Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #12

The Ultimates 2 #12

The Ultimates 2 #12

"The Avengers"

Postacie
Cytat

Hawkeye do Al-Rahmana: "Darth Maul wants his lightsaber back, mother******."

Streszczenie

Hulk niszczy bojowe maszyny Liberators. Abomination dostaje rozkaz od Al-Rahmana, aby się nim zajął.

Leżący u stóp Abdula Captain podnosi się. Wyciąga swoją tarczę i prosi dowodzącego Liberators, aby się przedstawił. Lubi wiedzieć kogo posyła do piachu. Al-Rahman przedstwia się swoim imieniem. Uważa posiadanie pseudonimów za objaw zdziecinnienia. Nagle zza jego pleców wyskakuje Hawkeye. Zanim jednak dopadnie do mężczyzny, zostaje powalony przez Hurricane. Al-Rahman informuje swoje oddziały, że mają się nie wtrącać do walki. Załatwi Captaina sam. Po chwili pierwszy cios zadany energetycznym mieczem ląduje na tarczy Steve'a.

Nieopodal cios Abomination wbija Hulka w asfalt. Chińczyk mówi do Bannera, że jest od niego silniejszy i że zachował swój genialny intelekt.

Hurricane niemiłosiernie obija Clintona. Śmieje się, bo słyszała, że ten jest szybki. Gdy po serii ciosów pięścią kopie Hawkeya, Pietro odzyskuje przytomność. Zaczyna biec. Łapie kobietę i odciąga ją od powoli spadającego Bartona. Kobieta mówi do Pietro, że czekała na tę walkę od początku. Wyśmiewa także fiksację jaką okazuje siostrze. Pietro w odpowiedzi mówi, że pokaże jej czym jest szybkość. Łapie Hurricane i zaczyna biec. Pyta się jej, jaką szybkość może osiągnąć, zakłada, że nie więcej niż dziesięć machów. Quicksilver informuje ją, że takie prędkości osiągał, gdy był młody. Teraz rozpędza się. Hurricane pod wpływem szybkości powoli umiera bolesną śmiercią. Pod wpływem niesamowitej szybkości jej ciało rozpada się na kawałki.

Clinton spada na ziemię po ciosie, jaki zainkasował od Hurricane. Wanda zastanawia się gdzie jest jej brat. Pietro stoi zdyszany tuż koło Clintona. Dostaje od niego reprymendę, żeby zamiast się obijać pomógł mu.

Prawy sierpowy Captaina ląduje na szczęce Abdula, zrywając mu hełm. Al-Rahman w odpwiedzi kopie, Steve dostaje w twarz, ale łapie nogę przeciwnika. Wyprowadza swój cios, który łamie miecz Abdula na pół. Abdul kontruje i pozbawia Capa tarczy. Obaj łapią za połówki miecza i wyprowadzają cios. Ostrza uderzają w siebie z głuchym odgłosem. Mężczyźni niemal stykają się czołami. Widać, że dysponują idealnie równą siłą.

Fury, mimo że okaleczony, ma zamiar wyrwać prezydenta z Air Force One. Jako wsparcie służy mu uzbrojona w karabin Betty i Wanda. Nieopodal Swarm walczy z Wasp. Wygrywa.

Nowy Jork. Europejscy super żołnierze z Captainem Britain na czele odbijają szykowanych do transportu członków Fantastic Four i X-men.

Waszyngton. Hulk niemiłosiernie obija Abominationa. Jako broni używa nawet wielkich bojowych robotów Liberators. Chińczyk jest przerażony furią Hulka.

Fury'emu udało się dotrzeć do prezydenta. Próbuje wywieźć go samochodem w bezpieczne miejsce, ale pojawia się otoczona owadami Swarm. Ross każe się nią nie przejmować. Jan się nią zajmie. Nick zastanawia się, czy ta będzie rozmawiać z owadami. Okazuje się, że Janet ma inny plan. Wstrzykuje sobie serum i nagle staje się Giant Women. Wielką stopą zgniata Swarm. Po chwili pokazuje Wandzie, jak w centrum miasta roboty Liberators zaczynają atakować cywilów. Crimson Dynamo mówi, że od tej chwili jest to misja samobójcza. Mają zabić jak najwięcej osób.

