Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #180

Iron Man #180

Iron Man #180

"This Ancient Enemy!"

Postacie
Cytat

James Rhodes: "Mmm... Some fine meal that was 'course, I don't know what I was eating... Don't want to know"

Streszczenie

W swoim zamku, Mandarin, używając mocy pierścieni, karze Radioactive Mana za to, że nie potrafił obronić cennych rzeczy związanych z jego planem i przegrał w walce z Iron Manem. Zaciskając pięść, Mandarin stwierdza, że już najwyższy czas na zemstę, szczególnie, że jego największy wróg jest teraz w Hong Kongu.

W innym miejscu, doktor bada właśnie Jamesa Rhodesa. Stwierdza, że akupunktura musiała przynieść ulgę dla ciała, ale ból głowy dalej pozostaje dla niego tajemnicą. Uważa, że może to być związane z wpływem na centralny układ nerwowy czegoś z zewnątrz [Rhodey cierpiał na parę dolegliwości podczas używania zbroi Iron Mana, która była przystosowana do mózgu Tony'ego - dop. Gamart]. James odpowiada, że igły pomogły i głowa na razie go nie boli, a teraz musi szybko udać się w inne miejsce.

Przed hotelem, Tony Stark próbuje dostać się do swojego apartamentu. Boy tłumaczy, że czynsz nie był płacony od sześciu miesięcy, dlatego apartament nie należy już do niego. [stał się bankrutem gdy Obadiah Stane przejął jego majątek - dop. Gamart]. Chodząca z nim Gretl Anders [alkoholiczką w ciąży, znajoma Starka - dop. Gamart] wrzeszczy na niego, mówiąc, że obiecał znaleźć ciepłe miejsce dla niej i dla jej dziecka. Odchodząc dodaje, że jest taki jak wszyscy mężczyźni w jej życiu.

Rhodes korzystając z rikszy, dojeżdża na miejsce gdzie zebrał się ogromny tłum gapiów. Nie może uwierzyć w to co widzi. Na niebie pojawił się ogromny hologram Iron Mana. Korzystając z zamieszania, szybko ubiera zbroje w jednej z uliczek. W swojej kryjówce, Mandarin postanawia raz na zawsze skończyć ich odwieczną walkę. Nagle zaczyna przeklinać radary rządowe które już zdążyły wykryć Iron Mana. Rhodey zauważa, że właśnie przekroczył granice Chińską co jest poważnym przestępstwem. Ma jednak nadzieje, że rząd zrozumie jego intencje. Nie ma jednak szczęścia, ponieważ już lecą za nim pociski reagujące na ciepło. Zbroja nie ma pełnej mocy więc bohater musi improwizować. Postanawia nie używać żadnego uzbrojenia, tylko unikać pocisków na wypadek gdyby były to głowice nuklearne, a nie jest pewien czy pancerz wytrzymałbt taką eksplozję.

W Nowym Jorku, Tony Stark stołuje się właśnie w jednym z domów pomocy społecznej. Pyta kucharza o Gretl. Mężczyzna odpowiada, że nie widział jej, ale ma nadzieje, że znalazła miejsce dla siebie, bo ta zima ma być najgorsza od pięćdziesięciu lat. W Chinach, Iron Man właśnie wpada na pomysł, że skoro są to pociski wykrywające ciepło, to zmyli je, po prostu studząc się w wodzie. Po tych słowach nurkuje w morzu. Nie musi czekać do wyczerpania paliwa z rakiet, bo system chłodzenia właśnie załapał. Rusza w stronę hologramu, który właśnie gdzieś leci. Rhodes zdaje sobie sprawę, że to pułapka, ale nie ma innego wyjścia jak w nią wpaść.

W swojej fortecy w górach, Mandarin właśnie obmyśla swój złowieszczy plan i podnieca się swoją wielkością w momencie gdy próbuje go zaatakować Radioactive Man. Mandarin z łatwością go obezwładnia. Znowu wyśmiewa się z poddanego i za pomocą pierścienia rozkazuje mu, żeby sam się pobił i złamał własny kciuk. Zostawia cierpiącego Chena i wraca do obserwowania Iron Mana. Na zewnątrz hologram zmienia się właśnie w mały projektor. Oglądający go James, stwierdza, że ten kto to zrobił musi być technologicznym geniuszem na poziomie Tony'ego. Nagle zostaje ściągnięty przez olbrzymie pole magnetyczne. Używając repulsorów, James niszczy urządzenie i siłą dostaje się do środka. W technologicznej twierdzy staje oko w oko z Mandarinem. Dopiero po chwili rozpoznaje zdziwionego przeciwnika [Rhodey nie stawał przeciwko Mandarinowi odkąd to on jest Iron Manem - dop. Gamart]. Rhodey zaczyna kpić ze złoczyńcy, który nie wytrzymuje i atakuje pierścieniami. Iron Man odpowiada uderzeniem repulsora, jednak Mandarin poznał już jego broń i stworzył tarczę, która go chroni. Rhodey wyrywa kawał podłogi, przewracając przeciwnika. Mandarin komentuje, mówiąc, że nie spodziewał się iż przeciwnik skupi się na użyciu siły i bardziej liczył na jakieś wymyślne uzbrojenie. Rhodey mówi pod nosem, że sam chciałby wiedzieć jakiej broni z pancerza użyć. Mandarin znowu myśli, że Iron Man z niego kpi i zaczyna uderzać w niego całą swoja mocą. Rhodey nie może nawet uciec i zostaje rozłożony przez przeciwnika. Mandarin używając pierścienia kontrolującego umysł, każe Jamesowi zdjąć hełm. Jest zdziwiony widząc czarnego mężczyznę, ponieważ zawsze myślał, że jest on z białej rasy, a nawet kiedyś podejrzewał, że jest nim Tony Stark. Zdejmując ze ściany miecz tłumaczy Rhodesowi swój plan. Ma zamiar za pomocą swoich maszyn zniszczyć wszystkie zbiory ryżu w kraju, przez co Chiny i kraje sąsiadujące będą głodować, a gdy chaos zacznie się szerzyć, on przejmie władzę nad rządem. Dając Iron Manowi do ręki miecz, każe, żeby powoli podciął swoje gardło.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Iron Man #180

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.