Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #32

Captain America vol. 5 #32

Captain America vol. 5 #32

Burden of Dreams: Part 2

Postacie
Zapowiedź

Historia związana z epicką śmiercią Captaina America trwa nadal. Falcon i Black Widow polują razem. Czy uda im się ocalić Winter Soldiera przed staniem się, po raz kolejny, zabawką w rękach Red Skulla? Jeśli to zrobią, to po prostu pójdzie zabić Tony'ego Starka? I co z Sharon Carter, która wpakowała finałowe naboje w klatkę swojego ukochanego i zdaje się, ze od tego czasu jej życie zaczęło się rozpadać? Odpowiedzi na pytania, akcja i dużo więcej.

Cytat

Black Widow: "Are you all right?"
Falcon: "I just found out my good friend killed my best friend, and that she's out of her mind. So, yeah... I'm fine."

Streszczenie

Bucky trzyma pistolet z dymiącą lufą skierowaną w Doktora Faustusa. Magazynek był załadowany ślepakami, o czym dobrze wiedział. Faustus sprawia, że przez metalową rękę Barnesa przepływa prąd elektryczny, wytrącając pistolet z dłoni i powalając na ziemię. Bucky nie mógł sobie odpuścić i nie spróbować strzelić w przeciwnika. Zbliżająca się szybko podeszwa buta jest ostatnim, co widzi, nim traci przytomność.

Sharon i Doktor rozmawiają, idąc tuż za mężczyznami prowadzącymi Bucky'ego do celi. Mężczyzna nie wiedział, że Winter Soldier zachował resztki swojej osobowości - tego nigdy nie można być pewnym - i dlatego właśnie zdecydował się na test z Sharon. Gratuluje kobiecie dobrego spisania się. Carter uśmiecha się, rozkazując sobie, by przestała myśleć i ślepo wykonywała rozkazy.

Sterowiec S.H.I.E.L.D.. Naukowiec po raz kolejny powtarza Tony'emu Starkowi, że wyniki są w obu wypadkach pozytywne - Sharon jest w ciąży, a odciski jej palców znajdowały się na pistolecie, z którego zastrzelono Capa. Dyrektor chce wszystkie kopie tych raportów, ponadto dane mają zniknąć z systemu. Nikt nie może o tym wiedzieć.

Sam Wilson odsuwa klapę ściekową w miejscu wskazanym przez jego sokoła - Redwinga. Natasha nie jest zbyt zadowolona takim obrotem spraw, mimo wszystko posłusznie podąża za nim do kanałów.

Wideokonferencja Doktora Faustusa i Red Skulla nie przebiega zbyt pomyślnie. Skull chce za wszelką cenę wykorzystać Winter Soldiera do swoich celów, nawet jeżeli miałyby być to jego zwłoki. Sharon nie jest pewna, czy cieszy się z takiego obrotu spraw... Nagle, jeden z członków obsługi technicznej zwraca uwagę na jedną z grup strażników, która nie odpowiada na wezwania.

Sam i Natasha przyglądają się opaskom na ciałach strażników, których właśnie znokautowali. Na opaskach mają cztery litery: R.A.I.D.. Pozostało jeszcze trochę czasu do przybycia posiłków. Postanawiają go wykorzystać na frontalny atak.

Winter Soldier klęczy zamknięty w celi, z rękami skutymi adamantowymi klamrami. Nie ma pojęcia, jak tego dokona, lecz musi wydostać się stąd wraz z kochanką Steve'a. Knucie planów przerywa dźwięk alarmu.

Falcon i Black Widow rozprawiają się z kolejnymi żołnierzami R.A.I.D..

Faustus, słysząc wieści o nieproszonych gościach, rozkazuje jak najszybszą ewakuację, zniszczenie dysków z danymi i przyprowadzenie więźnia.

Żołnierz, który miał nieszczęście stać przed chwilą na wprost otwartych drzwi od celi Bucky'ego, ląduje na podłodze z karkiem przetrąconym kopniakiem z dwóch nóg. Drugi ma szansę wystrzelić kilka razy, nim dołączy do kolegi po ciosie głową. Kolejnych trzech dopada kawałek dalej i prędko eliminuje. Podąża za uciekającymi w popłochu żołnierzami.

Doktor Faustus, w czasie gdy szykowany jest samolot do ewakuacji, wysyła Sharon, by powstrzymała Bucky'ego.

Przy akompaniamencie wycia syren alarmowych, Carter biegnie we wskazanym kierunku. Walczy z myślami - z jednej strony rozkazy i śmierć Bucky'ego, a z drugiej chęć uratowania go. Chaos w jej umyśle powiększa się z każdą chwilą, aż w końcu chwyta się za głowę i osuwa się po najbliższej ścianie. Do równowagi przywraca ją sam Barnes. Chce wyprowadzić stąd kobietę. Sharon niewiele myśląc wyciąga taser i strzela mu w pierś. Nakazuje żołnierzom zabrać ciało.

Samolot startuje. Falcon rzuca się w pościg.

Na pokładzie panuje nerwowa atmosfera. Muszą za wszelką cenę pozbyć się z ogona Sama. Sharon wie, jak to zrobić - otwiera luk bagażowy i wyrzuca nieprzytomnego, skrępowanego Bucky'ego z pokładu. Wilson pikuje za Barnesem, chwyta go w ostatniej chwili za pasy, lecz nie udaje mu się wyhamować. Z impetem przebijają się przez świetlik budynku i zatrzymują się piętro niżej. Sam traci przytomność.

Faustus strofuje Sharon - nie podoba mu się jej zachowanie. Kobieta odparowuje - i tak zabiłby go później, osobiście. Mężczyzna milknie.

Później. Natasha budzi Sama Wilsona. Z Buckym wszystko w porządku. Zbliżające się odgłosy helikopterów dają znać, że przybyło wsparcie. Akurat, by pomóc w transporcie Winter Soldiera do siedziby głównej S.H.I.E.L.D. - jest aresztowany.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #32 Captain America vol. 5 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.