Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #240

Avengers #240

Avengers #240

"The Ghost Of Jessica Drew!"

Postacie
Streszczenie

Żeńska część Avengers przybyła do San Francisco na wezwanie Tigry, aby dowiedzieć się, że Jessica Drew jest w śpiączce i balansuje na granicy życia i śmierci. Zarówno Wasp, jak Scarlet Witch i She-Hulk z trudem przypominają sobie, że już wcześniej ją spotkały, ale Tigra mówi, że ludzie w całym mieście zapomnieli o niej, jako o Jessice i Spider-Woman. Ale to nie jedyne dziwne wydarzenie, jakie miało miejsce w ciągu ostatnich dni. Jakiś czas temu, kiedy ich grupa schwytała szajkę złodziei, postanowili urządzić sobie małe przyjęcie. Nagle, coś sprawiło, że przestali się rozpoznawać, a niektórzy wpadli w panikę i uciekli. Tylko Shroud zdawał się nie być tym dotknięty i wyczuwając coś podświadomie, poprowadził ich do mieszkania Jessiki. Znaleźli ją na podłodze, nie dającą znaków życia i natychmiast wezwali karetkę, przystępując do reanimacji. Jej serce zaczęło znowu bić, ale nie odzyskała przytomności, a co dziwniejsze, sanitariusze w ogóle jej nie rozpoznali, chociaż była w kostiumie. Następnego dnia, Mickey Silk zobaczył jej ducha i to nasunęło podejrzenia, że jakaś potężna zła siła próbuje ją zabić. Później, ducha zobaczył Shroud, a kiedy Tigra wzywała na pomoc Avengers [numer #238 - Gil] pojawił się w szpitalu i próbował dotrzeć do swojego ciała, ale jakaś siła nie pozwalała mu na to. Teraz, Tigra ma nadzieje, że koneksje Avengers pomogą dotrzeć do najlepszych lekarzy, którzy zajmą się Jessicą, a oni sami pomogą rozwiązać problem luk we wspomnieniach. Janet obiecuje jej pomoc i postanawia zostawić na warcie She-Hulk, kiedy reszta zajmie się rozwiązywaniem problemów. Wanda ostrzega ją, żeby była ostrożna, ale Jen jest pewna, że nic nie umknie jej uwadze. Kiedy to mów, duch pojawia się za nią i zaraz znika.

 

W drodze do wyjścia, Tigra wyjaśnia pozostałym, że lekarze wciąż nie znaleźli przyczyny zapaści, ale Wanda twierdzi, że działa tu jakaś magia, której jeszcze nie zna i dlatego chce się skontaktować ze specjalistą. Janet dla odmiany obiecuje natychmiast skontaktować się z lekarzem, więc kiedy docierają do Quinjeta, natychmiast wchodzi do środka, by skontaktować się z bazą, a roztrzęsioną Tigrę zostawia pod opieką Starfoxa. Od Visiona dowiaduje się, że Thor i Captain America nie zameldowali się w bazie, więc prosi go, żeby skontaktował się z tym pierwszym, bo potrzebują pomocy Donalda Blake'a. Kiedy Vision rozłącza się zauważa, że wskaźniki systemu monitorującego pole energetyczne Ziemi na chwilę wyskakują ze skali [to nadchodzący Beyonder - Gil]. Janet zauważa, że Vision nadzwyczaj chętnie rwie się do rządzenia, ale stwierdza, że nie ma się czym martwić [niesłusznie - Gil]. Próbuje jeszcze na własną rękę dodzwonić się do doktora Blake'a, ale nie udaje się, bo ten jest teraz zajęty jako Thor. W tej sytuacji, pozostaje jej jeszcze jeden człowiek, ale waha się, czy powinna do niego zadzwonić.

 

Tymczasem Wanda dzwoni do Doctora Strange, aby poprosić go o pomoc w sprawie ducha. Stephen oczywiście się zgadza, a chwilę później, Monica w swojej świetlnej formie pojawia się w jego gabinecie, by zabrać go na zachodnie wybrzeże. Niestety, nie może go zabrać tym samym sposobem, więc muszą wstąpić do rezydencji po drugiego Quinjeta. Po drodze dyskutują na temat magii, bo Captain Marvel nigdy nie miała z nią do czynienia i nie może się nadziwić, że magia naprawdę istnieje. Przerywa im Wasp prosząc, aby po drodze odebrali jeszcze kogoś z lotniska. Tym kimś jest doktor Hank Pym.

