynowy "sześćdziesiątkę" i rozpoczyna ostrzał. Przypominają mu się czasy Wietnamu. Wtedy też używał takiej broni. Oprychy Gnucci padają jeden za drugim. Jeden z nich tuż przed śmiercią strzela w kierunku Punishera z bazooki. Nie trafia, ale wybuch wytrąca Frankowi broń z ręki. Pozostaje mu tylko zwykły pistolet. Ucieka do zaułka. Pozostali przy życiu napastnicy ostrzeliwują go schowani za samochodem. Frank traci ostatnie naboje i przestrzeliwuje zbiornik samochodu. Auto wybucha. Jednak trójka mężczyzn wciąż żyje. Biegną strzelając w kierunku Franka. Pierwszy ginie, gdy Castle miażdży mu krtań, drugi od ciosu noża. Trzeci przeciwnik strzela do Castle'a. Kula przebija się przez ochronny kewlar kamizelki. Frank nie zważając na ból idzie w jego kierunku. Zbir strzela jeszcze raz. Frank stoi wciąż na nogach. Trzy kolejne strzały także nie robią na Punisherze wrażenia. Podchodzi do mężczyzny i ostatkiem sił skręca mu kark inkasując jeszcze jeden postrzał. Po wszystkim pada nieprzytomny na chodnik.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #6 The Punisher vol. 3 #6 The Punisher vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.