Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight Annual » Moon Knight Annual #1

Moon Knight Annual #1

Moon Knight Annual #1

"Date Night"

Zapowiedź

Niektórzy ludzie udają sie do Nowego Jorku w poszukiwaniu rycerza w lśniącej zbroi. Albo chociaż ciepłego ciała, które może pomóc w czasie nudnych godzin. Uważaj, czego szukasz. Gorący pisarz nowel kryminalnych Duane Swierczynski i Jefte Paolo przedstawiają historię trzech kobiet, których życia przecinają się na dziwnych i śmiertelnych drogach, dwóch łowców, którzy polują na miejskich ulicach w nocy i jedno szokujące zakończenie, którego się nie spodziewasz. Nieważne, ile złych randek miałeś.

Cytat

Czarnowłosa kobieta (o Moon Knightcie): "Then I ran into someone. This is going to sound cheesy. But he was like a knight in shining armor. And suddenly, I saw the light and purity in myself, too. The beautiful man helped me realize that... there is pure white within us all."

Streszczenie

Spotkanie grupy wsparcia dla skrzywdzonych kobiet. Pierwsza swoją historię przedstawia blondwłosa kobieta. Opowiada o tym, jak spotkała w barze mężczyznę, który przedstawił się jako astronauta Will Dean. Ten bajer był zbyt niewiarygodny, by był nieprawdziwy. Mężczyzna wydawał się miły i zabawny, więc z baru skończyli jeszcze na koncert i na kawę. Na koniec kobieta zaprosiła go do siebie na drinka. To była ostatnia rzecz, którą pamiętała. Obudziła się nad ranem w swoim łóżku, poobijana i zgwałcona. Chciała znaleźć swojego prześladowcę i się zemścić. Blondynka zajmuje się zawodowo malarstwem, więc z łatwością narysowała portret pamięciowy gwałciciela. Udała się z nim na obchód po barach i restauracjach. Jedną z nich była restauracja Roba i Jeana-Paula. Oprócz tego kobieta szukała też sprawcy w Internecie. Jego nazwisko było oczywiście fałszywe, niemniej natrafiła na ślad wielu podobnych spraw takich, jak ta jej. Któregoś dnia przypadkiem natrafiła na poszukiwanego mężczyznę siedzącego w jadłodajni z inną kobietą. Blondynka bez wahania weszła do środka i dała mu gębę. Gwałciciel tylko się uśmiechnął i z fałszywym południowym akcentem powiedział jej, że pomiędzy nimi wszystko skończone. Chwilę po tym zaskoczoną kobietę z lokalu wyprowadził personel. Parę dni później do jej mieszkania zapukała policja. Dopytywali się o mężczyznę, którego uderzyła. Następnie pokazali jej jego zdjęcie. Twarz gwałciciela była zmasakrowana.

Drugą opowiadającą jest kobieta o czarnych włosach. Pewnego dnia jej marzenie się spełniło. Siedząc w szpitalnej kafeterii poznała przystojnego chirurga. Nazywał się dr Dean Charles i zaprosił ją tego wieczora do kina. Po seansie zaproponował, że odprowadzi ją do domu. Kobieta odmówiła, ale zgodziła się, by zadzwonił do niej następnego dnia. Była szczęśliwa, pochwaliła się nawet swojej matce. Dr Charles rzeczywiście zadzwonił następnego dnia. Zaczęli się spotykać. Po trzeciej randce kobieta zaprosiła go do siebie. Nie była świadoma, iż wtedy dosypał jej czegoś do wina. Następnie zrobił jej coś niedobrego. Po tym incydencie czarnowłosa zastanawiała się nad tym, by opuścić miasto. Na szczęście spotkała kogoś, kto przywrócił jej wiarę. Prawdziwego rycerza w lśniącej zbroi. Tak naprawdę, to po gwałcie kobieta próbowała popełnić samobójstwo. Uratował ją Moon Knight, który podążał śladem rysopisu gwałciciela przekazanego mu przez Jean-Paula.

Trzecią, która zabiera głos, jest blondynka w mocnym makijażu. Jej historia jest zupełnie niepodobna do reszty. Nawet nie wie, po co tu jest. Jedynym elementem wspólnym z poprzednimi historiami jest to, iż też urwał jej się film po randce. Ona spotkała swojego mężczyznę na dyskotece. Chodził w kowbojskim kapeluszu i mówił z południowym akcentem. Przedstawił się jak Charlie Williams. Skoczyli na coś do przekąszenia. W jadłodajni pojawiła się na nieszczęście była dziewczyna Charliego [tak naprawdę była to kobieta, która opowiadała jako pierwsza swoją historię – Don David], więc musieli zmienić lokal. Kobieta nie wiedziała, że gdy wychodzili, obserwował ich Rob, który telefonicznie dał cynk Moon Knightowi. Charlie zaprosił ją do pobliskiego baru. Tam niezauważenie dosypał jej czegoś do piwa. Niedługo potem ruszyli razem do mieszkania kobiety. Nagle w ciemnym zaułku wyskoczył na nich Moon Knight. Bezlitośnie rzucił się na mężczyznę i zaczął go okładać. Blondyna wyjęła z torebki paralizator i poraziła atakującego. Kibicowała Charliemu, gdy on zaczął kopać Moon Knighta. Wtedy właśnie prawdopodobnie z emocji straciła przytomność. Ostatnia rzeczą, którą widziała, był Charlie uśmiechający się do niej i zachodzący go od tyłu Moon Knight. Następnego ranka kobieta ocknęła się w swoim łóżku.

Spotkanie zbliża się do końca. Kobieta, która opowiadała jako druga, chce coś dodać do swojej historii. Tydzień po ostatnim wydarzeniu, które opisała, udało jej się spotkać dr Charlesa. Tym razem to ona panowała nad sytuacją. Powiedziała mu, że spotkała kogoś innego. Artystę ubranego na biało, którego sztukę pokochała. Dodała też, iż nie ma zamiaru dalej się spotykać z doktorem. W rzeczywistości kobieta zobaczyła w gazecie artykuł na temat domniemanego gwałciciela, który znalazł się w szpitalu. Tak się składało, że czarnowłosa pracuje jako pielęgniarka i ma dostęp do jego sali. Odłączyła mu aparaturę i odcięła dopływ tlenu. W rezultacie mężczyzna umarł. Kobieta wyznaje pozostałym słuchaczkom z grupy wsparcia, iż to, co zrobiła, było bardzo przyjemne.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight Annual #1 Moon Knight Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.