Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #10

The Ultimates 2 #10

The Ultimates 2 #10

"Axis Of Evil"

Postacie
Cytat

Stark po znoakutowaniu Natashy: "Billionarires don't get rich by being stupid, honey bun."

Streszczenie

Środkowy Wschód. Dwa miesiące wcześniej. Captain ponagla cywilów, aby szybciej przeszli do wozów. Obserwujący go młody mężczyzna, Abdul, ociąga się. Nie poarafi zrozumieć dlaczego Amerykanie wyrzucają ich z domów. Między nim, jego kuzynem, a starszym męzczyzną nawiązuej się rozmowa. Abdul nie rozumie dlaczego nikt nie powstrzyma Amerykanów. Starszy mężczyzna zastanawia się, czy żołnierze są naprawdę tak głupi, że wierzą, iż przynieśli pokój do tego regionu. I jakimi muszą być hipokrytami, niszcząc broń atomową, skoro sami mają jej tyle, że wystarczyłoby na zniszczenie Ziemi po stokroć. Starszy mężczyzna zwraca także uwagę, że Abdul brzmi, jakby chciał walczyć z niewiernymi. Kuzyn Abdula mówi, żeby mężczyzna nie mieszał w to chłopaka, który ma raptem siedemnaście lat. Starszy mężczyzna mówi, że zna ludzi, którzy mogą uczynić Abdula silniejszym.

Francja. Miesiąc wcześniej. Trwa zebranie Liberators. Jest to zbiór organizacji i ludzi, którzy chcą zaprzestania super terroryzmu szerzonego przez USA. Mężczyzna, który prowadzi zebranie przedstawia chiński kontyngent w osobach Abominationa i Crimson Dynamo. Pierwszy z nich ma siłę Hulka i na dodatek zachował swój intelekt. Crimson Dynamo ma do swojej dyspozycji najnowszy model bojowej zbroi. Hurricane i Swarm pochodzą z Korei Północnej i Syrii. Hurricane potrafi szybko się poruszać, Swarm kontroluje insekty. Perun to rosyjski Thor, a Schizoid Man ma moc podobną do Jamesa Madroxa - potrafi tworzyć swoje duplikaty. Jednak najważniejszą osobą jest Abdul Al-Rahman. Chłopak jako jedyny zareagował pozytywnie na serum i ma teraz moc identyczną jak Captain America. Dzięki temu Liberators mają swojego przywódcę. Mężczyzna mówi także, że do dyspozycji mają dużą liczbę super żołnierzy. Potrafią latać i mają potrójną siłę. Jednak przez takie obciążenie organizmu, w ciągu miesiąca umrą. Mężczyzna kończy zebranie informacją, że począwszy od dnia dzisiejszego, dokładnie za miesiąc, Ameryka upadnie.

Nowy Jork. Al-Rahman pyta się Pyma, jak podoba mu się efekt ich działań. Ten jest zdziwiony. Nikt nie poinformował go, że Liberators planują coś na taką skalę. Abdul mówi mu, że to ze względów bezpieczeństwa, nie wiedzieli, czy mogą mu ufać. Roboty Pyma - Ultrons pilnują porządku na ulicach miasta. Al-Rahman mówi, że priorytetem jest teraz zaprowadzenie spokoju i minimalizacja ofiar. Dodaje, że Amerykanie nie muszą cierpieć za działania swojego rządu. Swarm proponuje, żeby pozwolić Amerykanom na prawdziwie wolne wybory, w końcu ich obecny prezydent dostał się do władzy w niezbyt demokratyczny sposób. Al-Rahman przypomina sobie dzieki tym słowom o prezydencie. Chce go złapać. Loki stwierdza, że nie ma go w Białym Domu. Hurricane biegnie i potwierdza tę informację.

Al-Rahman wydaje kolejne rozkazy. Abomination i Dynamo mają sprowadzić Fantastic Four i X-Men do Waszyngtonu. Schizoid Man ma wydobyć Captaina z jego celi pod Triskelionem. Loki domyśla się, że kolejnym etapem będą publiczne egzekucje.

Nieopodal lekarze Liberators próbują ratować życie Fury'ego. Tamują krwawienie z jego urwanej ręki. Lekarz nie widzi za bardzo sensu w swojej pracy nad nim, przecież i tak go zabiją. Jeden z żołnierzy mówi, że nie mogą pozwolić, aby dyrektor S.H.I.E.L.D. umarł poza okiem kamery. Drugi z żołnierzy robi spis schwytanych osób. Brakuje mu tylko Wasp. Teraz z ze wszystkimi więźniami udadzą się do Waszyngtonu.

