Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: The Man Without Fear » Daredevil: The Man Without Fear #3

Daredevil: The Man Without Fear #3

Postacie
Cytat

Foggy [zastając kompletnie zdemolowane mieszkanie]: "So. Um. Matt. Um. Elektra, huh?"
Matt: "She is really a very nice girl, Foggy."

Streszczenie

Ciemnowłosa dziewczyna spada w przepaść. Matt nie może pozwolić, by kolejna osoba zginęła przez niego. Nieznajoma uderza o znajdującą się na dnie przepaści taflę lodu i wpada do wody. Murdock uznaje, że jest szansa, żeby ją jeszcze uratować i również rzuca się w przepaść. Wpada do lodowatej otchłani, jednak pod wodą nie jest w stanie wyczuć dziewczyny. Zaczyna kończyć mu się zgromadzony w płucach tlen. Wynurza się, żeby za chwilę znów zanurkować i dalej szukać niedoszłej jeszcze samobójczyni. Na powierzchni jednak słyszy śmiech i warkot silnika. To ta dziewczyna. Jakimś sposobem wydostała się spod wody na brzeg i zostawiając go samego odjechała w nieznanym kierunku.

Wieczór. Matt wraca do pokoju cały przemoczony, tłumacząc się Foggy’emu, że był popływać. Jego przyjaciel mówi mu, że dziewczyna, do której samochodu wsiadł, ma na imię Elektra i jest bardzo niebezpieczna. Opowiada mu o ich koledze Flincie, który połamał obie ręce na nartach. Mówi, że narty są jedynie wersją oficjalną, a tak naprawdę zrobiła mu to Elektra po tym, jak ją zostawił. Matt słucha Nelsona uważnie, po czym pyta go o miejsce jej zamieszkania.

Noc. Murdock zakrada się do domu pilnie strzeżonego, potężnego domu, w którym mieszka Elektra. Niewidomy bez przeszkód pokonuje ogrodzenie. Pozostając niezauważonym omija wszystkich strażników i po balkonach wspina się do pokoju dziewczyny. Wyczuwa w nim charakterystyczny dla niej zapach, jednak wie, że jej tam nie ma. Znajduje za to liczne trofea zdobyte przez Elektrę w najróżniejszych dyscyplinach. Od pływania począwszy, a na aikido czy karate skończywszy. Matt wychodzi z pokoju i natychmiast wyczuwa obecność zbliżającego się psa. Potężny doberman skacze na niego, jednak niewidomy pokonuje go bez żadnego problemu. To samo robi z uzbrojonym ochroniarzem, którego dodatkowo wyrzuca przez okno. Goryl spada na szklany dach ogromnego pomieszczenia, w którym właśnie odbywa się przyjęcie. Matt słyszy dźwięk fortepianu. To Elektra gra. Ochroniarz przebija szkło i wpada do sali, z łoskotem upadając na instrument dziewczyny. Ta jednak nie przestaje grać. Matt przygląda się jej, nie mogąc ruszyć się z miejsca. Robi to dopiero, gdy seria pocisków zaczyna mknąć w jego kierunku. Niewidomemu udaje się uciec, jednak zostaje postrzelony w ramię.

Matt biegnie przez miasto. Mocno krwawi. Wielokrotnie potyka się i przewraca. Udaje mu się jednak na tyle skoncentrować, by wrócić do domu i opatrzyć ranę. Całą swoją energię koncentruje tylko na tym. W końcu, gdy przestaje krwawić i gdy bandaż jest już założony, pozwala swoim zmysłom, by znów zaczęły odbierać to, co dzieje się wokół niego. Orientuje się wtedy, że ktoś jest pod prysznicem. Zauważa również, że wcale nie jest to jego współlokator...

Kilka godzin później. Foggy późno wraca do domu i zastaje drzwi zamknięte na łańcuch. Puka i nawołuje Matta, by mu otworzył. Murdock prosi go, by dał mu minutkę. Nelson czeka przed drzwiami. Minuta rozciąga się do dwudziestu i przyjaciel niewidomego zaczyna się niepokoić. Nagle jednak z ich mieszkania wychodzi ubrana w białe futro Elektra. Foggy wchodzi do pokoju i jego oczom ukazuje się potworny widok. Pokój jest kompletnie zdemolowany. Na podłodze, w samej bieliźnie siedzi uśmiechnięty Matt, który mówi mu, że Elektra jest bardzo miłą dziewczyną.

