Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #25

The Sensational Spider-Man vol. 2 #25

Postacie
Cytat

Spider-Man: "The last time I talked to the X-Men psychics, they told me my Aunt May was dead, so... thanks, but no thanks."

Streszczenie

Spider-Man wbiega do wieży Fantastic Four z rannym Williamem Connorsem na rękach. Mr. Fantastic bez zastanowienia decyduje się umieścić go w komorze regeneracyjnej. Towarzysząca Peterowi Black Cat pyta, czy chłopak nie utopi się w dziwnie wyglądającym urządzeniu. Richards wyjaśnia, że młodzieniec został umieszczony w substancji będącej fluidem pomagającym regenerować rany, natychmiast też odkrywa czyjego syna ma przed oczami i co płynie w jego żyłach. Tuż obok Sue informuje Felicię, że reszta składu Fantastic Four zajęta jest walką z jednym z milusińskich Mole Mana. Reed przypuszcza, że wszystkie te wydarzenia są w jakiś sposób ze sobą powiązane. Miasto ogarnia fala brutalności. Słysząc to Felicia wspomina o swoim wcześniejszym zachowaniu na dachu. Przywódca Fantastic Four jako rasowy naukowiec decyduje się przebadać swoich gości.

Avengers Tower. Stojąca przy windzie MJ mówi Johnowi, że wybrał zły moment na wizytę, chwilę później atakuje ją Man-Wolf. Po krótkiej pogoni na jego głowie ląduję czajnik z wrzątkiem upuszczony przez May.

Four Freedoms Plaza. Zaniepokojony Spider-Man chwyta zdjętą część swego kostiumu i wybiega z laboratorium krzycząc, że coś złego dzieje się w jego domu. Zdziwiony Reed pyta czy to kolejna z jego nowych mocy...

W międzyczasie przerażona MJ mówi May, że muszą włączyć jakieś systemy obronne. Ta z uśmiechem informuje ją, że zrobiła to przed zaserwowaniem Johnowi jego herbaty, niemniej jest zdziwiona faktem, że roboty Starka nie dorwały jeszcze intruza. Dokładnie w tym momencie eksploduje ściana budynku i oddział Starka strzela do Man-Wolfa strzałkami, które po chwili powodują powrót do jego normalnego wyglądu. Rozmowę żony ze strażnikami przerywa przybyły na miejsce zdziwiony Spider-Man. Niecodziennie wraca się do domu i zastaje w środku nagiego mężczyznę z obstawą.

Kanały. Lizard przypomina sobie jak kiedyś, pod postacią Curta Connorsa zmusił syna do przyjęcia substancji, która zmieniła go w potwora. Po chwili wrzeszczy wściekle, a jego ryk roznosi się w głąb tuneli. Słyszy to Vermin przeżuwający mało smacznego funkcjonariusza policji. Mając nadzieję na lepszy posiłek rusza w kierunku Muzeum, tak jak Lizard...

Four Freedoms Plaza. Targana wyrzutami sumienia Felicia uświadamia sobie, że powinna być teraz przy Peterze. Sięga po kostium i wyskakuje szybko przez okno ignorując Sue, która wzywa ją na dalsze badania. Powinna wiedzieć, że koty chodzą własnymi drogami...

Avengers Tower. Peter wyjaśnia MJ powód, dla którego musi opuścić dom. Felicia omal nie zabiła Connorsa, będąc świadkiem tego incydentu sam chciał ją tak potraktować. Mary mówi, że doskonale wie, o co mu chodzi. Kilka godzin wcześniej zdenerwowała się i zanim zorientowała się co robi miała nóż w dłoni, a potem ogarnęły ją myśli, o które sama by się nie podejrzewała. Nawet May była brutalna walcząc z Man-Wolfem. Pete jest zdeterminowany by dowiedzieć się, o co w tym chodzi. Przeraża go myśl o wściekłości Connorsa, który podał serum własnemu synowi zmieniając go w potwora, a teraz zwierzęcy instynkt mówi mu o ranach syna powodując jeszcze większy gniew zwierzęcia. Korzystając z okazji zakłada nowy kostium od Starka i po wysłuchaniu komentarzy żony skacze przez okno dziękując losowi, że trafiła mu się taka żona.

Szybując nad miastem przypomina sobie jak wcześniej śledził Lizarda korzystając ze swojego pajęczego zmysłu. Jako, że teraz potrzebuje ekstra pomocy, a podczas ostatniej wizyty psychicy z X-Men potwierdzili swoje zdolności w dość dziwny sposób [patrz cytat numeru - Snak3]. Postanawia udać się do swojej starej znajomej, która podobno wróciła na stare śmieci. Nie myli się i po chwili staje przed samą Madame Web.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.