Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #5

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #5

Postacie
Cytat

Castle (w myślach): "Jungle heat. Bullets singing.Whiff on gasoline on the breeze. Come full circle. Home again. The war where I was born."

Streszczenie

Wyspa Grand Nixon. Uszkodzony Russian trzyma na ramieniu bombę atomową. Kriegkopf każe załadować mu ją do samolotu. Gdy francuski wojskowy próbuje protestować, Kriegkopf mówi mu, że zrobią to co oni. Przetestują bombę, tyle, że teraz zrobią to nad Brukselą, zamiast nad jakąś wyspą. Informuje zszokowanego Romilly'ego, że jego żołnierze polecą z nim do Madagaskaru, gdzie zatankują paliwo, a następnie nad Brukselę. Russian zostaje skierowany do przeszukania dżungli.

Frank obserwuje całą akcję, choć nic nie słyszy. Nie musi. Łapie pewniej karabin i wychodzi z dżungli na pas startowy. Zaczyna strzelać, najemnicy zaczynają padać martwi. Jeden z mężczyzn woła Kiegkopfa. Castle celuje w niego, ale kończy mu się amunicja. Szarżuje szybko na mężczyznę, uchyla się przed jego strzałem i zabija go uderzając kolbą karabinu.

Po chwili Punisher staje naprzeciw Kriegkopfa. W tym momencie Russian zwraca uwagę na pas startowy. Kriegkopf stoi bez strachu przed Punisherem. Ma go za jeszcze jednego adrenalinowego ćpuna, który nie potrafi przestać walczyć. Mówi także, pokazując na startujący samolot, że zamierza wysadzić Bruksele. Dodaje, że Wyspa będzie wtedy światową stolicą terroryzmu, a dolary będą płynąc nieprzerwanym strumieniem. Pyta się Franka, czy ten zdaje sobie sprawę, kogo szantażują. Znów pada nazwisko mężczyzny, do którego dzwonił nowojorski detektyw. Kriegkopf dodaje, że dostał od niego zielone światło na zabicie Punishera. Patrząc z pogardą na Castle mówi, że zabezpieczył się z każdej strony. Punisher, bez śladu emocji, wyjmuje pistolet i strzela do "generała". Następnie zaczyna biec w kierunku oddalającego się samolotu. W tym momencie z dżungli wychodzi Russian. Widząc co się dzieje także zaczyna gonić maszynę. Punisher dobiega i w ostatniej chwili łapie za element zamykającej się rampy. Kriegkopf, mimo postrzału, żyje. Widząc wsiadającego do samolotu, przez luk na koła, Ruska każe mu zabić Punishera.

Castle stacza się z rampy do wnętrza maszyny. Zaczyna zabijać zbirów z wyspy. Wywiązuje się krótka walka. Jeden z rykoszetów trafia Franka w bark. Ale mimo tego, po chwili, wszyscy najemnicy są martwi. Castle każe uruchomić bombę. Nagle spod podłogi wybija się ręka Ruska. Po chwili cyborg pojawia się w luku. Castle wkłada mu uzi do buzi i naciska spust. Tylna część głowy cyborga przestaje istnieć, choć nie robi to dużej różnicy. Zdenerwowany, choć dobrze się bawiący, robot próbuje uderzyć Franka, ten jednak robi unik. Ręka Russiana trafia w ścianę samolotu i zaklinowuje się. Punisher łapie łańcuch przymocowany do bomby, okręca go wokół szyi cyborga, następnie każe otworzyć luk i wznieść samolot do góry. Russian ze śmiechem spada, a Castle każe powiedzieć pilotowi, żeby odleciał jak najdalej.

Chwilę później nad wyspą pojawia się rozbłysk nuklearnego wybuchu. Zdenerwowany Romilly nie może uwierzyć,że Castle to zrobił. Na wyspie było przecież dwa tysiące ludzkich istnień. Stalowy wzrok Punishera świadczy, że nie zaliczał on tych szumowin do gatunku ludzkiego. Francuski kapitan bierze broń i chce aresztować Castle'a za to co zrobił. Ten nasuwa mu inne rozwiązanie sprawy. Jeśli nie wspomni o jego udziale to zostanie bohaterem, który uratował życie tylu Europejczyków, może dzięki temu zostanie generałem.

Dwa tygodnie później. Waszyngton. Przy biurku siedzi mężczyzna. Koło niego leży gazeta przedstawiająca znajomego Francuza, z treści artykuły wynika, że przyjął ofertę Franka i został bohaterskim generałem. Mężczyzna nalewa sobie whiskey. Pijackim głosem wygraża, że zrzuci atomówkę na żabojadów. Nagle z przestrachu wypuszcza trzymaną szklankę. Przed nim bowiem pojawia się Punisher. Frank mówi do mężczyzny, że wie, iż ten autoryzował wypuszczenie Russiana na terytorium USA. Mówi, że widocznie Kriegkopf miał coś na niego skoro do tego doszło. Każe mężczyźnie pamiętać, że cokolwiek to było zniknęło razem z "generałem". Frank wspomina także, że każdy, kto próbował go zabić zginął. Tym razem zrobi wyjątek, ale ostrzega mężczyznę, że to pierwsze i zarazem ostatnie ostrzeżenie. Rzuca mu na biurko dziewięciomilimetrowy pocisk i mówi, że w takiej odległości jest od niego zawsze. Po czym znika w cieniu.

Chwilę trwa zanim zszokowany mężczyzna woła ochronę.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.