Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #9

New Thunderbolts #9

New Thunderbolts #9

[bez tytułu]

Postacie
Cytat

Joystick: "Are we allowed to fight anyone other than Atlanteans?"

Speed Demon: "You don't like the smell of tuna? I do."

Streszczenie

Radioactive Man i MACH IV stoją na nabrzeżu. Chen Lu opowiada Jenkinsowi historię swojej kryminalnej kariery, podsumowując ją stwierdzeniem, że zrozumiał swój błąd i chciał go naprawić, dlatego oddał się do dyspozycji rządu chińskiego. Wtedy jednak Fathom Five zaatakowali Pekin i zabili tysiące ludzi, a on poprzysiągł zemstę i dlatego zachował się tak, a nie inaczej, kiedy Namor zjawił się wcześniej w ich kwaterze.

Namor pojawił się nagle, obwiniając go o spowodowanie skażenia, które zabija mieszkańców Atlantydy. Chociaż Radioactive Man poczuł, że współczuje ofiarom, jego instynktowna żądza zemsty bierze górę i każe mu stanąć do pojedynku z władcą Atlantydy wykrzykując przy tym, że nie obchodzą go ofiary. Natychmiast do walki przyłączają się Joystick i Speed Demon, rozbrajając żołnierzy, którzy przyszli z Namorem, ale zaraz potem pojawia się Atlas i rozdziela walczących. Namor wyjaśnia, że kilka dni wcześniej mieszkańców Atlantydy dotknęła nieznana choroba o podłożu radiacyjnym. Gdy naukowcy zbadali jej przyczynę, okazało się, że pacjentem zero jest Llyron, a wszystko wskazuje, że to Radioactive Man zatruł go w jakiś sposób. Jenkins natychmiast bierze go w obronę, ale nieoczekiwanie, Chen Lu przyznaje, że to prawda i napromieniował skrzela Llyrona tak, by zatruwał wodę, którą filtruje. Namor doskonale zgaduje jego motywy, ale gdy Abe proponuje pomoc Thunderbolts, Radioactive Man odmawia twierdząc, że na Atlantydzie nie ma niewinnych ludzi, a ofiary cierpią zasłużenie. Jenkins przypomina mu jednak, że na polecenie swojego rządu ma brać udział w misjach Thunderbolts, a to właśnie jest ich oficjalna misja i rozkaz brzmi: pomóż. Ponieważ jego pancerz jest już sprawny decyduje, że wyruszy razem z Radioactive Manem i Atlasem, pozostawiając resztę w bazie. Pojawia się Genis i pyta, co się dzieje, ale gdy słyszy, że chodzi o Atlantydę, rezygnuje, bo wciąż ma lęk przed głęboką wodą. Na ochotnika zgłasza się natomiast Blizzard, który właśnie wrócił po tym, jak Speed Demon zawiesił go pod mostem [w poprzednim numerze - Gil].

Ledwie tamci czterej odpływają, a Joystick już twierdzi, że zaczyna się nudzić. Nagle, dostrzegają dziwne światło nad Manhattanem, a po chwili telewizja informuje o powrocie członkini Avengers, znanej jako Photon. Sanders zauważa, że Genis ukradł jej pseudonim i pewnie dlatego się wściekła, a gdy ten mówi, że nic o tym nie wiedział, dodaje również, że kiedyś używała również pseudonimu Captain Marvel, który także ukradł. To wszystko wydaje się zbyt skomplikowane, więc Genis postanawia to wyjaśnić. Chwilę później spotyka się z Monicą nad miastem. Jest wściekła, bo już drugi raz ukradł jej pseudonim, ale przekonuje ją, że zapomniał, którego teraz używa i namawia, by spróbowali się dogadać.

Melissa zjawia się na posterunku policji na Manhattanie, gdzie została skierowana przez Dallas Riordan. Funkcjonariusze z biura monitoringu miasta pokazują jej nagrania kamer z dnia, kiedy zaatakowali Fathom Five. Widać na nich Genisa i Atlasa, ale nie uchwyciły momentu ataku na tego pierwszego. Zauważono natomiast obecność kogoś, kto przyglądał się całemu wydarzeniu, a gdy dobiegło końca, wsiadł do taksówki i odjechał. Policjanci sprawdzili numery taksówki i jej ostatnie trasy i odkryli coś ciekawego.