Ciemnowłosa wraca do domu, jednak nie jest w stanie tam wysiedzieć i znów wyrusza na miasto. Idąc przez Times Square słyszy, jak piątka rzezimieszków rozmawia o tym, jak ostatnio napadli na bezbronną kobietę. Elektra czuje, że jest przez nich obserwowana i celowo wchodzi do ciemnego zaułka. Napastnicy zbliżają się do niej. Dziewczyna zaczyna się rozbierać i pewna siebie staje przed opryszkami jedynie w skąpym, czarnym kostiumie. Jeden z mężczyzn podchodzi do niej z nożem, mówiąc, że będzie bolało. Elektra przyznaje mu rację, po czym kopie go w krocze. Zaskoczeni kompani mężczyzny rzucają mu się z pomocą. Rozpoczyna się regularna bijatyka. Elektra skutecznie unika ciosów i równie nokautuje kolejnych napastników. Po kilku minutach w alejce znów zalega cisza. Tylko gdzieś w kącie, pomiędzy śmietnikami, śpi jakiś bezdomny. Elektra znika pozostawiając za sobą pięć trupów i namalowany krwią napis na ścianie wyrażający jej miłość do Nowego Jorku. Dwadzieścia minut później na miejscu zjawia się policja. Funkcjonariusze przesłuchują bezdomnego, ten jednak mówi, że spał i niczego nie widział, ani nie słyszał.
Mijają dni. Elektra i Matt spędzają bardzo dużo czasu na oddawaniu się różnym zabawom na sali gimnastycznej w Hell’s Kitchen. Razem. Wtedy właśnie są naprawdę szczęśliwi.

Noc. Matt wyjątkowo pozostał w swoim mieszkaniu. Odwiedza go Stick, który mówi mu, że Elektra jest zła, i że jeżeli będzie się z nią zadawał, to również takim się stanie. Murdock próbuje przeciwstawić się swojemu byłemu już nauczycielowi, jednak ten dźga go swym kijem prosto w gardło i Matt traci przytomność. Gdy się budzi tłumaczy sobie, że był to tylko sen, gdyż to niemożliwe, żeby ktokolwiek uważał Elektrę za złą osobę.

Kochankowie po raz kolejny oddają się nocnym szaleństwom. Koniec końców oboje lądują na dywanie w przytulnym, przysypanym śniegiem, drewnianym domku z kominkiem. Elektra mówi Mattowi, że nie zasługuje na niego, i że nie będzie go mogła dla siebie zatrzymać. Rozkochany Murdock mówi jej, że jest ona dla niego czymś, czego zawsze pragnął. Dziewczyna wyznaje mu, że zabiła ostatnio pięć osób. Matt uśmiecha się delikatnie prosząc, by nie gadała bzdur. Elektra zasypia, wiedząc, że Murdock i tak jej nie uwierzy.

Jakiś czas później umiera ojciec Elektry. Na jego pogrzebie dziewczyna mówi Mattowi, że kochała swojego tatę i właśnie dlatego musiał on zginąć. Ta śmierć uświadamia jej, że nie może narażać Matta na utratę życia. Mówi mu, że pójdzie do piekła sama. Niewidomy nie próbuje przekonać jej, by z nim została. Nie próbuje jej niczego tłumaczyć. Pozwala, by odeszła. Elektra odlatuje prywatnym samolotem, pozostawiając go ze złamanym sercem. Niewidomy po raz kolejny zostaje ukarany za to, że pozwolił uczuciom wziąć górę. Za to, że złamał zasady. Matt stoi na płycie lotniska i patrzy jak z każdą sekundą samolot z Elektrą oddala się od niego. Przed oczami znów widzi dziewczynę, którą kiedyś przypadkiem wypchnął przez okno.

Hell’s Kitchen. Trwa zebranie najbardziej zaufanych członków dzielnicowej mafii. Rozmowy nie układają się po myśli mafijnego bossa o imieniu Rigoletto. Jego wspólnicy skarżą się na wzrost przestępczości wśród mieszkańców Hell’s Kitchen, co negatywnie wpływa na efektywność mafijnych interesów. Rigoletto dosadnie tłumaczy im, że nie ma zamiaru mordować dzieci i zajmować się drobnymi złodziejaszkami. Oświadcza, że mafia nadal będzie funkcjonować na starych zasadach. Po tych słowach mężczyzna karze wszystkim opuścić pomieszczenie. Gdy ostatni z wychodzących zatrzaskuje drzwi, Rigoletto zaczyna znów mówić. Skarży się na to, że jest zmęczony i ma dość swoich wspólników. Z ciemności ogarniających większą część pomieszczenia wyłaniają się dwie ogromne dłonie i delikatnie dotykają ramion mafijnego bossa. Następnie powoli przesuwają się na głowę Rigoletto. Mężczyzna zaczyna chwalić właściciela ogromnych rąk, mówiąc, że jest on jedyną osobą, której tak naprawdę ufa. Dłonie wykonują gwałtowny ruch, skręcając mu kark. Następnie z zewnętrznej kieszeni jego marynarki wydobywają czerwoną różę i podnoszą ją do góry. Postać podchodzi bliżej światła, ukazując sylwetkę wyjątkowo dużego, elegancko ubranego, łysego mężczyzny. Jest to człowiek, który od lat czekał na swoją szansę, w tajemnicy budując sojusz z pozostałymi szefami mafii. Jest to człowiek, któremu już niedługo nikt nie będzie w stanie się przeciwstawić i który będzie sterował przestępczością w całym mieście. Jest to człowiek, który nazywa się Kingpin.

Autor: Toad

Galeria numeru

Daredevil: The Man Without Fear #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.