Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #545

Amazing Spider-Man #545

Postacie
Zapowiedź

Pasjonujące zakończenie najbardziej kontrowersyjnego komiksowego wydarzenia tego roku. Po tym komiksie nic nie będzie już takie samo dla Petera Parkera.

Cytat

Peter Parker: "I love you, Mary Jane Parker".
Mary Jane: "And I love you, Peter Parker".

Streszczenie

Peter budzi się w pokoju, do którego sprowadził go Mephisto. Pokoju będącego lustrzanym odbiciem miejsca, w którym postrzelono jego ciotkę. W łazience znajduje się MJ. Kobieta nie może nawet spojrzeć w twarz swojemu mężowi. Pyta, czy Mephisto może zrobić to, o czym mówił. Nie chce, żeby Peter znienawidził ją przez egoizm, ale według niej czas May nadszedł. Mimo wielu nieszczęść, w życiu spotkało ją też wiele dobrego, a najlepszą rzeczą był właśnie jej bratanek… który z bólem przyznaje, że rozmyślając, brał już pod uwagę tę opcję, ale nie chodzi o atak serca, czy śmierć z powodu starości. Gdyby tak było, mógłby to zaakceptować, ale chodzi o jego własną ciotkę, która została postrzelona kulą przeznaczoną dla niego. Jeżeli teraz nie skorzysta z szansy naprawienia swych błędów, nie będzie mógł żyć w spokoju. Słysząc, że małżonka nie chce być odpowiedzialna za takie coś, dodaje, że jeżeli podejmą taką decyzję razem, to myśli, że jakoś da sobie radę. Więcej… wie, że da sobie radę. MJ upada na podłogę, wtulona w męża. Ciszę przerywa Peter, chcąc zapytać, czy pamięta wspólnie spędzone chwile, ale Mary nie daje zadać mu ani jednego pytania. Po chwili odpiera, że pamięta każdy najdrobniejszy szczegół spędzonych razem chwil i nic tego nie zmieni, nawet Mephisto. Peter słysząc to pyta, czy naprawdę zgodzą się na usunięcie wspomnień o wspólnie spędzonym życiu. W tym momencie jego żoną wstrząsają spazmy bólu. Demon przybył w akompaniamencie bicia dzwonu, który odlicza czas do śmierci May…

Peter nie otrzymuje odpowiedzi na to, jak dokładnie będzie wyglądać wymazanie ich małżeństwa. Wściekła Mary Jane pyta, co powstrzyma kolejnego szaleńca przed zamachem na jej męża lub ciotkę? Mephisto odpowiada pytaniem, które po chwili zostaje wyjaśnione. Wybrał ich, ponieważ tak czysta miłość zdarza się raz na kilka tysiącleci i jej prawdziwym cudem ofiarowanym przez "Niego", a zniszczenie czegoś takiego to tak, jakby napluł mu w twarz [Bóg przekonywał Petera, że powinien zostać Spider-Manem, ponieważ czas May już nadszedł. The Sensational Spider-Man vol. 2 #40 - Snak3]. Ten wyczyn cieszy go na tyle, że może wymazać z pamięci ludzi tożsamość Petera. Słysząc to MJ wykrzykuje, że zgadza się na jego warunki, ale demon ma zapewnić jej mężowi szansę na bycie szczęśliwym. Aby mieć pewność, że tak się stanie, składa propozycję Mephistowi, szepcząc mu coś na ucho. Z jej oczu zaczynają cieknąć łzy. Parker nie ma szans dowiedzieć się, co powiedziała, ponieważ w tym momencie kończy się czas życia jego ciotki. Żona rozkazuje mu być bohaterem i ratować May, więc Pete wykrzykuje, że się zgadza. Uradowany Mephisto ratuje życie May, wspominając o tym, co mówił i robił wcześniej. W jednej sekundzie zmienia się w kobietę w czerwieni, którą Peter spotkał kilka godzin temu, przypominając o tym, że każda z form, jakie przyjął, pochodziła z alternatywnych, możliwych żyć Petera. "Kobieta" dziwi się, że o niej zapomniał i w tym momencie przerażony Pete zaczyna pytać, kim była mała dziewczynka. Jak się okazuje, dziewczynka mogła stać się piękną kobietą, którą spotkał, ale niestety tak się nie stanie, ponieważ dziecko Petera Parkera i Mary Jane Watson-Parker nie ma racji bytu, skoro nie są oni ze sobą. Niedoszły tata rzuca się na demona, ale powstrzymuje go MJ, przypominając, że to kilka ostatnich sekund ich wspólnego życia. Dziewczyna mówi, że wierzy, iż zawsze będą razem i nawet teraz odnajdą wspólną siłę, żeby znowu się odnaleźć. Nie przeszkodzi im w tym nawet Bóg ani Diabeł. Ona to wie i przypomina, że nigdy nie myli się w takich sprawach. Oboje płacząc wyznają sobie miłość i całują się. MJ wypowiada słowa, które powiedziała, kiedy pierwszy raz ujrzała Petera i po chwili robi się ciemno…

Peter budzi się, słysząc ostatnie uderzenie dzwonu, ale jak się okazuje, był to tylko jego budzik, który zignorował i teraz jest spóźniony. Ubiera się w pośpiechu i wpada do kuchni, w której wita go… May Parker, robiąca naleśniki. Chłopak wita się ze swoją ciotką i ucieka na wielkie przyjęcie, podśpiewując wesołą melodię podczas jazdy na rowerze.

Na miejscu wita go Flash i MJ stojąca w tłumie. Ich relacje są na tyle chłodne, że dziewczyna nawet nie podchodzi się przywitać. W tym momencie zjawia się Harry Osborn w asyście dwóch dziewczyn. Jedna z nich, wyglądająca jak aktorka, zostaje przedstawiona jako jego partnerka. Peter nie ma czasu pożegnać się z MJ, która właśnie urywa się z przyjęcia, ponieważ drogę zagradza mu najlepsza koleżanka dziewczyny Harry'ego - Carlie Cooper. Rozbawiony Harry narzeka, że dopiero teraz widzi, jak kiepskie były imprezy w Rehabie [prawdopodobnie mowa o charytatywnej organizacji wsparcia z UK - Snak3]. Tęsknił za nimi, tak samo jak za nudnym Peterem, który odmawia kieliszka szampana. Mimo tego wznosi do góry puste naczynie i wygłasza toast za nowy dzień. Harry dodaje, że chodzi o zupełnie nowy dzień [Brand New Day - Snak3] i wszyscy wykrzykują to zdanie wznosząc kieliszki.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #545 Amazing Spider-Man #545

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.