Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #8

Daredevil vol. 2 #8

Daredevil vol. 2 #8

"Guardian Devil" - part 8" "The Devil's Deliverance"

Postacie
Cytat

Karen: "...spend the money on yourself (...) spend it on something that`ll make you happy (but no girls, Murdock! I`ve still got my eye on you)."

Streszczenie

W swym mieszkaniu przygotowujący się do pogrzebu Karen Peter Parker ogląda poranne wiadomości, w których omawiana jest sprawa samobójstwa, jakie miało miejsce dwa dni wcześniej, a którego ofiarą jest Quentin Beck, lepiej znany jako Mysterio. Policja znalazła również na terenie posiadłości co najmniej dwa tuziny zwłok ludzi w kostiumach, którzy byli zatrudnieni przez super-złoczyńcę. Na zorganizowanej konferencji prasowej redaktor naczelny Daily Bugle J. Jonah Jameson wskazał na możliwość, iż za całą tą rzezią stoi Spider-Man. W związku ze znalezieniem notatek Becka, oczyszczono z zarzutów prawnika Franklina Nelsona, oskarżonego o morderstwo Lydii McKenzie. Widząc minę Petera Mary Jane pyta, czy wszystko jest w porządku, na co odpowiada, że dziwnie się czuje ze świadomością, że człowiek, z którym tyle razy walczył, nie żyje i że trochę mu go szkoda. Mary Jane odpowiada, że powinien żałować tych, którzy naprawdę na to zasłużyli.

Na pogrzebie Karen zjawiła się liczna grupa superbohaterów, m.in. Fantastic Four. Matt, który przez całą noc starał się napisać mowę pogrzebową, poproszony o jej przeczytanie czuje się jak kłamca, udający przed kobietą, która tak dobrze go znała, wymagającego opieki ślepca. Zaczyna przemowę, jednak wzruszenie nie pozwala mu dokończyć. Podchodzi tylko do trumny, by powiedzieć, że będzie za nią tęsknił i wychodzi z kościoła. Na cmentarzu podchodzi do niego Peter i mówi, że muszą pogadać, po czym umawiają się na godzinę dziewiątą „tam, gdzie zwykle”.

W domu Matt przegląda rzeczy, które zostawiła mu Karen. Przeglądając papiery dowiaduje się, dlaczego, gdy ta rozpoczęła pracę w jednej ze stacji radiowych i jednocześnie wynajęła firmę "Mosier, Schalbach and Pereira" by wykorzystać swe kontrakty, nie chciała, by Murdock był jej prawnikiem. Stacja ta należała do Fiska, który wykorzystywał ją do realizowania swojej polityki. Lista od Karen zawierała zyski stacji. Nie poprawia mu to jednak nastroju, gdyż i tak nie kupi za to jej życia. W kopercie znajduje się również list od Karen. Karen pisze w nim, by wziął pieniądze z jej ubezpieczenia na życie i się zabawił. Matt przypomina sobie sytuację, w której list ten mógł zostać napisany, gdy jeszcze był z Karen.

Następnego dnia. Więzienie na wyspie Rikera.
Matt oczekuje na wyjście swojego przyjaciela i wspólnika Franklina Nelsona. W samochodzie Foggy pyta się, czy Liz była na pogrzebie. Matt odpowiada twierdząco i pyta, czy Foggy już z nią rozmawiał, na co ten odpowiada, że raz odwiedziła go w więzieniu, po czym relacjonuje spotkanie. Jak bardzo się go bał i jak tłumaczył Liz, że nie zabił McKenzie, że to był jakiś demon, a nie kobieta. Jednak gdy zapytała, czy spędził z nią noc, Foggy milczał. Liz, która sama nie miała łatwego życia, na odchodnym rzuca przez ramię przepraszającemu ją Foggy`emu, że teraz on także wie, jak wyglada jej świat, świat łez i cierpienia. Nelson mówi Mattowi, że nie ma znaczenia, że oczyścili go z zarzutów, ponieważ nie mogą wymazać jego prawdziwej zbrodni.

