Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #2

Order vol. 2 #2

Order vol. 2 #2

"2: Becky - or - Teenager Of The Year"

Postacie
Cytat

Henry Hellrung: "How do we ask people not to hate us?"
Kate Kildare: "Okay. One: weak name recognition. Two: inexperience. Three: oversaturated marketplace. Hate you? That would mean people care. You're just doomed to die of apathy."

Streszczenie

"Becky Ryan. Tak, to ja!
Henry naprawdę powiedział, że mu się podobam? Uff, ulżyło mi. Czasem nie potrafię odróżnić komplementu od pochlebstwa.
Całe życie spędziłam w Branży. Po pewnym czasie udawanie staje się twoją drugą naturą.
Mój tatuś rozpoczął moją karierę. Stworzył mnie taką, jaką jestem dziś. Mała Miss Teksasu w wieku 8 lat, dwukrotnie Mała Miss Ameryki, kilka razy pod rząd Nastolatka Roku. Zawsze głosiłam ideę miłości i zrozumienia, przypominając o miłosierdziu boskim, dzięki któremu mo-

Czy zawsze mi się to podobało?

Nie... Nie zawsze.

Ale otwarło to przede mną drzwi.
Drzwi do wielkiej kariery. Pierwszy album, gdy miałam 11 lat, platyna dwa lata później. Najmłodsza solowa artystka, która tego dokonała. Moje piosenki są przyjazne, popowe z elementami etnicznych tańców. Podkreślają przyjaźń, wiarę w siebie i wiele innych pozytywnych wartości.
Sugeruje pani, że moja niewinność była seksualnie wykorzystywana? Absolutnie NIE. To ja zarabiałem pieniądze, więc nie byłam wykorzystywana. Zawsze byłam w pełni świadoma tego, co robię.
Czy chcę ciasteczko? Naprawdę dotknęłam je przed chwilą? Nie, dziękuję.

- Becky, kiedy ostatni raz zrobiłaś coś, na co miałaś ochotę, a nie to, co musisz, żeby zachować super-figurę? Dokąd doprowadziła cię kariera?

Nie podoba mi się ten ton. Jeśli pan Hellrung chciał mnie upokorz--

- Henry i ja uważamy, że od bardzo młodego wieku byłaś zmuszana do grania roli, która wyznaczali Ci inni. Wiemy, że dla wielu dziewczyn jesteś idolem, ale nie powinny podziwiać Cię za nierealną figurę, ani za nieosiągalny styl życia. Chcemy, żebyś dostała szansę na spełnienie swoich ukrytych marzeń i natchnęła innych do tego samego.
Chcemy, żebyś była kimkolwiek chcesz być."

Z szerokim uśmiechem na twarzy Becky Ryan nokautuje wielkiego, radzieckiego niedźwiedzia. Walka pomiędzy The Order oraz radzieckimi super-żołnierzami nabiera rozmachu - przewaga wyraźnie należy do amerykanów. Hera ma jednak dla nich złą wiadomość: ich przeciwnicy byli zamrożeni od czasu kryzysu kubańskiego, a obudzić ich mogła tylko eksplozja nuklearna w USA. Ich zadaniem miało być "posprzątanie" po ataku ZSRR i likwidacja ewentualnych punktów oporu. Ich czujniki mylnie zinterpretowały manifestację mocy Infernala [poprzedni numer - dop. Lex], biorąc je za eksplozję bomby atomowej. To nie koniec złych wiadomości - ich pancerze zasilane są reaktorami nuklearnymi. Anthem zarządza ewakuację Los Angeles.

Sześć tygodni wcześniej. Henry i Pepper spotykają się ze specjalistką od PR, Kate Kildare. Henry przekonuje ją do współpracy i pomocy przy budowie wizerunku swojej grupy. Kobieta przyjmuje propozycję, chociaż wie, że czeka ją ciężkie wyzwanie.

Sześć tygodni później, konferencja prasowa Kate Kildare. Dziennikarze otrzymują informacje o nowych członkach zespołu. Kildare zapewnia, że nie popełnią oni błędów swoich poprzedników, a dodatkowym zabezpieczeniem jest czasowa dezaktywacja ich mocy w przypadku wypicia alkoholu. Zapewnia, że byli członkowie The Order poradzą sobie poza grupą, nie wiedząc, że właśnie w tym momencie Avona popełnia samobójstwo.

Starcie nad oceanem trwa nadal - Heavy pada ofiarą Gargoyle'a. Na szczęście Hera ma sposób na pokonanie przeciwnika. Calamity ma ruszyć na niewielką wyspę, na której znajduje się zapomniana radziecka baza. Gdy tam dociera dostaje dalsze instrukcje - musi odłączyć zahibernowanych radzieckich agentów od przewodów podtrzymujących ich życie. James wie, że jeśli tego nie zrobi, Amerykę czeka nuklearny atak, ale i tak nie jest w stanie zabić ludzi. Z pomocą przychodzi mu Supernaut, który nie ma takich oporów moralnych i likwiduje zagrożenie. Tymczasem reszta grupy ostatecznie pokonuje radzieckich super-żołnierzy dzięki Aralune, która osłania swych przyjaciół przed wybuchem bomby.

Wieczór tego samego dnia, pokój Becky Ryan. Henry próbuje dowiedzieć się, jakie są ukryte uczucia dziewczyny. Podejrzewa, że nie pozbyła się myśli samobójczych, ale Becky nie zdejmuje maski i nie zdradza swych prawdziwych uczuć.

Po ciężkim dniu Kate Kildare odpręża się w barze. Znajomy z branży uprzedza ją, że jutro czeka ją kolejny ciężki dzień - dziennikarze dotarli do pornograficznego filmu z udziałem Becky Ryan.

"Być kimkolwiek chcę być?
Chyba po prostu nie chciałabym nikogo zawieść. Czy to poprawna odpowiedź?"

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.