Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #401

Avengers #401

Avengers #401

"Sins of the father!"

Postacie
Cytat

Captain America: "How does the door work?"
Iron Man: "Whoops! [naciska szybko guzik, tuż przed tym jak samolot osiąga bramę]"
Gambit: " "Whoops"? "

Streszczenie

Gambit dołącza do grupy Avangers w składzie Captain America, Thor, Iron Man, Vision, Scarlet Witch i Quicksilver, mającej odnaleźć i schwytać Magneto, podejrzewanego o spowodowanie przemiany Xaviera w Onslaughta.

Henry Pym, korzystając z Cerebro, odnajduje sygnaturę enegretyczną pasującą do Mistrza Magnetyzmu w okolicach Południowej Karoliny i przekazuje dokładne współrzędne do komputera Quinjeta, a sam zabiera swoją grupę Avangers, by sprawdzić jak sprawy mają się z Franklinem Richardsem, gdyż najwyraźniej Onlaught jest zainteresowany tym chłopcem.

W drodze Vision rozpoczyna rozmowę, mówiąc, że jest lekko skołowany zaistniałą sytuacją, gdyż Xavier wywarł na nim wrażenie równego człowieka. Pietro potwierdza, ale dodaje, że jeśli jego ojciec rzeczywiście spowodował przemianę i wpływa na zachowanie Profesora, to wyjaśnia to większość z tego co zaszło. Remy dodaje, że Magneto lubi wpływać na zachowanie innych mutantów i pyta się Wandy, jak to było, kiedy należała do pierwszej wersji Bractwa Złych Mutantów. Ta odpowiada, że było to uwłaczające i poniżajace doświadczenie. Magneto przyjął rodzeństwodo pod swoją opiekę zanim dowiedział się o ich pokrewieństwie z własną osobą, ale nie dbano o nich szczególnie w jego ciemnym zamku. Mastermind i Toad należeli do szczególnie "niemiłych" towarzyszy. Magneto rozstawiał ich po kątach, ale nie po to by bronić Wandę przed ich awansami, a by umocnić własną dominację. Za każdym razem, gdy Scarlet Witch rozważała odejście, Magneto siłą zmuszał ją do zostania w szeregach Bractwa. Pomimo czasu, który upłynął od tamtych wydażeń i zwiększenia się siły czerwonowłosej czarownicy, nadal nie może sobie wyobrazić nic bardziej przerażającego niż leżenie u stóp własnego ojca, mogącego zabić ją jedną myślą. W jego bliskości czuła się słaba i bezradna. Nie jest pewna, czy znowu się tak nie stanie.

Wstrząśnięty goryczą, którą słyszy w głosie swojej ukochanej, Vision stwierdza, że nie przypomina sobie by ktokolwiek z drużyny, nawet on, słyszał, by w ten sposób mówiła o tamtych czasach. Mutantka odpowiada, że to nie jego sprawa. Pietro dobrze wie jak to było, więc zapewnia swoją siostrę, że tym razem Magneto nic jej nie zrobi, ponieważ on, jak zawsze, będzie na miejscu, by ją obronić.

Na stacji benzynowej w Norfolk, w stanie Virginia Rogue i Joseph czekają na naprawę swojego garbusa. Problemem jest awaria podnośnika, bez którego mechanik nie doprowadzi samochodu do używalności. Rogue odwraca uwagę właściciela zakładu, grzebiąc w zepsutym mechanizmie pomimo sprzeciwów specjalisty, natomiast jej białowłosy towarzysz ruchem brwi uruchamia cały mechanizm umieszczając platformę z samochodem na odpowiedniej wysokości za pomocą swoich mocy. Para mutantów zapowiada, że wrócą za godzinę, po czym idzie coś zjeść. Rogue stara się nie flirtować, ale wybitnie jej się to nie udaje. Ich rozmowę przerywa pojawienie się Avengers. Żądny zemsty na ojcu Pietro rzuca się bez ostrzeżenia, twierdząc, że obecność niewinnych ludzi w okolicy to usprawedliwia, i powala Josepha na ziemię.

Przed kolejnym ciosem powstrzymuje go obecność znajomej osoby - Rogue, która jest równie zaskoczona widokiem Piera i Remy'ego, jak oni jej. Maximoff jest przekonany, że jego ojciec opętał także Rogue, ale jego ataki przerywa Vision, który chce się dowiedzieć, co takiego się stało i czy nie mają do czynienia z samozwańczym władcą mutantów, najokrutniejszym człowiekiem świata itd. Jego wypowiedź przerywa uderzenie byłej członkini X-Men, która nie chce, by Josephowi wróciła pamięć.

Thor przychodzi z pomocą Visionowi, ale to Gambit przerywa walkę i żąda wyjaśnień od swojej ex-towarzyszki. Tymczasem Joseph broni się przed atakiem reszty Avangers - Iron Man został wyrzucony z dala od pola bitwy, Captain America jest bity własną tarczą, a Quicksilver podziela los Tony'ego Starka. Czar Scarlet Witch zostaje przerwany w identyczny sposób, jak wiele lat temu. Tym razem udaje jej się wyzwolić z uścisku magnetyzmu i spada na ziemię. Ku jej zdziwieniu Magneto podbiega do niej z przeprosinami, pytając czy nie zrobił jej krzywdy. Widząc jego zachowanie, litość w jego oczach Wanda wie, że to nie jest ten Magneto, którego się obawiała. W tym samym czasie Rogue kończy opowieść o tym jak znalazła Josepha. Jedynym napastnikiem jest Pietro, którego ostatecznie powstrzymuje jego własna siostra, przekonana obecnie o niewinności Mistrza Magnetyzmu. Tłumaczy swemu bratu, że nie jest tą przerażoną dziewczyną co kiedyś, a człowiek stojący za nią nie jest tyranem, przed którym musiał ją bronić. Może to pozwoli im wreszcie zostawić przeszłość za sobą.

Po wytłumaczeniu o co chodziło grupie bohaterów Joseph oferują swoją pomoc. Razem z Rogue wracają Quinjetem do posiadłości Avangers.

Autor: Ma3lstr0m

Galeria numeru

Avengers #401

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.