Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #3

Ultimate Marvel Team-Up #3

Postacie
Cytat

Bruce Banner: "Listen, it's all connected. That's it. That's the secret. All of it... all of this... it's all connected. You... me... They don't want you to figure it out. They don't want you to know."

Streszczenie

Peter próbuje uwolnić się z uścisku Hulka, ale nie jest w stanie tego zrobić. Dobrze wie, że kiedy Hulk go zabije, weźmie się za zebranych przechodniów, a do tego nie może dopuścić. Z pomocą przychodzi mu uszkodzona wcześniej latarnia, która łamie się. Słup trafia zielonego olbrzyma w głowę, co go dekoncentruje na tyle, że upuszcza Petera. Spider-Man jest skołowany i strasznie boli go głowa. Ze stanu otępienia wyrywa go dopiero krzyk gapiów, którzy ostrzegają go przed zieloną pięścią zmierzającą w jego kierunku. Peter w porę podrywa się i unika ciosu. Zaczyna się zastanawiać, co powinien zrobić i decyduje się odciągnąć Hulka od reszty ludzi. Zwraca na siebie jego uwagę. Zielony zaczyna go gonić, więc Parker wskakuje na latarnię. Odwraca się w kierunku Hulka, aby go skłonić go do pójścia za nim, ale zauważa, że ten zniknął. Nagle w głowie Petera odzywa się pajęczy zmysł, więc chłopak patrzy w górę i widzi spadającego na niego stwora. W ostatniej chwili uskakuje na budynek obok, a Hulk niszczy latarnię, na której siedział Pająk. Następnie uderza w ścianę, na której Spider-Man teraz siedzi. W tej chwili ze sklepu obok wychodzi kobieta i znajduje się na wprost Hulka. Peter podlatuje do niej na sieci, chwyta ją i odstawia w bezpieczne miejsce, po czym wraca dalej zmagać się z zielonym stworem.

Spider-Manowi w końcu udaje się zwabić Hulka nad zatokę, ale, niestety, jest tam więcej ludzi, niż bohater się spodziewał. Zaczyna zastanawiać się, jak to się dzieje, że do tej pory na miejscu nie pojawiło się wojsko, które według Bena Uricha ściga stwora. Zdając sobie sprawę, że wcześniej prawie zginął, ma zamiar zostawić stwora, aby zajęły się nim władze, ale zauważa, że Hulk podąża w kierunku grupy mężczyzn rozładowujących kontenery ze statku. Wtedy Spider-Man wpada na pomysł i podrzuca zielonemu rybę przyczepioną do sieci. Stworowi zaczyna burczeć w brzuchu i chce złapać zdobycz, ale Peter odciąga ją, a Hulk zaczyna pogoń. W ten sposób Spider-Man zwabia zielonego do magazynu z dala od ludzi. Kiedy ten zaczyna się posilać, Peter zaczyna się zastanawiać co ma robić dalej. Nagle zauważa, że z Hulkiem dzieje się coś dziwnego: maleje i zmienia się w człowieka. Bruce Banner zaczyna zastanawiać się, gdzie jest, kiedy Spider-Man wyskakuje z ukrycia i pyta, o co tu chodzi. Mężczyzna przestrasza się nagłego pojawienia się bohatera, a po chwili pyta się go, gdzie jest. Słysząc, że w Nowym Jorku, mówi, że ten koszmar nigdy się nie skończy. Peter pyta się Bannera, o co tu chodzi i co się z nim dzieje. Ten odpowiada, że cała tajemnica polega na tym, że wszystko jest ze sobą powiązane. Zarówno Spider-Man jak i Banner, jak i inni ludzie, którzy zostali obdarzeni mocą. „Oni” nie chcą, aby się dowiedział, o co w tym wszystkim chodzi. Nagle w magazynie robi się jasno: to oddział żołnierzy pod dowództwem generała Rossa pojawił się, aby obezwładnić Bannera. Ten krzyczy, aby armia zostawiła go w spokoju. Spider-Man próbuje się rozeznać w sytuacji, ale Ross woła, że nim zajmą się zaraz po Bannerze. Bruce ponownie krzyczy, żeby zostawiono go w spokoju, ale tym razem jednocześnie zamienia się w Hulka. Ross każe zacząć strzelać. Magazyn eksploduje. Po chwili przez dach wyskakuje zielony stwór i kolejnymi długimi susami oddala się. Dwa helikoptery rozpoczynają pościg. Ross każe oddziałowi podążyć za nimi. A tymczasem obolały i uchwycony deski Spider-Man unosi się na wodzie.

Później, kiedy Peter śpi w swoim domu, w telewizji pokazywany jest reportaż z dzisiejszych zdarzeń. Kobieta, którą Spider-Man uratował, uważa, że całe zamieszanie była spowodowana przez niego. Mężczyzna, któremu Hulk zniszczył motocykl, mówi, że Pająk uratował paru ludzi przed Hulkiem. Dostał przy tym niezłe baty, ale to go nie powstrzymało. Nie wie dlaczego inni mają o nim złe zdanie, ale dla niego Spider-Man jest bohaterem. Kończąc relację, dziennikarka mówi, że na pytanie o obecne miejsce przebywania potwora wojsko nie udzieliło odpowiedzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.