Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #8

The Punisher: War Journal vol. 2 #8

Postacie
Cytat

Castle: "All right, Nazis. Come and get me."

Streszczenie

Frank Castle stoi przywiązany do słupa. Mówi do Mongera, że dobrze słyszał - jest Kapitanem Ameryką. I takie ścierwa jak on i jego oddział nie zabiją go. Prowokuje jeszcze chwilę mężczyznę i dopina swego. Monger każe go rozwiązać.

Wcześniej. Hellicarier S.H.I.E.L.D. Bridge zostaje wezwany na naradę, której przewodniczy Stark. Nowy dyrektor S.H.I.E.L.D. wie, że Bridge jest patriotą. Ale jedno zadanie przerosło go - schwytanie Franka Castle. Dlatego Tony informuje go, że agencja umywa ręce od jego dalszych działań. Nie stać ich na powtórzenie się wydarzeń z Times Square. G.W. chwilę zastanawia się nad słowami Starka, po czym salutuje mu i odchodzi. Stark nie jest zadowolony, że właśnie zakończył karierę tak zasłużonego żołnierza.

Pustynia Sonoran. Frank wchodzi do pokoju Clarke'a. Mężczyzna leży na łóżku, a z łazienki wychodzi kobieta. Castle wyciąga nóż i atakuje ją. Clarke uspokaja go i przedstawia mu autorkę zdjęcia - Tatianę Arocha. Castle informuje Clarke'a, że mężczyzna na zdjęciu nazywa się Hate Monger - jest przywódcą National Force, swoistego oddziału policji. Castle nie może pozwolić im działać, bo zginą niewinni. Przed wyruszeniem chce jeszcze załatwić jedną sprawę. Rysuje projekt nowego kostiumu, który chce założyć na akcję.

Newark w stanie New Jersey. Bridge przygotowuje się do długiej nocy, zamawiając duże ilości kawy. Umieszcza w sieci informację o milionowej nagrodzie za wiadomości, które doprowadzą do schwytania Franka Castle'a, znanego jako Punisher. Bridge liczy na odzew łowców głów zwabionych nagrodą. Z niecierpliwością wpatruje się w milczący telefon.

Do biura szeryfa przychodzi Tank i jego kolega. Szukają informacji na temat dziennikarki, która była w nocy u telefonicznej operatorki. Chcą znać jej nazwisko. Zastraszony szeryf podaje im je. Tank chce jeszcze jego samochodu.

Clarke rozmawia z Tati. Martwi się o zachowanie Punishera. Zna go tyle lat, ale jeszcze nie widział w nim takiej irytacji. W tym momencie z łazienki wychodzi, ubrany w nowy strój, Frank. Sprawdza swoje uzbrojenie i pokazuje nowy symbol - czaszkę na tle gwiazdy. To jego hołd dla Kapitana Ameryki. Punisher ma zamiar walczyć sam. Bo to wojna o ideały. A jego idol - Captain, kiedy przychodziło do takiej walki, stawał się groźniejszy niż bomba wodorowa. Castle nie ma zamiaru  być gorszy.

Wieczorem Clarke i Tati odwożą Franka. Plan Punishera jest prosty - najpierw udawać będzie jednego z nazistów, a potem zabije ich wszystkich.

Stu i Tati rozmawiają w wozie. Clarke nie może nic zrobić, żeby pomóc Punisherowi. Tak naprawdę bowiem nikogo nie obchodzi, co dzieje się na granicy. Nagle za ich wozem pojawia się radiowóz. Jednak w środku zamiast szeryfa siedzi Tank i jego kolega. Clarke staje i czeka na policjanta. Ale po chwili przeżywa zdumienie, gdy Tati zostaje wyciągnięta z wozu przez człowieka Mongera. Clarke'owi udaje się odpalić wóz i odjechać. Po chwili dociera do niego, co zrobił - zostawił Tati w rękach nazistów.

Oczekiwanie Franka, przebranego za kowboja, za którego podawał się w barze, dobiega końca. Przybywa po niego Monger z oddziałem. Hate podaje mu rękę - jest w końcu jednym z nich.
 
Teraz. Ręka Mongera trafia Franka w twarz. Po chwili kolejne ciosy zadane pięścią i nogą powalają Punishera. Monger naśmiewa się z niego i salutuje nad nim. Po chwili salutuje cały oddział, krzycząc: "Hail Hitler!". Monger wyciąga broń - lugera należącego do jego dziadka - i celuje w Castle'a. Gdy ma pociągnąć za spust, nadbiega Tank i mówi mu, żeby się wstrzymał. Monger nie jest zadowolony ze zwłoki. Tank każe mu jednak spojrzeć na swój mundur, na którym świeci się punkcik z celownika laserowego broni. Ktoś ma go na muszce. Tank mówi, że nie są sami.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.