Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #1

Ultimate Marvel Team-Up #1

Postacie
Cytat

Wolverine: "I don't work for anyone... not any more."
Sabretooth: "Beg to differ, runt."
Wolverine: "Beg all you want. What I remember, it's what you're best at."

Streszczenie

Stacja metra w Nowym Jorku. Wolverine przysłuchuje się starszej parze, która kłóci się na temat tolerancji wobec mutantów. Logan w pewnym momencie mówi, że najbardziej powinni się bać tego, że mutanci wyglądają tak samo jak zwykli ludzie i mogą stać zaraz obok, a nikt się nie zorientuje. Widząc przerażenie na ich twarzach, Wolverine każe im poczekać na następny pociąg, a sam zmierza w kierunku tego, który właśnie podjechał. Nagle wyczuwa znajomy zapach. Odwraca się i zauważa Sabretootha w towarzystwie dwóch agentów Weapon X. Obaj mutanci wysuwają pazury, ale Wolverine jest szybszy i wbija swoje w tors przeciwnika. Następnie powala agentów i zanim Sabretooth jest w stanie zareagować, wbiega do odjeżdżającego pociągu. Creed podnosi się, jego rany zaczynają się goić, a następnie zeskakuje na tory i zaczyna biec za pociągiem.

Para chuliganów idzie ze swoimi dziewczynami ulicą i rozbija wystawy sklepowe. Jeden zabiera gitarę, a drugi naszyjnik ze sklepu jubilerskiego. Wtedy pojawia się Spider-Man i kopniakiem powala jednego z nich na ziemię. Drugi próbuje trafić Petera gitarą, ale ten unika ciosu. Chuligan z rozpędu wpada na swojego kolegę i przewraca się. Jedna z dziewczyn nazywa Spider-Mana mutantem, a ten zaczyna się z nią kłócić, że nie jest jednym z nich. W końcu zatyka jej usta wystrzeloną siecią i odlatuje.

Do wagonu metra wdziera się Sabretooth, ale zauważa, że Logana w nim nie ma. Wściekły zeskakuje z powrotem na tory i znika w ciemnościach.

Wolverine rozmawia z kimś przez telefon w budce. Jest zdenerwowany, że agenci Weapon X ciągle go znajdują. Jeżeli będzie musiał, to załatwi całą organizację, a potem weźmie się za jego rozmówcę i jego przełożonych. Logana nie interesuje ani Magneto, ani Weapon X: chce jedynie bezpiecznego schronienia i jeżeli nie będzie mógł żyć w spokoju, to nikomu na to nie pozwoli.

Spider-Man lecąc na sieci nad miastem zastanawia się nad słowami dziewczyny i czy rzeczywiście jest mutantem. Może pająk, który go ugryzł, był? Może wyrosną mu dodatkowe kończyny? Postanawia przestać o tym myśleć i wrócić do domu. Wtedy na jednym z dachów zauważa Wolverine’a, Sabretootha i dwóch agentów. Creed śmieje się, że Logan chciał żyć wśród ludzi, którzy go nienawidzą. Mówi, że szefowie Weapon X chcą z nim pomówić, ale Wolverine nie ma zamiaru z nimi rozmawiać, ponieważ już dla nich nie pracuje. Sabretooth stwierdza, że ma go sprowadzić, nieważne w jakim stanie, więc każe agentom strzelać Loganowi w głowę. Ten rzuca się w tym momencie na Creeda. Obaj mutanci spadają z dachu i lądują na chodniku pośród przechodniów. Ich krzyki odwracają uwagę Wolverine’a, co wykorzystuje Sabretooth i rani go pazurami. Logan odpowiada jednym kopniakiem, ale podczas drugiego Creed łapie go za nogę i rzuca w stoisko z gazetami. Spider-Man zaczyna się zastanawiać, czy powinien się mieszać w tą walkę, kiedy Creed podnosi Logana za głowę i zaczyna okładać pięścią. Nagle zauważa, że jego ręka jest unieruchomiona pajęczą siecią, a po chwili rozpędzony Spider-Man trafia go nogą w głowę. Uwolniony Wolverine uderza Sabretootha, po czym rzuca nim w neon sklepowy. Pojawia się policja, a ludzie zaczynają obrzucać Petera i Logana różnymi przedmiotami. Wolverine z groźną miną zwraca się do nich, każąc zostawić go w spokoju, a Spider-Man pokrywa ich kocem z sieci. Agenci Weapon X wyciągają pistolety i celują w Logana, ale Pająk szybko ich rozbraja. Policjanci każą przechodniom się rozejść. Sabretooth podnosi się i mówi, że zabije Logana, ale zostaje przez niego powalony kopniakiem z powrotem na chodnik. Agenci wyciągają legitymacje i mówią policjantom, że oni się zajmą całą sprawą. Spider-Man wreszcie decyduje się zabrać stąd Wolverine’a, na co ten chętnie przystaje. Odlatują na sieci i lądują na pobliskim dachu. Peter chce zabrać Logana do szpitala, ale ten mówi, że sobie sam z tym poradzi. Jego rany zaczynają się goić i po chwili nie ma po nich śladu. Spider-Man pyta się, czy jego nowy znajomy jest mutantem. Wovlerine mówi, że tak i chce wiedzieć, ile Peter ma lat. Słysząc, że dwadzieścia sześć, nie wierzy w to. Mówi, że musi już iść, ale Spider-Man chce wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, i pomóc mu. Logan stwierdza, że przecież to on może być tym złym w całej sytuacji, więc Pająk nie powinien się w to mieszać. Parker pyta się, czy ludzie, którzy go ścigają, są łowcami mutantów, bo on uważa, że też może być jednym z nich. Wolverine pyta się Spider-Mana, czy wie, skąd ma swoje moce. Ten odpowiada, że  tak, na co Logan stwierdza, że w takim razie na pewno nie jest mutantem. Wolverine żegna się z Parkerem i zeskakuje z dachu.

Następnego dna w szkole Peter jest ubrany i uczesany jak Logan. Na stołówce Flash i Kong śmieją się z niego, ale Parker każe im się zamknąć. Taka postawa ich zaskakuje. Peter siada zadowolony przy stoliku i zaczyna jeść, kiedy nagle zostaje obrzucony przez Flasha i Konga jedzeniem. Inni uczniowie zaczynają się śmiać z niego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.