 

Kilka godzin później są już w San Francisco, a Janet wprowadza ich w szczegóły sprawy. Wszyscy zauważają, że traktuje Pyma z chłodnym profesjonalizmem [niedawno się rozwiedli - Gil], ale gdy tylko on przechodzi do innego pomieszczenia, zmniejsza się i wylatuje przez okno oświadczając, że musi zaczerpnąć świeżego powietrza. Kiedy zostają same, She-Hulk i Tigra korzystają z okazji, żeby lepiej się poznać, wymieniając doświadczenia i dyskutując o sytuacji Janet. Wasp tymczasem próbuje się uspokoić, patrząc na miasto z dachu. Nagle pojawia się Shroud, wyłaniający się z cienia, ale po wstępnym zaskoczeniu i chwili rozmowy, zaczynają się dogadywać.

 

Poniżej, panowie doktorzy raz jeszcze badają Jessicę Drew. Pym walczy z myślami o Janet, ale w końcu skupia się na tyle, by dojść do wniosku, że przyczyną obecnego stanu Drew jest ogólny szok ustrojowy. Strange dla odmiany bada ją swoim amuletem i odkrywa, że ciało jest pustą skorupą, którą najwyraźniej opuścił umysł i dusza. Pada więc oczywiste pytanie: skoro nie ma ich w ciele, to gdzie są?

 

Na planie astralnym, Spider-Woman przebywa pod opieką czarownika Magnusa, który wyjaśnia jej, dlaczego nie może wrócić do swojego ciała. Kilka dni wcześniej, pojawił się w jej mieszkaniu, by poprosić o pomoc w pokonaniu Morgany Le Fey. Uwolnił jej umysł z ciała i razem przenieśli się w czasie do ery Camelot. Jessica pokonała Le Fey, wyrzucając ją przez okno zamku, w którym była uwięziona zaklęciem, a wtedy jej ciało rozpadło się. Kiedy jednak Spider-Woman próbowała wrócić do swojego czasu i ciała, okazało się, że Le Fey wyssała jej energię życiową i fizycznie była martwa. Na jej prośbę, Magnus usunął wspomnienia o niej z umysłów ludzi, żeby nie rozpaczali po jej śmierci, ale to nie podziałało jak należy. Magnus nie jest już tak potężny jak kiedyś, a poza tym wcale nie chciał, żeby zaklęcie zadziałało, by czuł się samotny na planie astralnym i chciał, żeby Jessica została z nim, bo jak twierdzi, kocha ją. Ona rozumie jego motywy, mówi tylko, że inaczej wyobrażała sobie życie po życiu. To jednak nie jest tak - jej ciało umarło, ale umysł był od niego oddzielony, więc nadal żyje i dlatego jest uwięziona na planie astralnym, tak samo jak Magnus i jeszcze kilku innych, których woli unikać. Jessica zauważa, że była w stanie śmierci klinicznej tylko przez chwilę, ale teraz jej ciało żyje, a mimo to, nie może do niego wrócić. On twierdzi, że to sztuczka Le Fey, która skierowała jej własną energię przeciwko niej i mógłby złamać to zaklęcie, ale to wiąże się z ryzykiem. Spider-Woman oświadcza, że gotowa jest na każde ryzyko, a w takim razie, Magnus zgadza się ją odesłać. Obserwuje ich jednak jakaś mroczna postać.

 

Kiedy wypowiada zaklęcie, Jessica pojawia się nagle w Sali szpitalnej, gdzie zauważa ją Doctor Strange. Spider-Woman wyjaśnia mu w skrócie, co się stało, a on pomaga jej połączyć się z ciałem. Towarzyszy temu jednak dziwne wyładowanie energetyczne, a kiedy mgła opada Jessica unosi się nad łóżkiem, emanując złą energią. Stephen odkrywa, że coś przyczepiło się do niej podczas transferu i zapanowało nad ciałem, a jeśli nie odwrócą procesu szybko, Drew może umrzeć całkowicie.

 

Na planie astralnym, Morgana Le Fey stoi nad astralnym ciałem Magnusa i nazywa go głupcem, bo gdyby zainteresował się innymi mieszkańcami tego obszaru, wiedziałby, że nie zginęła naprawdę. To wszystko było częścią jej planu, by uwolnić się z więzienia w zamku i wrócić do życia w ciele Spider-Woman.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #240

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.