Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Origins » Ultimate Origins #1

Ultimate Origins #1

Postacie
Zapowiedź

Historia, która wyjawia, co tak naprawdę dzieje się w świecie Ultimate. Bruce Banner podczas pierwszego spotkania ze Spider-Manem powiedział mu, że wszystko jest ze sobą połączone. Pora odkryć tajemnice, za które ludzie walczyli i umierali. Kapitan Ameryka, Wolverine i inni mają ze sobą coś więcej wspólnego, niż pseudonimy i kostiumy. Co? Przeczytaj, to się dowiesz.

Cytat

Cornelius: "We control the fate of man. We created a new species. We've created the mutant. And James Howlett is mutant zero."

Streszczenie

Doki na Manhattanie, sześć miesięcy temu. Bruce Banner mówi Spider-Manowi, że wszystko jest ze sobą powiązane. Zarówno oni dwaj, jak i inni ludzie, którzy zostali obdarzeni mocą. Tajemniczy "oni" nie chcą, aby ktoś się dowiedział, o co w tym wszystkim chodzi. Nagle w magazynie robi się jasno - to oddział żołnierzy pod dowództwem generała Rossa pojawił się, aby obezwładnić Bannera. Ten krzyczy, aby armia zostawiła go w spokoju. Spider-Man próbuje się rozeznać w sytuacji, ale Ross mówi, że ten miesza się w sprawy bezpieczeństwa narodowego. Bruce ponownie krzyczy, żeby zostawiono go w spokoju, ale tym razem jednocześnie zamienia się w Hulka. Generał każe otworzyć ogień. Magazyn eksploduje. Po chwili przez dach wyskakuje zielony stwór i kolejnymi długimi susami oddala się. Dwa helikoptery rozpoczynają pościg. Ross każe oddziałowi podążyć za nimi. Obolały Spider-Man wynurza się z wody.

 

Sierpień 1942 roku, wyspa Guadalcanal. Amerykańska armia walczy z Japończykami. Prowadzona jest przez żołnierza ubranego w narodowe barwy i niosącego amerykańską flagę. Przeciwnicy nie wiedzą, o co chodzi, ale biorą go na cel i zabijają.

 

Biały Dom. Prezydent Roosevelt cieszy się ze zdobycia Guadalcanalu, ale martwi się śmiercią super-żołnierza, który miał służyć jako symbol i inspiracja, a efektem tego jest amerykańska flaga splamiona krwią. Doradcy mówią mu, że to był zwykły człowiek, więc prezydent poleca stworzenie prawdziwego super-żołnierza.

 

Sierpień 1943 roku, Sycylia. Podczas inwazji aliantów na wyspę, trzej żołnierze o nazwiskach Howlett, Fury i Fisk wysadzają sejf w jednym z mieszkań i zamierzają zabrać ukryte w nim kosztowności, ale zostają nakryci przez inny oddział. Jego dowódca krzyczy, że żołnierze mają walczyć, a nie rabować. Howlett próbuje się tłumaczyć, mówiąc, że jest Kanadyjczykiem, a Fisk wyskakuje przez okno i chce uciekać, ale zostaje postrzelony w nogę. Howlett próbuje jeszcze się wyrywać, ale zostaje znokautowany uderzeniem kolby, a następnie razem z pozostałymi załadowany na samochód i wywieziony z miasta.

 

Jakiś czas później. Fury siedzi w celi i ani on, ani żaden inny więzień, nie wie gdzie są i co się z nimi stanie. Widząc wywożone raz na jakiś czas ciała, podejrzewają jedynie, że raczej nie trafią przed sąd. W końcu pojawia się doktor Erskine, wybiera Fury’ego do kolejnego testu i każe strażnikom go zabrać. W laboratorium naukowiec mówi, że Nick będzie czterdziestym pierwszym królikiem doświadczalnym w projekcie Odrodzenie. Dodaje, że badania jego krwi były podobne do tego mężczyzny, który jak do tej pory był największym sukcesem. Kiedy żołnierze przypinają Fury’ego do miejsca, ten domaga się wyjaśnień. Erskine mówi mu, że bierze udział w eksperymencie i powinien być dumny, ponieważ służy ojczyźnie, po czym wstrzykuje Nickowi serum i rozpoczyna obserwację. W miejscu wbicia igły nie pojawia się żaden nietypowy ślad, co doktor bierze za dobry znak i każe asystentce zmierzyć Nickowi temperaturę. Nagle Fury zaczyna krzyczeć, jego oczy zapalają się i z jego ciała wydziela się energia, co pozwala mu się uwolnić. Po chwili laboratorium wstrząsa eksplozja, co alarmuje stojących na zewnątrz strażników. Ci zostają jednak zaatakowani i po krótkiej walce pokonani przez Fury’ego. Nick chwyta karabin i biegnie po schodach na górę. Znajduje drzwi prowadzące na zewnątrz, wydostaje się z budynku i zauważa, że znajduje się na dachu budynku w Nowym Jorku. Tymczasem do zniszczonego laboratorium wbiega drugi oddział, który znajduje nieprzytomnych naukowców. Erskine pyta się, czy udało im się schwytać Nicka. Jeden z żołnierzy mówi, że Fury uwolnił pozostałych więźniów i wciąż go szukają. Naukowiec prosi, aby go znaleźli, ponieważ chce mu podziękować – dzięki niemu wreszcie mają to, czego potrzebują.

 

Październik roku 1943, prowincja Alberta w Kanadzie. James Howlett zostaje wypuszczony ze zbiornika. Otaczają go strażnicy, ale doktor Cornelius każe im opuścić broń. Mówi Jamesowi, że jest wśród przyjaciół. Ten jednak nie słucha, zaczyna walczyć i po jakimś czasie wydostaje się na zewnątrz. Kiedy zaczyna uciekać przez śnieg, żołnierze dostają rozkaz, aby go zastrzelić. Otwierają ogień i trafiają Howletta serią z karabinu. Podchodzą do ciała i sądzą, że James nie żyje, ponieważ nie oddycha, ale po chwili zauważają, że jego rany postrzałowe zaczynają się goić. Cornelius każe przestraszonym żołnierzom zanieść Howletta do środka, zanim się obudzi. Wszystko to obserwuje z niedaleka tajemniczy obiekt.

 

Trzy lata później, kompleks Weapon X. Cornelius tłumaczy swojemu przełożonemu, Colcordowi, że podczas prób stworzenia własnego Kapitana Ameryki odkrył coś interesującego. Pokazuje mu geny Howletta i mówi, że w wyniku jego eksperymentów zostały one zmutowane, że stworzył coś zupełnie nowego. Mutanci mogą mieć różne nadludzkie moce, w przypadku Jamesa są to wzmocnione zmysły i czynnik gojący. Cornelius mówi, że zwykli ludzie w końcu wyginą, a mutanci, których będzie coraz więcej, zajmą ich miejsce. Przypisuje sobie stworzenie nowego gatunku i pokazuje uwięzionego w zbiorniku Howletta, który jest jego pierwszym przedstawicielem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Origins #1 Ultimate Origins #1 Ultimate Origins #1 Ultimate Origins #1 Ultimate Origins #1 Ultimate Origins #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.