Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #45

The Punisher (MAX) #45

The Punisher (MAX) #45

"Widowmaker" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Frank stanie się nagle niezwykle popularny wśród kobiet - przyciągnął uwagę aż pięciu pań, które wzięły go na celownik. Niestety kieruje nimi chęć pomszczenia śmierci swych mężów, zabitych przez Punishera. Do gry wchodzi też nowa postać, z własnymi intrygującymi planami.

Cytat

Barbi: "Why don't I fuck Tony Pizzo?"
Annabella: "What?"
Lorraine: "I'm guessing it's a rhetorical question."

Streszczenie

Korowód samochodów przemieszcza się drogą pośród ośnieżonego lasu. Nagle ścieżkę zagradza im zwalone drzewo. Gangsterzy podejrzewają zasadzkę. Ich przypuszczenia okazują się słuszne, gdy wystrzelona rakieta niszczy ostatni samochód w konwoju. Nie mogąc zawrócić i uciec przestępcy są zmuszeni stawić czoła swojemu prześladowcy. Ich zapał ostudza eksplozja ładunku wybuchowego niszczącego kilka kolejnych samochodów. Gangsterzy zaczynają panikować. Z lasu wyłania się Punisher gotowy kontynuować swoje zabójcze dzieło.

Kilka dni wcześniej. Tajemnicza kobieta podsłuchuje przy pomocy pluskwy podrzuconej w domu Annabelli spotkanie pięciu wdów. Kobiety potrzebują znaleźć jakiś cel, który mógłby zainteresować Punishera. Nawet jeśli im się to uda, to będą jeszcze dwa problemy. Jak mają niezauważenie podrzucić ich kobietę w opałach i jak sprawić, by przeżyła ewentualną strzelaninę? Bonnie, ich dama w opałach przysłuchuje się z przestrachem i próbuje nieśmiało protestować. Barbi proponuje, że może się przespać z Tonym Pizzo, by czegoś się dowiedzieć. Mało znaczący przestępca po ostatnich rzeźniach dokonanych przez Punishera dostał własną ekipę i jego wpływy wzrosły. Przyjaciółki są zadowolone z dobrego pomysłu Barbi.

Punisher zabija Tony'ego Pizzo. Pozostali gangsterzy odzyskują resztki animuszu i zaczynają strzelać. Frank jest zmuszony ukryć się za jednym z wraków aut. Oprychom szybko kończy się amunicja. Na to czekał Castle, który wyskakuje zza wraku i ostrzeliwuje ich z zabójczą precyzją. Tymczasem niedobitki zaatakowanych z rannym Patem Migliorato na czele uciekają w stronę lasu.

Jakiś czas wcześniej. Po upojnej nocy z Tonym Barbi usiłuje wyciągnąć od niego jakieś informacje. Kobieta wyznaje, iż zawsze jej się podobał, nawet gdy spotykała się z jego bratem. Swoimi pochlebstwami sprawia, że Tony się przed nią otwiera. Opowiada jej o kiepskim stanie mafii na wschodnim wybrzeżu. Gdy tylko wybiorą nowego szefa, Punisher od razu go eliminuje. Z powodu czystek przez niego spowodowanych przyjmują do organizacji coraz większe niedorajdy. W efekcie Castle bardzo łatwo może zdobyć informacje o kolejnych ruchach gangsterów. W ostatnim czasie jednak wydarzyło się coś, co może postawić mafię z powrotem na nogi. Dogadali się z Patem Migliorato – człowiekiem, który rządzi światkiem przestępczym w Reno. Pojutrze Tony i jego ludzie pojadą po Pata, by spotkać się z nim i ustalić warunki, na jakich ma zostać szefem. Barbi wyraża obawę, czy nikt z ludzi Tony'ego nie zdradzi jego planów. On przyznaje, iż istnieje taka możliwość, lecz mimo wszystko musi zaryzykować.

Ranny Pat nie jest w stanie dalej uciekać. W twarz i oczy ma powbijane kawałki szkła. Frank dogania przestępców. Strzałem z granatnika pozbywa się obstawy Pata. Następnie zbliża się do niego samego, by go dobić.

Z bagażnika jednego z cudem ocalałych aut wydostaje się Bonnie w przebraniu prostytutki. Przerażona przygląda się otaczającym ją zwłokom i wrakom samochodów. Podchodząc od tyłu Punisher pyta ją, kim jest. Przerażona kobieta prosi, by jej nie zabijał.

Chwilę zanim Tony i jego ludzie wyruszyli, Barbi umówiła się z nim, by go pożegnać. Odciąga go w pobliski zaułek z lubieżnym uśmiechem. Tę okazję wykorzystują Shauna i Bonnie, by przedostać się do jego samochodu. Bonnie wchodzi do bagażnika, a jej towarzyszka każe jej się nakryć kamizelkami kuloodpornymi. Gdy strzelanina ustanie ma je schować, wydostać się z bagażnika i opowiedzieć Castle'owi swoją historyjkę. Scenie przygląda się tajemnicza kobieta siedząca w samochodzie na drugim końcu parkingu.

Bonnie opowiada Frankowi swoją historyjkę. Kłamie, iż miała być dziewczyną do towarzystwa dla Pata. Opowiada o domu, w którym przetrzymywane są inne dziewczyny takie jak ona. Interes prowadzi człowiek Tony'ego, Europejczyk o imieniu Stefan. Punisher pyta, jak tam trafić. Kobieta odpowiada, że to gdzieś w Bronksie i najlepiej, jak sama mu pokaże. Castle ponawia pytanie i każe jej czekać na przyjazd policji. Bonnie ze łzami w oczach prosi, by ją ze sobą zabrał, bo chce zobaczyć jak wykończy drani, którzy zrobili jej krzywdę. Frank odpowiada, że na pewno tego nie zobaczy, ale pozwala jej pójść za sobą. Gdy idą przez las kobieta prosi go, by dał szansę uciec dziewczynom zanim zaatakuje dom. Punisher zapewnia, że nie zginie nikt, kto na to nie zasługuje. Bonnie z błyskiem w oczach mu przytakuje.

Frank obserwując tył domu dziwi się, iż nie ma tam żadnych strażników. Bonnie wyjaśnia, że facet, który zajmuje się wartą notorycznie to olewa. Gangsterzy czują się bezpiecznie opłacając lokalną policję by nie przeszkadzała w interesach. Kobieta obiecuje podprowadzić Punishera pod dom. W międzyczasie pozostałe cztery wdowy obserwują ich z okna budynku. Annabella mówi trzymającej karabin snajperski Shaunie, żeby jeśli to możliwe nie trafiła Bonnie.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.