Apartament Starka. Natasha mierzy do Tony'ego z pistoletu. Każe mu przestać jęczeć o śmierci Jarvisa. Stark, wciąż z butelką szampana w reku, stoi nad jego ciałem. Nie może uwierzyć, że Natasha ich zdradziła. Ta śmieje się. Mówi, że mógł się tego spodziewać po byłym rosyjskim szpiegu. Dodaje, że zrobiła to praktycznie za darmo. Jej działanie wywołane było chęcią zemsty na USA, kraju, który z jej ojczyzny zrobił kraj dziwek i gangsterów. Dodaje, że ma także dodatkowy plan. Wie, że Tony zarobił krocie na rządowych zamówieniach. Ma zamiar zaopiekować się tymi pieniędzmi. Stark z żalem dowiaduje się, że to jedyny powód, dla którego wciąż żyje - pomóc Widow wydobyć pieniądze ze szwajcarskich kont. Słysząc to, mówi do kobiety: "przepraszam". Ta pyta się, za co. Po chwili już wie. Jej własne ciało odmawia posłuszeństwa. Tony unieruchamia ją dzięki nanitom, które pływają w jej krwi. Przyjęła je, aby móc kontrolować bojową zbroję. Tony informuje ją ponadto, że przez ostatnie dwadzieścia minut ściągał z jej mózgu informacje o Liberators. Następnie bierze zamach i uderza ją trzymaną w ręku butelką. Natasha pada u jego stóp. Nadbiega ochrona. Tony każe podać sobie swoje lekarstwo i drinka. Kieruje swoje kroki do warsztatu. Ma do wykonania pracę.

Nieznana lokacja. Hawkeye'a odwiedza mężczyzna, który podawal mu serum prawdy. Tym razem nie jest sam. Towarzyszy mu, oprócz standardowego oddziału żołnierzy, kapitan Dragomir Branislav. Mężczyzna został oszpecony przez Hawkeye'a dziesięć lat temu. Teraz ma okazję do zemsty. Nagle Hawkeye rusza palcami u dłoni i kapitan łapie się za gardło. Chwilę później upada. Kilka takich kolejnych ruchów i wszyscy żołnierze w sali padają martwi. Hawkeye zabił ich, rzucając w nich swoimi paznokciami. Pozostały przy życiu lekarz dostaje polecenie uwolnienia Clintona. Gdy to robi, Barton skręca mu kark. Nadbiega ochrona. Hawkey w tym czasie przesłuchuje Branislava. Pyta się go, czy był on w domu razem z Romanovą. Czy zabił jego żonę. Gdy otrzymuje potwierdzenie, skręca mężczyźnie kark. Żołnierze wpadają do pomieszczenia. Hawkeye łapie leżący na ziemii karabin. Po chwili ochroniarze siedzący w pokoju kontrolnym nie mogą uwierzyć w to, co widzą na ekranach monitorów. Kamera umiesczona w pomiesczeniu, gdzie przetrzymywany był Hawkeye, pokazuje, że Barton jako jedyny stoi żywy. Na dodatek nie pozostawiającym złudzenia co do przyszłości wszystkich obecnych w obiekcie ludzi wzrokiem spogląda w oko kamery.

Triskelion. Schizoid Man i trójka super żołnierzy Liberators schodzą do podziemi zrujnowanego budynku. Mijają celę pogrążonego w modlitwie Thora i otwierają celę Captaina. Steve jest w niej unieruchomiony. Jeden z żołnierzy mówi, że odczyty jego urządzenia wskazują, że w pomieszczeniu jest ktoś jeszcze. Schizoid Man zauważa lecącą Wasp. Łapie ją i uderza jej maleńkie ciało pięścią. Jan wraca do normalnych rozmiarów. Schizoid Man zastanawia się, jak ktoś tak żałosny dostał się do Ultimates. Domyśla się, że kobieta chciała uwolnić Captaina. Janet ma dla nich informację, uwolniła Steve'a pięć minut wcześniej. Za plecami zaskoczonych Liberators podnosi się Captain i z zaciętą miną każe najeźdźcom zostawić swoją dziewczynę w spokoju.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.