Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #24

The Sensational Spider-Man vol. 2 #24

Postacie
Cytat

Lokatorka domu widząc krwawiącego Spider-Mana i pościg w postaci dwóch Lizardów: "Some spoiled brat flushes some baby alligator down some damn sewer..."

Streszczenie

Obecny na miejscu zbrodni Detektyw Jonas Fogg jest w swoim żywiole, mimo to jego dowcipy raczej nie pomagają zwłokom Dr. Treymana. Ugryzienia i ślina świadczą o tym, że zrobił to jakiś gad. Odciski znalezione na asteroidzie potwierdzają obecność Connorsa i Treymana. Detektyw opowiada krótką historię Connorsa, dodaje, że Lizard powrócił i zjada ludzi. Jego ostatnim dowcipem jest pytanie czy ktoś ma numer do Spider-Mana.

Peter jest właśnie w drodze do mieszkania swojego przyjaciela. Martwi się jego stanem a deszcz i wariujący pajęczy zmysł wcale nie poprawia całej sytuacji. Z impetem przebija się przez okno i ląduje w mieszkaniu gdzie swoimi pazurami wita go Lizard. Spidey bez problemu daje sobie z nim radę, gdyby nie cios zadany w plecy. Rozkojarzony odwraca się by ujrzeć małego, skaczącego po ścianach Lizarda. Chwilę nieuwagi wykorzystuje Connors i gryzie Spider-Mana w bark. Ten przeklinając swą głupotę niszczy ścianę mieszkania ciskając w nią swoim przeciwnikiem. Domownik drugiego mieszkania widząc jaszczura spokojnie prosi żonę o podanie strzelby. Parker nie ma innego wyjścia, niż zwrócić na siebie uwagę gadów i uciekać na dach. Wspinając się po ścianie narzeka na swoje krwawiące ramię, tym razem będzie musiał poprosić o pomoc Avengers. Na górze wita go jednak Black Cat, która po rzuceniu kilku złośliwych uwag rzuca się na Lizarda.

Avengers Tower. MJ rozmawia przez domofon z Johnem, który znalazł jej szalik w redakcji i nachalnie próbuje się wprosić na górę. W rozmowę wtrąca się May i nie pytając o zdanie wpuszcza go na górę. Mary jest wściekła, ale szybko wyjaśnia, że to przez całą tą sytuację z atakami w mieście. Ciotka próbuje ją pocieszyć mówiąc, że pełny skład Avengers pomaga policji. Nie zastanawia się nad tym, że są same w części budynku, do której zmierza teraz Jameson duszący w tej chwili portiera. Jego zwierzęca natura zaczyna wyraźnie brać górę nad człowiekiem.

Kilka przecznic dalej Vermin szuka pożywienia. Znajduje je w postaci Oficera Thomasa Russela. Policjant jest właśnie w trakcie wymierzania kary prostytutce, którą oskarża o kradzież. Jak sam mówi zawsze zabiera to co należy do niego. Po chwili zostaje rozszarpany przez Vermina.

Spidey obserwuje walkę swojej byłej dziewczyny. Felicja wydaje się znajdować przyjemność w zadawaniu bólu Lizardowi. Peter widząc to dochodzi do wniosku, że wszystko to, co zdarzyło się przez kilka godzin nie jest przypadkiem. Zamyślony daje się podejść małemu Lizardowi. W czasie, gdy stara się wyswobodzić otwierają się drzwi prowadzące na klatkę schodową i ukazuje się w nich sąsiad ze strzelbą. Z początku Spider nie rozumie wymierzonej w niego strzelby. Kiedy po chwili dochodzi do niego, że sąsiad chce przedziurawić małego Lizarda, stara się usunąć go z linii strzału. Pada strzał, przetransformowany Connors zaczyna wrzeszczeć czując ból mniejszego Lizarda. Wykorzystuje to Felicia rozdzierając mu gardło i kopniakiem zrzucając z dachu. Spidey, który w międzyczasie zdążył upewnić się, że nie padną kolejne strzały podbiega do krawędzi budynku i stara się złapać spadającego Lizarda swoją siecią. Chybia i Connors uderza głową o ziemię, po chwili znika w kanałach. Wściekły Pete zaczyna krzyczeć na Felicię, która chyba zapomniała, że w ciele Lizarda jest uwięziony jego przyjaciel. Ta ripostuje, że to przyjaciel, który chciał go zabić. Po chwili oboje zdają sobie sprawę z faktu, że coś powiększa ich złość. Kłótnię przerywa sąsiad mówiący, że powinni wezwać pomoc. Przerażona Black Cat zakrywa usta. Transformacja małego Lizarda mineła i z powrotem jest Williamem Connorsem. Właśnie wykrwawia się na śmierć, a w jego ciele tkwi kula...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.