Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts: Breaking Point » Thunderbolts: Breaking Point

Thunderbolts: Breaking Point

Thunderbolts: Breaking Point

"Breaking Point"

Postacie
Zapowiedź

Songbird i Moonstone to dwie członkinie Thunderboltów o najdłuższym stażu, ale właściwie to wszystko, co mają ze sobą wspólnego. Melissa obiecała sobie, że nie pozwoli Karli zniszczyć jej drużyny, Karla natomiast próbuje doprowadzić do śmierci Melissy w akcji. W tym wydaniu specjalnym obie kobiety zmierzają do konfrontacji, która może sprawić, że Thunderbolci pękną na pół.

Cytat

Brother Nature: "I'm a hippie, sister. I'm not stupid."

Streszczenie

Thunderbolts mają problem z aresztowaniem kolejnego niezarejestrowanego nadczłowieka, jakim jest Brother Nature. Mimo zmasowanego ataku, nie mogą nawet zbliżyć się do niego, ponieważ kontroluje siły natury, na przykład uderzając piorunem w Radioactive Mana. Nawet Moonstone nie może zbliżyć się do niego w swojej rozrzedzonej postaci, więc Swordsman proponuje, by wymyśliła inny plan. Po chwili zastanowienia, Carla każe zaatakować przeciwnika ze wszystkich stron i odwrócić jego uwagę na tyle, by mogła zbliżyć się do niego i zaatakować spod ziemi. Songbird sprzeciwia się jednak twierdząc, że ten plan jest zbyt ryzykowny i postanawia wykorzystać pewne spostrzeżenie Venoma. Kontrolując dźwięk, przekazuje wytyczne pozostałym członkom drużyny, a ci, mimo sprzeciwów Moonstone, ruszają za jej wskazówkami i zaczynają niszczyć drzewa w okolicy. Brother Nature błaga, by tego nie robili, ale Swordsman oświadcza, że to nie ma znaczenia, bo jego piorun uszkodził kombinezon Radioactive Mana i w ciągu kilku minut osiągnie on masę krytyczną, a potem eksploduje i zamieni cały las w radioaktywną pustynię. Wtedy pojawia się Melissa i przekonuje go, że jeśli się podda, będą mieli dość czasu, by zapobiec wybuchowi. W tej sytuacji, Brother Nature poddaje się i natychmiast zostaje aresztowany. Songbird próbuje przekonać go, że po rejestracji nadal będzie mógł używać swoich zdolności do czynienia dobra, ale on nie chce w to wierzyć. Kiedy transportowiec z więźniem na pokładzie odlatuje, koledzy gratulują Melissie pomysłu. Tylko Moonstone jest wściekła i grozi wszystkim więzieniem za niesubordynację, a słysząc, że nie wszyscy są tu przymusowo odpowiada, że będą się tłumaczyć przed Osbornem.

Na najbliższym zebraniu, Norman ucina problem stwierdzeniem, że na pewno to się nie powtórzy, po czym wręcza Melissie papiery z działu marketingu, by zatwierdziła wzór swojej nowej figurki, bo okazuje się, że bije rekordy popularności wśród nastolatek. Carla jest zazdrosna, więc Osborn uspokaja, że ona również jest popularna, ale w innej grupie wiekowej, dlatego jej statuetki będą wyglądać nieco inaczej - jak na przykład ta, która przedstawia ją w dość wyzywającej pozie, piorącą swój kostium [to element autoironii, bo niedawno Marvel wypuścił bardzo podobną figurkę Mary Jane, którą niektórzy uznali za zbyt wyzywającą - Gil]. Reakcją jest cichy śmiech na sali.

Po zebraniu, Moonstone dogania Swordsmana na korytarzu, by zapytać, dlaczego posłuchał rozkazu Songbird, skoro mieli umowę. Andreas przypomina, że nie zgodził się na udział w jej planie zabicia Melissy podczas walki, a jedynie zignorował go. Carla zauważa, że nie powiedział nic Songbird, ale w odpowiedzi słyszy, że zupełnie go to nie obchodziło, a poza tym, ten cały plan jest kiepski. Niezbyt chętnie, Moonstone pyta, dlaczego tak uważa. Dowiaduje się, że większość grupy ufa Songbird i jej umiejętnościom strategicznym, a opinia publiczna ją lubi, więc jeśli zginie w akcji, stanie się prawie męczennikiem i jeszcze zyska na popularności. Poza tym, nawet, jeśli Osborn zostanie obciążony odpowiedzialnością i zamknięty, a Moonstone przejmie dowództwo, nadal będzie musiała wysłuchiwać uwag, że Melissa zrobiła by to i owo inaczej. Na pożegnanie, Swordsman dodaje, że powinna wiedzieć, jak to działa, bo w końcu jest psychologiem, a ona spogląda przez szybę na Melissę, oglądającą swoją nową figurkę i wpada na pewien pomysł.

