Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man/Red Sonja » Spider-Man/Red Sonja #4

Spider-Man/Red Sonja #4

Postacie
Zapowiedź

Ok, jeśli Spider-Man i Red Sonja to dla Was za mało, co powiecie na hyboryjskie wersje Scorpiona, Lizarda i Hobgoblina? Wciąż chcecie więcej? Kulan Gath i Venom, połączeni - może być?

Cytat

Spidey: " Magic plus a symbiote? I call it a overkill!"

Streszczenie

Hobgoblin, Scorpion i Lizard atakują Pająka i Sonję. W tym czasie Joe Robertson kieruje ludźmi tak, aby bezpiecznie opuścili miejsce bitwy. Hobgoblin wsiada na swojego wielkiego nietoperza i atakuje z powietrza, trafia i powala Spider-Mana. Następnie kieruje się w stronę Sonji. Ta widząc upadającego Petera z furią skacze przeciwko Goblinowi i ląduje na jego nietoperzu. Hobgoblin i Sonja walcząc odlatują. Spidey nie może ruszyć za nimi, gdyż zbyt zajmuje go wymiana ciosów z Scorpionem i Lizardem.

Sonja i Goblin wciąż walczą i lecą. Demon kradnie kobiecie pocałunek, za co ta poprzysięga mu zemstę i obiecuje śmierć. Dolatują na skraj miasta, za którym widać prawdziwy Nowy Jork, Kierują się w tamtą stronę i po chwili przekraczają magiczną barierę oznaczającą strefę wpływu czaru Kulan Gatha. Po jej przekroczeniu Hobgoblin i jego ślizgacz znów stają się normalni, Sonja jednak pozostaje niezmieniona.

Kobieta ląduje na dachu, Goblin unosi się nad nią. Po chwili na dachu pojawiają się także policjanci, każą Sonji rzucić broń. Hobgoblin atakuje swoją bombą, jednak czerwonowłosa odbija ją i pocisk trafia z powrotem do właściciela i wybucha.

Spidey wciąż walczy z owładniętymi magią Gatha Scorpionem i Lizardem. Na pomoc zmierza Robbie i reszta ludzi. Nagle na palcu boju pojawia się także Kulan Venom. Spidey widząc Kulana połączonego z Venomem szybko się oddala odciągając go od zwykłych ludzi. Ci, pod wodzą Robertsona, atakują Scorpiona i Lizarda. Kulan Venom podąża za Peterem Unieruchamia go za pomocą swojej magii i każe mu zaprowadzić się do Sonji. Potrzebuje, bowiem krwi kobiety, aby uzyskać moc absolutną. W nagrodę obiecuje Pająkowi szybką śmierć.

Wojowniczka pędzi po dachach budynków i podąża za Hobgoblinem. Wskakuje na pociąg i odbijając się od niego ląduje na ślizgaczu Goblina. Oboje wpadają prosto w budynek. Goblin zyskuje przewagę i zaczyna dusić kobietę. W głowie Sonji do głosu dochodzi Mary Jane. Mówi wojowniczce, kim jest i prosi ją, aby pomogła Peterowi sprawić, żeby wszystko wróciło do normy. Chwilę później Sonja odzyskuje świadomość. W dalszym ciągu jest na ślizgaczu Goblina gdzieś nad Nowym Jorkiem. Uderza go, ten spanikowany boi się, że jej działanie spowoduje, że oboje zginą. Kobieta triumfuje, ona nie boi się śmierci. Ponownie uderza Goblina i oboje spadają na ulicę na moście. Gdy Hobgoblin próbuje się pozbierać czerwonowłosa za jego plecami przymierza się do skrócenia go o głowę.

Nagle pojawia się policja i otwiera ogień do wojowniczki. Sonja, trafiona pociskiem w rękę, spada poza krawędź mostu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man/Red Sonja #4 Spider-Man/Red Sonja #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.