Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man/Red Sonja » Spider-Man/Red Sonja #1

Spider-Man/Red Sonja #1

Spider-Man/Red Sonja #1

[Bez tytułu]

Postacie
Cytat

Peter na wieść, że MJ dostałą rolę: "Do you get to wear a costume in this one?"
MJ: "Sory, Pete. No cats in Macbeth!"
Peter: " Too bad! I liked it when you wore it home that one ni--"

Streszczenie

Wydarzenia dzieją się przed Civil War.

Nowy Jork. Zimowa noc. Spider-Man ściga uzbrojonych złodziei. Nie ma problemu z ich powstrzymaniem, robiąc to nie przerywa nawet prowadzonej, przez komórkę, rozmowy z MJ.
Mary Jane jest w teatrze, właśnie dostała rolę w inscenizacji "Makbeta". Peter cieszy się z tej wiadomości. Rozprawia się z bandziorami i potwierdza, że spotka się z żoną za godzinę.

Muzeum Sztuki. Pod budynek podjeżdża limuzyna. Jest w niej senator Thomas i jeszcze jeden mężczyzna. Senator ma dość takiego życia, jakie prowadzi - dbania o wizerunek, martwienia się, że na światło dzienne wyjdzie nielegalne finansowanie kampanii. Mówi, że nie będzie startował ponownie w wyborach. Każe mężczyźnie powtórzyć ich sponsorom, że ma już dość grania roli kukły. Mężczyzna uśmiecha się pod nosem i obiecuje, że porozmawiają o tym później.

W muzeum senatora wita go Jameson i próbuje umówić się z politykiem na ekskluzywny wywiad po pokazie. Senator zwraca uwagę na piękny naszyjnik. Prosi kuratora, aby mu go pokazał. Ten zdejmuje ochronne szkło. Thomas łapie naszyjnik w ręce. Wtedy rozlega się głos namawiający go, żeby go założył. Senator nie może się temu oprzeć i zakłada wisior. Wokół niego zaczynają pojawiać się dziwne światła. Głos mówi, że uwolni senatora od kłamstw, w których żyje i przywróci mu honor. Całe muzeum spowija silne światło. Z naszyjnika wylatuje duch Nulan Gatha.

Spider-Man jest w drodze do "Daily Bugle". Nagle jego pajęczy zmysł zaczyna wariować. Całe miasto w jednej chwili zmienia się. Wygląda na setki lat starsze. Znikają wszelkie zdobycze techniki. Spider-Man spada przez drewnianą strzechę na ziemię. Nowy Jork stał się średniowiecznym miastem.

Kulan Gath przejął ciało senatora. Wyjaśnia J.J.J., że jego magia przemieniła całą wyspę Manhatan. Tak, aby stworzyć królestwo odpowiednie dla niego. Nowe imperium. Nad bydynkiem pojawia się stworzone przez niego dziwne światło.

Spider-Man leci na swojej pajęczynie. Nie może uwierzyć w to, co widzi. Wszystko, oprócz jego stroju, wygląda na średniowieczne. Nagle dobiega go wołanie o pomoc. Trójka uzbrojonych w miecze mężczyzn atakuje bezbronną rodzinę. Pajęczak skacze im na ratunek.

Muzeum. Kulan Gath wybiera Jamesona na swojego skrybę. Ten ma rejestrować chwile jego chwały. Ale najpierw każe Jamesonowi opowiedzieć o miejscu, w którym się znalazł. Czarownik dodaje, że wiele lat temu przybył do tej ery, ale Man-Spider wespół z czerwono-włosom bohaterką Hyborii zniweczyli jego plany. Ma zamiar dopilnować by tym razem historia potoczyła się inaczej. Tym razem sprawi, by dwójka wojowników zajęła się walką pomiędzy sobą. Gath mówi, że wyczuwa więź pomiędzy czerwono-włosom wojowniczką, a żoną Pająka. Są połączone poprzez miecz. Kulan wzywa do siebie Mary Jane. Ta niczym lunatyk podąża do muzeum. Tam czarownik mówi jej, że miasto potrzebuje obrońcy, a bohater miecza.

Spider-Man wykańcza kolejnego bandziora dybiącego na niewinnych i bezbronnych przechodniów. Jednak ci nie są wdzięczni za pomoc. Obrzucają Petera kamieniami i wyzwiskami, nazywając go czerwonym demonem. Spider odlatuje i kieruje się do muzeum, które wygląda niemal normalnie i ma jakieś dziwne światło na dachu. Pajęczy zmysł im jest bliżej budynku, tym bardziej wariuje.

Po ścianie budynku wdrapuje się MJ. Mimo, że ma zakrwawione palce wspina się bez zawahania. Kieruje nią głos czarownika brzmiący w jej głowie. Nazywa ją Sonją i mówi, że u celu wspinaczki czeka na nią miecz. Ma nim zabić Pająka.

Spider-Man podlatuje do budynku i widzi, że wewnątrz dziwnego światła jest miecz. Widzi także MJ, ale gdy do niej podlatuje ta wspina się już na dach. Peter podąża za nią. Wchodzi na dach i widzi, że MJ dzierży miecz. Parker chce go jej zabrać, ale MJ już się zmieniła w Czerwoną Sonję. Kobieta mieczem atakuje Pająka i mówi mu, że zginie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man/Red Sonja #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.