Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #23

The Sensational Spider-Man vol. 2 #23

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Why Toomes? Why pick those people up just to drop them?
Vulture: "You... you want a reason? You always want reasons, don't you?"

Streszczenie

Śpiąca w łóżku Mary Jane wyciąga rękę, chcąc przytulić się do swojego męża. Jedyne, na co trafia dłoń to chłodna pościel. Mary znajduje Petera na balkonie. Ten, ubrany w swój strój klęczy na poręczy spoglądając na miasto. Zapytany o powód bezsenności odpowiada chłodno, że coś jest nie tak i czeka go dzisiaj praca. Zaraz po tym zeskakuje.

Rankiem Mary wita się z May i Peterem, pijącymi kawę przy stole. Peter jest wyraźnie wycieńczony. Przypomina sobie walkę, jaką stoczył z Vulturem dzisiejszej nocy. Fakt, że porządnie go obił, natychmiast poprawia mu humor.

W muzeum, pracujący do późna Dr Curt Connors odbiera telefon. Zdziwiony odpiera, że nie jest geologiem, ale chętnie zbada kamień, o którym mówi rozmówca.

Peter pokazuje policjantowi w zoo swą legitymację służbową. Ten pyta, czy wszyscy reporterzy są sępami żerującymi na takich wydarzeniach. Nie wie, że stojący przed nim mężczyzna pokonał największego z sępów tego miasta [Vulture-sęp - Snak3]. Parker udaje się do klatki z małpami. Robiąc zdjęcia martwym zwierzętom pyta stojącego obok strażnika co mogło się stać. Przypuszczalnie wpadły w szał zabijając się nawzajem. Słysząc pytanie dotyczące pochówku zwierząt Peter przypomina sobie słowa Toomesa, który chętnie pożywiłby się padliną. Zmieszany odchodzi w kierunku martwych nosorożców. Na miejscu widzi dwa martwe zwierzęta leżące tuż obok zniszczonej ściany. Dowiaduje się, że poprzedniej nocy oszalały wszystkie zwierzęta, co najbardziej widoczne było właśnie u małp i nosorożców, które połamały sobie karki uderzając o ścianę. Najdziwniejsze jest to, że w nocy nie było pełni.

Redakcja Bugle. John Jameson czeka na swojego ojca. Spotkanie, na którym ten jest obecny, przedłuża się i John pomimo spokoju zostawia głębokie ślady paznokci na walizce, którą trzyma. Z tłumu ludzi wyławia Mary Jane i zamienia z nią kilka słów. Serdeczna rozmowa robi się po chwili krępująca dla M.J, która z wiadomych powodów nie może opowiadać o życiu swego męża. Dziewczyna zbywa więc Johna obietnicą wspólnego obiadu i odchodzi. John uśmiechając się podnosi jej szalik, który w czasie rozmowy upadła na ziemię. Teraz jest pewien, że jeszcze się spotkają.

Peter rozgląda się po wagonie metra, w którym wraca do domu. Pajęczy zmysł nie daje mu spokoju. Przeciska się między ludźmi by znaleźć… dziewczynkę trzymającą szczeniaka na kolanach. Nie ma nawet czasu zastanowić się jak taka błahostka mogła zadziałać na jego zmysły, ponieważ zmuszony jest odpierać ataki innych pasażerów.

Wieczorem miasto zalała ulewa. Dr Connors zwija się z bólu w swoim domu, podczas gdy Mary Jane rozmawia z Peterem przez telefon. Przeprasza go za hałas, którym okazuje się być telewizor. May ogląda reportaż mówiący o nasilających się atakach przestępczych. Peter skarży się na swój pajęczy zmysł słowami, o których istnieniu M.J. nie miała pojęcia. Nie mogąc go zrozumieć prosi go o powrót do domu, lecz Peter bez pożegnania odbiera drugi telefon. Mary wraca do May. Nostalgicznie wraca do czasów, kiedy nie mieszkali w Avengers Tover zastanawiając się jak mogłoby wyglądać ich życie bez Spider-Mana. May nie odpowiada zaskoczona nożem, który M.J trzyma w dłoni. Sama M.J. nie potrafi odpowiedzieć po, co jej nóż. Drugim rozmówcą Petera okazuje się być przerażony Curt Connors. Jego kikut płonie ogniem co oznacza, że zbliża się transformacja w Lizarda. W mieszkaniu jest syn Connorsa, a cały proces transformacji przebiega inaczej niż kiedyś. Przerażony Peter skacze z dachu na dach wrzeszcząc do telefonu, żeby Connors z tym walczył. Nie wie, że krzyczy do dwóch w pełni przetransformowanych Lizardów.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.