Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #46

The Punisher (MAX) #46

The Punisher (MAX) #46

"Widowmaker" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Żony pięciu gangsterów są żądne śmierci Franka Castle i mają idealny plan aby tego dokonać. Ale jest i haczyk: ktoś domaga się od nich spłaty długu. Jest ich brudną tajemnicą i nie zawaha się poprosić kogoś o pomoc.

Cytat

Punisher: "Who are you?"
Jenny Cesare: "Your number one fan."

Streszczenie

Frankowi cała ta sytuacja nie podobała się od początku. Im dziewczyna, która go tu sprowadziła, bardziej nalegała by działać, tym bardziej rosły jego podejrzenia. Dlatego postanowił się wycofać. Nie zdążył. Trafił go pocisk z karabinu snajperskiego. Annabella rozkazuje strzelającej Shaunie dobić go. Ona jednak nie może tego zrobić, bo Bonnie zasłoniła jej cel. Rudowłosa kobieta kopie w twarz rannego Castle'a. Powstrzymuje ją ktoś, kto wypowiada jej imię. Tajemnicza kobieta wbija jej nóż w brzuch i szybkim ruchem rozcina go na całej szerokości. Pozostałe wdowy obserwują to z okna. Annabella, która zdaje się rozpoznawać nowo przybyłą krzyczy, by Shauna zaczęła strzelać nie bacząc na nic. Lecz to tajemnicza kobieta robi to pierwsza chwyciwszy karabin Punishera. Wdowy rzucają się na podłogę. Tylko Annabella stoi jak zahipnotyzowana nie zwracając uwagi na kule. Barbi ratuje jej życie obalając ją na ziemię. Tajemnicza kobieta pyta Franka czy jest w stanie iść, po czym strzela z granatnika w stronę domu. Wdowom udaje się uciec przed eksplozją. Lecz tu ich szczęście się kończy. W stronę domu zbliżają się policyjne radiowozy.

Detektyw Budiansky przesłuchuje Annabellę i jej przyjaciółki. Kobiety raczą policjanta fałszywą historyjką. Annabella wraz z swoimi przyjaciółkami chciała rzucić okiem na dom, który zamierzała kupić od Shauny. Gdy tylko dotarły na miejsce usłyszały odgłosy strzelaniny i krzyki. Przerażone ukryły się w domu nie zauważając nawet, kto do kogo strzelał, ani kiedy strzelanina się skończyła. Paul każe im chwilę poczekać i udaje się w kierunku budynku. Rozmawiając z policjantem badającym miejsce zbrodni dowiaduje się, że ze znalezionej obok domu broni padł tylko jeden strzał. Wszystko wskazuje, że ktoś wyrzucił karabiny z wnętrza budynku. Ta teza przeczy zeznaniom kobiet, które nie widziały żadnych ludzi w środku. Budiansky następnie przygląda się zwłokom Bonnie. Na pierwszy rzut wygląda mu na ekskluzywną prostytutkę. Cała ta sprawa nie podoba się detektywowi.

Tajemnicza kobieta pomaga Punisherowi wejść do jej mieszkania. Kładzie go na łóżko i zabiera się za opatrywanie jego ran. Zamroczony Castle pyta ją, kim jest. Ona odpowiada, że największym fanem Punishera.

Budiansky dowiaduje się, że pozostali policjanci pozwolili odejść świadkom. Ze złością dopytuje się, kto im na to pozwolił. Wychodzący z budynku kapitan Carling oświadcza, iż nie widział powodu, żeby je dalej zatrzymywać. Paul doskonale wie, że odgrywa się na nim za incydent ze szkołą. Sam kapitan nie próbuje nawet tego ukryć. W odpowiedzi Budiansky ze złośliwym uśmiechem wyjmuje akta czterech kobiet. Czyta na głos ich treść. Kapitan jest zaskoczony ich rozległymi powiązaniami ze światem przestępczym. Paul ironicznie stwierdza, iż to jego wina. Mógł wyjąć akta wcześniej i wrócić szybciej nim kobiety zostaną zwolnione. Następnie ze złością odchodzi.

W piwnicy domu Annabelli cztery wdowy pozbywają się jakichkolwiek dowodów. Rzucają swoje ubrania na stertę, którą Shauna ma zamiar podpalić. W międzyczasie radzi im dokładnie się wymyć, obciąć paznokcie i dokładnie oczyścić koniuszki palców. Lorraine dziwi zachowanie Annabelli, która nie odezwała się słowem od czasu przesłuchania. Ona z kamienną miną wyznaje, iż wie, kto zabił Bonnie. To jej młodsza siostra Jenny. Kobieta, którą Shauna miała dla niej zabić dziesięć lat temu. Pozostałe wdowy zaczynają protestować przekonując ją, iż musi się mylić. Annabella wybucha krzycząc, że jest pewna tego co widziała. Pamięta ją i każdą rzecz, którą jej zrobiły. Wie, że jest gdzieś tam i na nie poluje. Wie też, iż nie zabiły Punishera. Na domiar złego jest pewna, że policjant, który je przesłuchiwał zidentyfikuje Bonnie i połączy z nimi. Muszą coś z tym wszystkim zrobić.

Jenny odrywa przyklejoną do lustra fotografię Bonnie. Przygląda się chwilę, po czym gniecie ją i wrzuca do kosza. Leżący na łóżku Castle budzi się i zaczyna pluć krwią. Kobieta podchodzi i mówi, że zrobiła wszystko, co mogła w takich warunkach, by jak najlepiej go opatrzyć. Frank pyta, dlaczego mu pomaga. Ona całuje go i odpowiada. Robi to dlatego, iż zabił jej męża.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.