Kiedy pojazd zbliża się do Atlantydy, wszyscy są zachwyceni widokiem, tylko Chen Lu świadomie powstrzymuje swoje emocje i czyni uszczypliwe uwagi na temat ataku Fathom Five. Zaraz po przycumowaniu, Tamara Rahn informuje Namora, że zachorowało kolejne kilkaset osób, a w tym tempie, skażenie grozi wszystkim mieszkańcom. Już w szpitalu, Jenkins proponuje, żeby ewakuować zdrowych mieszkańców do czasu, aż coś wymyślą, ale Namor nie chce nawet o tym słyszeć i domaga się działań natychmiast. Rahn mówi Radioactive Manowi, że jego zemsta ominęła członków Atlantique i uderzyła w zwykłych obywateli, a gdy ten dowiaduje się, że jest jedną z przywódców ekstremistów, atakuje ją natychmiast i Namor musi ich rozdzielić. Wyjaśnia też, że poprosił ją o pomoc, bo ma nadzieję na pokojowe rozwiązanie konfliktu, ale Tamara Rahn twierdzi, że jej wspólnicy mają inne plany wymierzone w mieszkańców powierzchni. Słysząc to, Chen Lu oświadcza, że nie pomoże zbrodniarzom i zamierza odejść, ale Namor zatrzymuje go, wbijając trójząb tuż przed oczami i pokazując chore dziecko prosi, by nie oceniał wszystkich mieszkańców Atlantydy przez pryzmat działań grupki ekstremistów. Radioactive Man stara się pozostać niewzruszony i stwierdza, że wojna zanieczyszcza całe społeczeństwa, niszcząc niewinność. Namor zauważa, że w przeciwieństwie do Chin, tutaj nie sądzi się ludzi przed popełnieniem przestępstwa, ale Chen Lu próbuje go przekonać, że nadmiar wolności sprzyja wywrotowcom.

Tymczasem, Genis i Monica próbują rozwiązać swój problem przy piwie. On wyjaśnia, że zmienił się i potrzebuje nowego pseudonimu, a poza tym, nie chce ciągle nosić brzmienia ojca, dlatego proponuje jej, by wróciła do tytułu Captain Marvel, ale ona również nie ma na to ochoty. Rzucają różnymi nazwami, spośród których Monica wyłapuje słowo Pulsar. Genisowi nie podoba się ono, więc Monica proponuje, że może zatrzymać sobie pseudonim Photon, a ona będzie odtąd działać jako Pulsar.

Melissa udaje się pod adres, który dostała na komisariacie, ale domofon nie odpowiada. Kiedy się oddala, Purple Man obserwuje ją dyskretnie zza zasłony.

Kiedy Namorowi zabrakło argumentów, przeszedł do ataku. Blizzard stawia zaporę, by nie dopuścić go do Chen Lu, ale lód nie wytrzymuje. Atak Namora przerywa krzyk lekarza, który ogłasza, że dziewczynka przestała oddychać. Podczas reanimacji zapada grobowa cisza. Radioactive Man dochodzi do wniosku, ze nadszedł właściwy moment i postanawia pomóc. Następne kilka godzin spędza na obrzeżach miasta, wchłaniając promieniowanie z okolicy, podczas gdy wszyscy starają się zrozumieć jego motywy. Gdy powraca, Namor z mieszanymi uczuciami wyraża wdzięczność i obiecuje zająć się zagrożeniem ze strony Atlantique. Radioactive Man leczy jeszcze obrażenia Tamary Rahn, po czym oświadcza, że nie interesują go polityczne zapewnienia Namora i chce tylko wrócić do domu. Tak naprawdę jednak jest zadowolony, bo osiągnął swój cel - mieszkańcy Atlantydy wiedzą już, że w każdej chwili może ich zniszczyć i Thunderbolts nic na to nie poradzą.

Teraz, gdy stoją na nabrzeżu, Chen Lu mówi Jenkinsowi, że postanowił pozostać z Thunderbolts i pomagać ludziom, ponieważ kiedy wrócił do Chin, poznał prawdę o skutkach działania swoich zdolności. Dowiedział się w przybliżeniu, ile osób zginęło w wyniku ich działania i ile zapadło na choroby popromienne. Te liczby przeraziły go i przysiągł, że zadba, by nie były większe, ale tak naprawdę wie, że nigdy nie zdoła zadośćuczynić za swoje winy. Abe mówi, że dzisiejszy wieczór jest dobrym początkiem, ale Radioactive Man zaprzecza. Gdy leczył oparzenia Tamary Rahn, zainfekował jej krew izotopem, który zacznie działać za kilka miesięcy, gdy wróci do swoich wspólników terrorystów. Liczba wciąż rośnie. Słysząc to, Jenkins staje jak wryty i nie wie, co powiedzieć.

Kampus Empire State University. W środku nocy, Melissa zostaje obudzona przez koleżankę, która twierdzi, że chce pożyczyć notatki. Kiedy jednak otwiera drzwi, zastaje za nimi Purple Mana, który każe jej przestać drążyć sprawę Atlasa i Genisa. A skoro już Melissa tak się nim interesuje, może zostać jego nową zabawką, bo nie miał własnej superbohaterki od czasu Jessicki Jones [czytajcie Alias! - Gil]. Każe jej się rozebrać, ale zanim dokończy zdanie, zostaje przebity mieczem. W drzwiach staje Swordsman, który oświadcza, że Songbird może ocalić Thunderbolts tylko z jego pomocą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.