Wszystkiemu przygląda się Loki. Dochodzi do wniosku, że nadszedł czas, aby zaangażował się bardziej.

Crimson Dynamo eksterminuje zwykłych ludzi. Nagle zostaje unicestwiony promieniem wystrzelonym z nieba. Nad Waszyngtonem pojawia się "Iron Man Sześć" - wielki, bojowy statek powietrzny. Jego działa zaczynają od razu siać spustoszenie w szeregach Liberators.

Hulk w furii walki obrywa Abominationowi ręce. Chińczyk prosi Bannera o litość. Nie rozumie, jak tępy potwór mógł okazać się od niego lepszy. Hulk potężnym ciosem oddziela jego głowę od reszty ciała. Mówi, że Abomination po prostu za dużo myślał.

Wasp radzi sobie z latającymi żołnierzami Liberators. Także Hawkeye i Pietro przerzedzają oddziały wroga. Cap wciąż walczy z Abdulem. Tony oczyścił niebo nad Waszyngtonem. Kieruje się ku Nowemu Jorkowi.

Pym wydaje rozkaz Ultronom. Mają pomóc Ultimates, nadszedł czas, żeby pokazać, że tylko infiltrował terrorystów. Zdziwione roboty posłusznie wykonują polecenie, wyżynając oddziały Liberators.

Captain zdobywa przewagę nad Al-Rahmanem i posyła go na ziemię celnym kopniakiem. W tym momencie do akcji wkraczają żołnierze Liberators, którzy rzucają się na Rogersa. Abdul podnosi z ziemi miecz i mówi, że mimo iż chciał uczciwej walki, to jednak bardziej chce, aby Steve zapłacił za to, co zrobił jego ukochanym. Wasp krzyczy do Hawkeye'a, aby uratował Capa. Może użyć jego tarczy, którą trzyma w dłoni. Niestety Clint nie ma na to miejsca, jest otoczony przez wroga. Rahman podchodzi do unieruchomionego Rogersa i wznosi miecz. W tym momencie na pomoc Clintonowi przychodzi Hulk. Robi mu miejsce i ten może już użyć tarczy. Rzuca nią; tarcza obcina dłonie Al-Rahmana. Mężczyzna krzyczy z bólu. Captain strząsa z siebie żołnierzy Liberators i łapie miecz, który wylatuje z obciętych dłoni Abdula. Używa go do zabicia otaczających go najeźdźców. Następnie kopniakiem posyła Al-Rahmana na ziemię. Podchodzi do niego i wbija mu miecz w klatkę piersiową.

Na ulicach miasta Liberators przegrywają z walczącymi wspólnymi siłami Fantastic Four, X-Men, Spider-Manem i Europejskimi Captainami.

Po chwili do Ultimates zaczynają napływać dobre wieści. S.H.I.E.L.D. znów zaczyna kontrolować amerykańskie głowice atomowe. Nowy Jork został oczyszczony z wroga.

Nagle nad ich głowami niebo zmienia kolor. To Loki postanawia, że jego wysiłki nie pójdą na marne. Skończył z zakulisowymi rozgrywkami. Teraz pokaże swoją potęgę. Wanda ma zamiar jednak go powstrzymać. Loki naśmiewa się z niej. Pyta się kobiety co może mu zrobić, jeśli jej moce tylko zaginają prawdopodobieństwo. Scarlet Witch stwierdza, że wzmocni prawdopodobieństwo, że pojawi się ktoś, kto pokona Lokiego.

Niebo rozbłyska. W asyście piorunów pojawia się uzbrojony w Mjolnir Thor.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.