Trzy tygodnie później, Melissa zostaje poinformowana o wizycie niezapowiedzianego gościa, którym okazuje się jej matka. W pierwszej chwili cieszy się, ale zaraz przypomina sobie, że ostatni raz widziała ją, kiedy miała jedenaście lat i całą radość zastępują wątpliwości. Jej matka zaczyna rozmowę od przeprosin za to, że wtedy ją opuściła, trafiając do więzienia. Rozumie, co czuje, ale chciałaby prosić o chwilę rozmowy i drugą szansę. Mimo wątpliwości, Melissa zgadza się na wspólny lunch.

Już w kawiarni, jej matka ekscytuje się faktem, że muszą unikać dziennikarzy, ale w odpowiedzi słyszy tylko, że powinna przejść do rzeczy. Stwierdza, że popełniła błąd, ale by go usprawiedliwić przypomina, jak wyglądało ich życie rodzinne: oboje z mężem za dużo pili - przy czym dumnie podkreśla, że od dwóch lat jest trzeźwa i chodzi na spotkania A.A. - i ciągle brakowało im pieniędzy, a do tego wiecznie walczyli, więc kiedy pojawił się ktoś, kto obiecał, że ucieknie z nią do lepszego życia, jeśli tylko mu pomoże w oszustwie, zgodziła się bez namysłu i dopiero po latach zrozumiała, jak duży to był błąd. Zwłaszcza to, że porzuciła córkę. Melissa unika jej dotyku i zauważa, że przez całe lata nie próbowała się z nią skontaktować, ale matka twierdzi, że wstydziła się tego, co zrobiła, a potem nie wiedziała, gdzie jej szukać. Kiedy w końcu znalazła ja w Thunderbolts, w kontakcie przeszkadzały procedury bezpieczeństwa, ale po miesiącach udało jej się przebrnąć przez testy psychologiczne, bo wierzyła, że jest jeszcze dla nich szansa. Na prośbę o potwierdzenie tego, Melissa odpowiada uściskiem.

Wieczorem, kiedy wracają do kwatery głównej, matka Melissy zauważa, że ktoś robi na niej ogromne pieniądze, sprzedając figurki i inne gadżety. Ona odpowiada, że nie interesuje się tym, bo zyski oddaje na cele charytatywne, ale skoro już o tym mowa pyta, z czego utrzymuje się jej matka. Ta twierdzi, że ma problemy ze znalezieniem pracy, bo siedziała w więzieniu, a wtedy Melissa obiecuje znaleźć jej jakąś posadę w swojej fundacji charytatywnej. Matka odpowiada, że chętnie ją poprowadzi, ale słyszy, że nie tym będzie się zajmować, wpada, więc na pomysł, że może napisać biografię Melissy. Ona odpowiada, że nie chce, by ludzie czytali o jej życiu, ale jej matka twierdzi, że prędzej czy później, ktoś o tym napisze, ale pewne fakty z jej przeszłości mogą zostać przedstawione w niewłaściwym świetle, więc lepiej, żeby zarobił na tym ktoś z rodziny. W tym momencie, Melissa pojmuje, że matce chodzi tylko o pieniądze i każe jej zniknąć ze swojego życia. Ta próbuje jeszcze protestować, ale Melissa już nie słucha, za to pojawia się Osborn, który słyszał całą rozmowę i chce się podzielić swoimi przemyśleniami na temat rozczarowania.

Następnego dnia, Moonstone przerywa trening Songbird, by przekazać jej przykrą wiadomość: samochód jej matki wypadł z drogi i zginęła na miejscu. Carla subtelnie podkreśla, że odpowiedni ludzie zatuszowali informacje o poziomie alkoholu w jej krwi i pyta, czy coś się stało podczas ich spotkania. Melissa krzyczy, żeby oszczędziła jej fałszywego współczucia, ale tamta udaje, że wcale nie chciała przekazywać jej tej wiadomości, tylko Osborn obarczył ją tym obowiązkiem. Dodaje też, że może wziąć tyle wolnego, ile będzie potrzebować.

