Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #214

Uncanny X-Men #214

Uncanny X-Men #214

"With Malice toward all!"

Postacie
Cytat

Psylocke: "You aren't Rogue"
Rogue: "Prove it sweets"

Streszczenie

Na koncercie zepołu Lili Cheney w Denver Alison po raz kolejny widzi Malice. Tym razem poddaje się jej wpływowi i ujawnia swą moc zmieniając hałas w światło. Po występie Lila z niepokojem pyta o powód tej demonstracji, bowiem oznacza ona iż przykrywka Dazzler została spalona. W odpowiedzi jednak słyszy, iż przemawia przez nią zazdrość, bowiem wie iż Alison jest lepsza.

W szkole Rogue, Storm i Psylocke grzebią w Cerebro zniszczonym ostatnio przez Sabretootha [poprzedni numer]. W tej chwili komputer jest bezużyteczną kupą złomu, nie rokującą nadziei na naprawę, bowiem bez profesora, Beasta i rozwiewającej się Shadowcat nikt nie ma pojęcia jak to zrobić.

W sali ćwiczeń Wolverine walczy z Callisto, którą pokonuje. Przywódczyni Morlocków daje upust swej wściekłości po ostatnich wydarzeniach, bowiem większość jej podopiecznych nie żyje lub została rozproszona.

Chwilę później na górze Logan z zaskoczenia atakuje Psylocke. Ta poraża go psychobłyskawicą, a Rosomak tłumaczy iż testował jedynie jej umiejętności. Usiłuje uzmysłowić jej jak ciężkie jest życie X-Men, a zapewne nie dowierza także dziewczynie, iż była sobie w stanie poradzić z Sabretoothem. W trakcie rozmowy odbiera telefon od Lili Cheney i dobę później czwórka zdrowych X-Men jest już w Dallas, gdzie ma miejsce kolejny koncert zepołu. Dazzler widząc ich w tłumie niespodziewanie atakuje grupę. Wolverine i Psylocke zostają trafieni, jednak Rogue rzuca się w stronę Alison ignorując strzały. Pozwala to Storm zajść Dazzler od tyłu i założyć jej hak, lecz w tym momencie jej ciało opuszcza eteryczna postać. Dazzler jest zdziwiona sytuacją i nic nie pamięta, tymczasem zjawa wnika w Logana który atakuje pozostałych. Dazzler powala go swą mocą, a ją z kolei ogłusza Storm. Rogue pochylając się nad Loganem dostrzega taki sam naszyjnik, jaki nosiła przed chwilą Alison. Betsy informuje, iż na zewnątrz zaroiło się od policji. Dowodzący akcją policjant nie dowierza, iż w srodku widziano Dazzler. Nie zamierza popadać w panikę, dopóki nie sprawdzi czy w środku naprawdę są mutanci, czy też raczej panika w tłumie nie została spowodowana zażyciem narkotyków.

Chwilę później rozbijając szybę na zewnątrz pojawia się Rogue, nosząca teraz naszyjnik. W środku Storm stwierdza, iż grupa ma do czynienia z jakąś zarazą, jednak Betsy odkrywa, że jest to bezcielesna mutantka imieniem Malice, która powiązana jest z Marauders. Psylocke wpada na pomysł jak ją pokonać, jednak w tym celu Malice musi znaleźć się w ciele Storm.

Na zewnątrz Rogue rozprawia się właśnie z policją, chwaląc się przy tym przed kamerami iż jest członkinią X-Men. Atakuje ją Dazzler, raniąc swoimi laserami, Malice zmienia zatem ciało i trafia do najbliższej osoby, którą zgodnie z planem jest Storm. Jej umysł okazuje się mieć tak silną wolę, iż zjawa nie jest w stanie nim zawładnąć, a Storm udaje się zerwać naszyjnik i go zniszczyć. X-Men wydostają się z budynku, a na zewnątrz reporter nadaje właśnie relację o terrorystycznym ataku grupy. Reputacja zespołu ostatecznie legła w gruzach, a Alison nie ma teraz innego wyjścia jak do nich dołączyć. Niespodziewanie Wolverine atakuje Storm, a grupa wpada w panikę nie wiedząc czy Malice opanowała Logana czy Ororo. Jednak okazuje się, że Rosomaka zwiodły zmysły, bowiem Betsy nie wyczuwa śladu mutantki. X-Men muszą zaufać sobie raz jeszcze. Nie mają pojęcia, iż Malice jest teraz w ciele policjanta, który obserwując ich uśmiecha się, bowiem wie że tak naprawdę grupa została podzielona, a X-Men przegrali.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #214

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.