Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #7

The Punisher: War Journal vol. 2 #7

Postacie
Cytat

Castle (o sobie) do Mongera: "You think that's all it'll take to kill Captain America?"

Streszczenie

Castle jest wciąż przywiązany do pala. Hate-Monger pokazuje mu swoje zwierzęta - dzikie wilki z zamontowanymi w głowie elektronicznymi urządzeniami. Monger mówi do Franka, że nie zabije go od razu. Strzeli do niego, aby patrzeć jak ten się wykrwawia. Dodatkowo chce, by Punisher zginął w swoim nowym kostiumie.

Wcześniej. Clarke i Castle jadą samochodem do Meksyku. Clarke czyta o imigrantach. W 2004 roku w USA pojawiło się 35 milionów nowych imigrantów, 10 milionów z nich przybyła do kraju nielegalnie. Rząd USA próbuje teraz odgrodzić się od Meksyku budując ogromny mur. Clarke dodaje, że wpływy z przerzutu ludzi szacowane są na 12 miliardów dolarów. Kojot za jedną osobę dostaje do dwóch tysięcy dolarów. Przerzut czasem się udaje, czasem nie. W 2004 roku przy próbie przekroczenia granicy zmarło dwa tysiące osób. Oficjalnie. Frank nie komentuje tego ani słowem. Clarke mówi, że na granicy zaczynają pojawiać się samozwańcze oddziały policji, które strzegą granic przed zalewem imigrantów. Gdy Frank nic nie odpowiada mężczyzna mówi, że Castle jest najgorszym kompanem jakiego można wyobrazić  sobie podczas samochodowej jazdy.

Castle odzywa się. Mówi, że kiedy dojadą na miejsce Clarke ma zająć się odszukaniem fotografa, który zrobił Mongerowi zdjęcie. Sam Frank znajdzie tę samozwańczą policję, która zabija nosząc aryjską wersję munduru Kapitana Ameryki. Clarke odpowiada, że znajdzie kobietę.

Tati, kobieta, która zrobiła zdjęcie Mongerowi rozmawia z policjantem. Próbuje wyciągnąć od niego więcej informacji. Dowiaduje się, że większość straży granicznej w chwili ataku na meksykańską wioskę zajęta była szukaniem bomby rzekomo należącej do terrorystów. Tati chce wiedzieć, która z operatorek przyjęła zgłoszenie. Nie otrzymuje odpowiedzi, ale wie, że są tylko dwie, więc znalezienie właściwej nie będzie stanowić problemu.

Do baru wchodzi Frank. Ma na głowie kowbojski kapelusz, na rękach tatuaże. Zamiast czaszki jego koszulkę ozdabia flaga secesyjna. Castle zachowuje się jak twardy kowboj. Mówi, że przyjechał w te strony za pracą, chce też bronić granic przed imigrantami. Znacząco pokazuje przy tym swój rewolwer. Do Franka podchodzi inny bywalec baru. Biały, ostrzyżony na zero mężczyzna w koszulce z insygniami "SS".

Tatiana odwiedza w domu jedną z operatorek odbierającą policyjne telefony. Wchodzi do jej przyczepy i zastaje kobietę martwą. Spanikowana szybko ucieka do swojego motelowego pokoju. Chce stamtąd, anonimowo, zadzwonić na policję. Ale ktoś puka do drzwi jej pokoju. Do środka wchodzi Clarke i zostaje uderzony przez Tati telefonem. Nagle kobieta poznaje Clarke'a i dziwiąc się, że ten żyje całuje go.

Frank przechodzi test odwagi, jaki zorganizował mu Tank. Punisher ma związane ręce i zasłonięte oczy. Stoi na środku areny. Po chili kompani Tanka wpuszczają tam wściekłego byka. Frank uchyla się przed jego szarżą. Rozcina krępujące go więzy o róg zwierzęcia i zaczyna biec do bandy. Zamiast jednak uciec odrywa deskę i powala nią byka. Wszyscy są pod wrażeniem. Monger gratuluje Tankowi zwerbowania takiego człowieka.

Teraz. Monger ubrał Franka w jego nowy strój, naśmiewając się z niego. Mówi, że wygląda dziecinnie. Punisher obiecuje mu, że go zabije. Monger mówi do Franka, żeby się rozejrzał. Kiedyś mieszkanie tu było przywilejem, nie prawem. Jedynie biała rasa jest święta i godna żyć w USA. Hate dodaje, że jest przyszłością, jego ludzie są przyszłością. Przyszłość bowiem jest biała i chrześcijańska.

Monger każe przywiązać Punishera w pozycji stojącej. Swoim ludziom, stojącym jak pluton egzekucyjny, poleca przygotować broń.

Castle pyta się go, czy tylko tyle potrafi. Prowadzi bandę nazistów zabijających słabych, biednych ludzi podczas snu w ich kartonowych domach. Punisher pyta , czy Monger wierzy, że to wystarczy żeby go zabić. Czy naprawdę wierzy, że to wystarczy, żeby zabić Kapitana Amerykę.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.