Jakiś czas później, Chen Lu puka do drzwi pokoju Melissy, by zapytać czy wszystko w porządku, bo nie wychodziła od śmierci matki, nawet na pogrzeb. Ona w pierwszej chwili uśmiecha się, ale zaraz zaczyna opowiadać o tym, że wyrzuciła matkę ze swojego życia i pewnie, dlatego ta znowu zaczęła pić. Chciałaby się schować w jego ramionach, ale Chen Lu ostrzega, że nadal jego radioaktywność niesie pewne ryzyko. W tej sytuacji, Melissa wycofuje się i oświadcza, że chce zostać sama. Nie pomagają jego zapewnienia o zrozumieniu i porady - zostaje poproszony o opuszczenie pokoju.

Kolejne kilka dni później. Podczas kolejnej odprawy, Thunderbolts szykują się do starcia z grupą The Jury, która wbrew obowiązującemu prawu wymierza sprawiedliwość na własną rękę. Nagle, wchodzi Songbird, która oświadcza, że jest gotowa do powrotu. Norman protestuje twierdząc, że jest za wcześnie, ale gdy Melissa stwierdza, że chętnie zostanie i porozmawia z nim o swojej matce, on dochodzi do wniosku, że może powrót do pracy dobrze jej zrobi.

Ponieważ Jury odmówili uznania autorytetu Thunderbolts, ich spotkanie szybko przerodziło się w regularną bitwę. Moonstone każe swoim ludziom zniszczyć zasilenie zbroi przeciwników, ale okazuje się, że ci są przygotowani na taki atak i skutecznie go odpierają. Songbird oświadcza, że to kiepski plan i przejmuje inicjatywę. Wchodząc na częstotliwość łączności Jury, wydaje mylące polecenia ataku, które sprawiają, że atakują i eliminują własnego przywódcę. Gdy zaś Moonstone zostaje otoczona przez pozostałych, zwleka z pomocą, pozwalając, by trochę oberwała.

Kiedy przeciwnicy zostają aresztowani, a tłum dziennikarzy otacza Melissę, by wypytać o ostatnie wydarzenia, ona oświadcza, że nie ma ochoty z nimi rozmawiać i wysadza ich mikrofony. Wściekła Moonstone podbiega natychmiast, by spytać, co ona wyprawia, ale Songbird odpowiada, że najprawdopodobniej to, czego się spodziewała, czyli zniechęca do siebie media. Carla twierdzi, że nie obchodzi ją, co Melissa ma jej do zarzucenia i jak bardzo jej nienawidzi, ale w tym ataku mogli ucierpieć cywile, a narażanie ich, jest do niej nie podobne. W odpowiedzi słyszy dwa słowa: testy psychologiczne. Melissa domyśliła się, że Carla Sofen jest jedyną osobą, która mogła zatwierdzić testy psychologiczne jej matki, dlatego przekupiła jednego z ochroniarzy, by odzyskać kasetę z kamer bezpieczeństwa, którą wcześniej obiecał ukryć, po tym, jak Moonstone się z nim przespała. Na nagraniu widać, jak Carla sprowokowała jej matkę do wyciągnięcia pomysłu z książką przekonując, że Osborn zapłaci za to, by nie została ona opublikowana. Moonstone przekonuje, że to była prywatna rozmowa, która nie ma nic wspólnego z tym, co zrobił... lub mógł zrobić Osborn, a oskarżenia nie zmienią faktu, że jej matka była alkoholiczką. Melissa odpowiada jednak, że nie pozbędzie się jej tak łatwo, bo przez całe życie dawała sobie radę sama, a to co się stało, przypomniało jej tylko, jak to robić. Co prawda, Moonstone osiągnęła swój cel i popsuła nieco jej popularność, ale ona nigdy nie była ważna, w przeciwieństwie do rodziny, przyjaciół i współpracowników - jeśli im cokolwiek się stanie, cała odpowiedzialność spadnie na nią, a wtedy Melissa zadba, by za to zapłaciła.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.