Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #89

The Spectacular Spider-Man #89

The Spectacular Spider-Man #89

"Power-Search!"

Postacie
Streszczenie

Kingpin słucha słów swojego podwładnego, z których wynika, że pomagając Spider-Manowi pokonać Doctora Octopusa odwdzięczył się mu za uratowanie przed Cloakiem i Dagger, rachunki zostały więc wyrównane i znów są wrogami. Doradca stwierdza, że zważywszy na to, że Elektra nie żyje, a Bullseye jest poza krajem, Kingpin potrzebuje nowego zabójcy, który ochroni go przed bohaterem. Przestępca zacierając ręce odpiera, że cały czas nad tym pracuje.

Black Cat samotnie przemierza pogrążone we śnie miasto. Przypomina sobie potyczkę jej i Spider-Mana z Cobrą i Misterem Hyde'em, podczas której szczególnie boleśnie odczuła brak jakichkolwiek mocy, kiedy musiała sama walczyć z przeciwnikami w obronie swego nieprzytomnego partnera. Po głębszym zastanowieniu stwierdza, że zarówno Spidey, jak i jego wrogowie byli zwykłymi ludźmi przed zdobyciem swych zdolności. Postanawia więc za wszelką cenę stać się kimś więcej, niż jest teraz.

Nadchodzący świt nie rozprasza zadumy Petera Parkera, który przez całą noc zastanawia się, dlaczego Black Cat uciekła od niego po walce z Cobrą i Hyde'em. Gdy tylko odzyskał przytomność, był z niej bardzo dumny, lecz ona zniknęła, zanim zdążył jej to okazać. Poobijany i posiniaczony próbował za nią podążyć, lecz obrażenia spowodowały, że wrócił do swojego mieszkania. Myślał, że ją tam zastanie, lecz okazało się, że się mylił. Telefonowanie do jej domu także nie skutkowało, wyruszył więc na poszukiwania. Odnalazł ją na jednym z budynków, tylko by dowiedzieć się, że nie chciała być przez niego odszukana i obwinia się za to, że mógł zginąć, by ją chronić. Peter oznajmił, że przecież tłumaczył jej, jak niebezpieczne może być patrolowanie miasta wraz z nim. Słysząc to, Black Cat nie dałe mu dokończyć i ucieka z płaczem, stwierdzając, iż chciała być dla niego pomocą, a nie przeszkodą.

Pukanie do drzwi przerywa Peterowi rozmyślania. Spostrzega, że ma na sobie dolną część kostiumu, więc ubiera szybko szlafrok, po czym otwiera drzwi. Nie zastaje za nimi jednak Black Cat, lecz Joe Robertsona. Redaktor przyszedł sprawdzić co z Parkerem, zaniepokojony jego nieobecnością w pracy. Pyta o jego posiniaczoną twarz. Peter tłumaczy, że to pamiątka po fotografowaniu walki Spider-Mana z Mr. Hyde'em. Joe dziwi się, że takie zdjęcia jeszcze nie zostały dostarczone do redakcji, Parker oznajmia, iż nie miał na to czasu. Robbie uważa, że coś tu nie tak, lecz dowiaduje się tylko o kłopotach sercowych przyjaciela. Pete odrzuca jednak propozycję rozmowy, oznajmiając Robertsonowi, że chce po prostu pobyć trochę sam. Wkrótce po wyjściu redaktora ubiera kostium i wyrusza na poszukiwanie swojej dziewczyny.