Nocą na moście Brooklińskim spotykają się Spider-Man i Daredevil. Spidey`a interesuje cała historia Mysterio. Devil streszcza mu wszystko, co wie. Opowiada o szaleństwie Becka, jak wynajął Bullseye`a, o dziecku i udziale Kingpina w całej tej historii. Po skończeniu Peter mówi, że mu przykro i że wie przez co przeszedł, gdyż sam też kiedyś stracił kogoś, kogo kochał przez to, czym się zajmował. Pociesza Matta, że Karen była niewinna, na co słyszy w odpowiedzi, że nie ma niewinnych, a już na pewno oni nie są bez winy. Właściwie niczym nie różnią się od Quentina Becka. Winą Karen jest to, że umarła i zostawiła go samego. Krzyczy, że nic dobrego nie wynika z tego, co robią, nawet jedna rzecz, na co Peter odpowiada, że uratował dziecko, po czym rozpina pajęczynę i znika wśród budynków. Stojąc samotnie, Daredevil dziękuje mu.

1313 Avenue B, mieszkanie 96.
Pukanie do drzwi. Natasha otwiera. Widząc Murdocka bez zastanowienia wymierza mu lewy prosty. Doskakuje do leżącego Matta nazywając go psychopatą. Ten przeprasza i mówi, że przyszedł jej wszystko wytłumaczyć. Natasha pomaga mu wstać. Później na balkonie tłumaczy jej, że zaatakował ją pod wpływem narkotyków. Natasha stwierdza, że narkotyki tylko zintensyfikowały jego wściekłość przeciw niej, ale coś musiało leżeć u jej źródła. Gdy Murdock pyta co, w odpowiedzi słyszy, że jego szlachetna natura skrywa kłamliwe serce, wiele razy zdradzane przez kobiety. Począwszy od matki, która go opuściła, aż po Karen. Matt pyta, czy w związku z tym jest wrogiem kobiet. Natasha odpowiada, że nie, ale powinien się trochę rozejrzeć i zadbać o swoje kontakty z kobietami. Prosi go, gdyby kiedykolwiek coś do niego poczuła, żeby pozwolił rozwijać się temu uczuciu. Każe mu najpierw dobrze poznać siebie, by znów się na kimś nie zawiódł. Matt przytakuje. Gdy tak stoją wtuleni w siebie, zaczyna wschodzić słońce.

Następnego dnia Matt i Foggy spotykają się przed byłym domem Matta, który później Kingpin wysadził w powietrze. Matt pyta Foggy`ego, czy rozmawiał już z matką. Ten odpowiada, że proponowała mu powrót do firmy, ale nie mógł się zdecydować. Gdy pyta, dlaczego go to interesuje Matt stwierdza, że obaj są teraz bezrobotni i mogliby znowu zacząć razem pracować. Pyta Nelsona, co o tym myśli, ten w odpowiedzi wykrzykuje "Nelson and Murdock".

Następnego ranka, szpital Św. Wincenta. Matt obserwuje przez szybę w ścianie dziecko, które po wszystkich trudach i niebezpieczeństwach udało mu się uratować, a które teraz spokojnie sobie śpi. Podchodząca opiekunka pyta go, czy przypadkiem nie wini tego dziecka za wszystkie te wydarzenia, które miały miejsce. Odpowiada, że po umieszczeniu go tutaj właśnie tak myślał, jednak później było mu za to wstyd. Ostatecznie stwierdza, że dziecko to jest jego wybawcą. Pyta, czy ktoś już nie jest zainteresowany jej adopcją. W odpowiedzi słyszy, że już jest jedna rodzina. Chciałaby tylko jeszcze wiedzieć, jak to dziecko ma na imię. Matt mówi, że nie wie, ale po zastanowieniu proponuje, żeby nazwać dziecko Karen.

Hell`s Kitchen.
Matt, spacerując, wsłuchuje się w znajome dźwięki swojej dzielnicy. Stara się chłonąć jej klimat, ale wyczuwa czyjąś obecność. Obecność, którą trochę trudniej wytłumaczyć. Po czym kieruje swe kroki do kościoła.

W konfesjonale Matt zapytany, jak się czuje, odpowiada, że dobrze. Jakby udało mu się przypomnieć coś, o czym zapomniał dawno temu. Gdy ksiądz pyta go, czy chciałby się wyspowiadać, włączają się zmysły Matta. Niedaleko pożar uwięził dzieci w budynku. Matt zaczyna się przebierać i mówi, że nie ma odpoczynku dla grzeszników, po czym znika. Zdziwiony spowiednik pyta, gdzie się gdzie on zniknął? Skacząc z dachu kościoła Daredevil z diabelskim uśmiechem odpowiada mu w myśli, że idzie wykonać swoją pracę.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.