Tymczasem Felicia udaje się do biura Tony'ego Starka w nadziei, że ten pomoże jej w uzyskaniu super-mocy. Niestety, gdy przybywa na miejsce, okazuje się, iż Stark zniknął, a nowym właścicielem jego firmy jest niejaki Obadiah Stane. Felicia nie poddaje się i dzwoni do Hanka Pyma, który jednak jest zajęty swoimi eksperymentami i nie odbiera telefonu. Próby skontaktowania się z Fantastic Four również kończą się fiaskiem. Dziewczyna nie daje jednak za wygraną i stwierdza, że tak, gdzie nie dotarła Felicia Hardy może dotrzeć Black Cat. Najpierw próbuje włamać się do siedziby Avengers, jednak Captain America i Wasp szybko dają sobie z nią radę. Nie pomagają pieniądze, które Kotka im oferuje i zostaje odesłana z posiadłości z niczym. Udaje się więc do Baxter Building, lecz Czwórka radzi sobie z nią równie szybko, jak Avengers. Gdy dziewczyna wyjawia im powód swojej wizyty, bohaterowie próbują wytłumaczyć jej, jak dużym i niebezpiecznym obciążeniem mogą być nadludzkie zdolności. Cat nie daje się przekonać i wyrusza na dalsze poszukiwania. Próbuje wykorzystać swoje kontakty w przestępczym półświatku, lecz także i te starania okazują się bezskuteczne. Kiedy zrezygnowana snuje się ulicami Nowego Jorku, niespodziewanie zatrzymuje się koło niej limuzyna z zaciemnionymi szybami. Sztucznie zniekształcony głos z wewnątrz oznajmia jej, że jeśli poszukuje nadludzkich zdolności, powinna stawić się o północy w dawnym laboratorium nieżyjącego już doktora Harlana Stillwella. Zanim Kotka ma szansę zadać jakieś pytanie, samochód odjeżdża z piskiem opon.

O północy Black Cat zgodnie z otrzymanym poleceniem zjawia się na terenie laboratorium. Przypomina sobie, że doktor Stillwell był szalonym geniuszem, który zmienił pospolitego rzezimieszka w złoczyńcę imieniem The Fly. Ten następnie zabił naukowca, który jednak mógł po sobie pozostawić notatki. Rozmyślania przerywa jej błysk reflektorów. Ten sam zniekształcony głos, który słyszała z limuzyny, oznajmia jej, że posiada notatki Stillwella. Kotka jest ciekawa, dlaczego tajemniczy osobnik nie wykorzysta wiedzy w nich zawartej, by ulepszyć własne ciało. Ten odpiera, że są różne rodzaje mocy, a on jest zadowolony z tego typu potęgi, jaką już posiada. Chce za to zaoferować nadludzkie zdolności Black Cat, jednak w zamian za nie będzie wymagał od niej pomocy w walce ze swymi licznymi wrogami. Felicia zgadza się na ten układ i zostaje poddana trwającym wiele dni badaniom i eksperymentom. Ostatecznie, tajemniczy głos oznajmia jej, że proces został zakończony i udało się uaktywnić i wzmocnić jej ukryty do tej pory potencjał genetyczny. Jej nowe zdolności mają wiele "kocich" cech, lecz o tym dziewczyna ma przekonać się sama. Na znak jej tajemniczego "dobroczyńcy" wokół Felici pojawia się gromada ubranych w czerwone kostiumy zbirów. Ona jednak szybko radzi sobie z nimi dzięki zwiększonym możliwościom swojego ciała i pechowi swoich przeciwników. Szybko domyśla się, że nieszczęśliwe wypadki, jakie ich spotkały w trakcie walki nie były przypadkowe. Utwierdza ją w tym jej tajemniczy dobroczyńca, którym okazuje się nie kto inny, jak Kingpin. Kotka oznajmia mu, że nie uczyni niczego, co mogłoby skrzywdzić Spider-Mana. Przestępca stwierdza, że byłby głupcem, gdyby chciał tego od niej wymagać. Pozwala jej odejść, zapowiadając, że jeszcze się z nią skontaktuje. Obserwując oddalającą się Kotkę stwierdza w myślach, że mógłby wprawdzie wykorzystać laboratorium Stillwella do stworzenia zabójcy, który wyeliminowałby Spider-Mana, jednak obdarzenie dziewczyny bohatera takimi zdolnościami, które same go zniszczą jest o wiele bardziej ekscytujące.

Peter żegna się w Central Parku z Harrym Osbornem. Nagle czuje silne uderzenie pajęczego zmysłu. Ściąga szybko ubranie, pod którym ma kostium i podąża w kierunku, który wskazuje mu zmysł. Jego oczom ukazuje olbrzymia konstrukcja, wyglądająca jak futurystyczna wersja Stonehenge. Czuje dziwną. nieodpartą pokusę sprawdzenia, co jest w środku i wskakuje prosto w drzwi, jakie przed nim się otwierają. Pojawia się błysk i Spider-Man zostaje przeniesiony do odległej galaktyki, po powrocie z której nic już nie będzie dla niego takie samo.

Autor: Jaro

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.