Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #48

Ultimate Fantastic Four #48

Ultimate Fantastic Four #48

"Ghosts" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Zagubieni pośród śniegów Syberii, Reed, Johnny i Ben znajdują coś, czego mieli nadzieję nie zobaczyć: wrak samolotu, którym leciała Sue. Kto go zestrzelił i co się stało z ich przyjaciółką? I czy pojawienie się Crimson Dynamo jest zupełnie przypadkowe, czy to część większego planu?

Cytat

Ivan Kragoff: "I want to help mankind, but only if mankind includes Julia."

Streszczenie

W środku Syberii, Reed, Johnny i Ben znajdują miejsce, w którym rozbił się samolot, którym leciała Sue. Richards sugeruje, że muszą działać szybko, zanim Rosjanie ich wykryją. Trójka bohaterów odkrywa, że samolot został zestrzelony, a następnie znajdują zamarznięte ciało Paula Lyttona, który przed śmiercią zdołał jeszcze napisać kilka cyfr na śniegu. Reed uważa, że to częstotliwość ultradźwięków. Johnny’ego to nie interesuje i postanawia polecieć szukać Sue. Richards chce go zatrzymać, ale Storm go nie słucha i odgraża się, że jeżeli jego siostra nie przeżyje tej przygody, to na pewno nie rozstrzygną sprawy między sobą za pomocą rozmowy. Podczas lotu ktoś bierze Johnny’ego na cel. Laser nie trafia w chłopaka, lecz niszczy dzrzewo, którego fragment uderza chłopaka. Storm gaśnie i ląduje u stóp Crimson Dynamo, który chce, aby ten poszedł za nim.

 

Laboratorium Ivana Kragoffa. Doktor rozmawia przez wideofon z Franklinem Stormem, który niepokoi się o Sue. Rosjanin stara się go uspokoić, mówiąc, że wysłał na poszukiwanie dziewczyny doświadczony oddział, który zna dobrze te okolice, więc jego ludzie lub Fantastyczna Czwórka na pewno ją znajdą. Po zakończeniu transmisji, Sorba Rutskaya oznajmia Ivanowi, że Sue jest gotowa do zabiegu. W drodze na salę operacyjną Kragoff mówi kobiecie, że jest jej ogromnie wdzięczny za pomoc i pyta się, ile panna Storm będzie pamiętać z wypadku. Sorba odpowiada, że narkotyk, który jej podała, powoduje objawy zbliżone do zatrucia alkoholowego, więc Sue jest zdezorientowana i nie za bardzo wie, co się wokół dzieje. Ivan stwierdza, że żałuje tego, co musi zrobić, więc chce mieć to za sobą jak najszybciej.

 

Podczas gdy Crimson Dynamo i Johnny Storm wymieniają ogień, Reed i Ben znajdują walczących. Richards stwierdza, że skoro Rosjanin tu jest, to władze muszą wiedzieć, że Fantastyczna Czwórka wkroczyła na teren państwa. Grimm uderza Dynamo, ale ten w odpowiedzi poleca jednej ze swoich latających sond strzelić Benowi w plecy. Shatalov poprawia uderzeniem pięści. Reed próbuje unieruchomić Dynamo, oplatając go sobą, ale zostaje porażony prądem przez zbroję Valentina. Crimson Dynamo strzela gaśnicą pianową w Johnny’ego i przyczepia do Bena ładunek wybuchowy, którego eksplozja posyła go kilkanaście metrów dalej. Richards uznaje, że trzeba zakończyć walkę i zdalnie wzywa pojazd Czwórki, który strzela do Dynamo impulsem elektromagnetycznym. Rosjanin w efekcie przewraca się na ziemię i zaczyna próby komunikacji z Amerykanami w różnych językach. Kiedy dochodzi do niemieckiego, Reed rozumie go i powtarza pozostałym jego słowa: „Przestańcie mnie bić. Wiem, dokąd zabrali dziewczynę”.

 

Zdezorientowana i bełkocząca Sue budzi się. Kragoff mówi jej, że brała udział w wypadku. Ona ledwo przeżyła, ale Johnny zginął. Ivan uważa, że jest jeszcze szansa, aby go uratować, ale muszą działać szybko. Ponieważ Strefa N może rozkładać i odbudowywać żywe organizmy, Ivan chce wysłać do tego wymiaru brata Sue i sztucznie wyhodowane ciało, któremu zostanie wpisany kod genetyczny Johnny’ego, przez co chłopak będzie żył na nowo. Sue uważa, że to się nie uda, ponieważ drugie ciało odrzuci kod, ale proponuje przerwać przepisywanie genów zanim układ odpornościowy zacznie reagować, co może pomóc w procesie. Kragoff zaleca jej uspokoić się i obiecuje, że wszystko będzie dobrze.

 

Shatalov zdejmuje hełm i pyta się Amerykanów, co robią na Syberii. Reed wyjaśnia, że szukają dziewczyny, i zakłada, że Crimson Dynamo miał wykonać to samo zadanie. Valentin mówi, że on miał odzyskać skradzione części jego zbroi i innych rosyjskich super-żołnierzy. Zostały one użyte do zestrzelenia samolotu i zabranie Sue, która była głównym celem. Na zdjęciach satelitarnych było widać, że dziewczyna została zabrana do ośrodka badawczego w Tropce. Dynamo postanawia pokazać Fantastycznej Czwórce drogę.

 

Przygotowując się do teleportacji, Kragoff wyjaśnia, że nie jest złym człowiekiem, że większość jego badań służy odkryciu leku na raka. Razem ze swoją Julią badał zastosowanie Strefy N w medycynie, ale po tym jak została ona potrącona przez samochód i zginęła, to przestało mieć dla niego znaczenie. Ivan nie chce ulepszać świata, jeżeli Julii na nim nie ma. Dlatego musi poświęcić Sue, w której ciele Julia będzie żyć na nowo. Rutskaya wypytuje Kragoffa o szczegóły procedury, co dziwi doktora, ponieważ już jej wszystko wyjaśniał. Ale kobieta chce się upewnić, że nie popełni błędu, kiedy będzie działać sama. Sorba wbija nóż w plecy Ivana. Ludzie Kragoffa powiadamiają ją, że do laboratorium zbliża się Fantastyczna Czwórka i Crimson Dynamo. Rutskaya każe wysłać przeciw nim super-żołnierzy, po czym wraca do przygotowań. Mówi Sue, że Kragoff był geniuszem, ale nie potrafił dostrzec możliwości, jakie daje jego metoda fuzji dwóch osób w jedną. Sorba chce zdobyć moce Sue i stać się siłą natury, która będzie walczyć tymi, którzy niszczą Ziemię i jej bogactwa naturalne. Storm niepostrzeżenie zatyka polem siłowym odpływ kroplówki zawierającej narkotyk.

 

Na zewnątrz. Reed wysyła Johnny’ego do walki z pięcioma żołnierzami w zbrojach, którzy właśnie wylecieli z laboratorium.

 

Rutskaya kładzie się na łóżku obok Sue i czeka na uruchomienie teleportera. Storm, której już nie jest podawany narkotyk, udaje się wstać w ostatniej chwili, ale przewraca pojemnik z próbkami krwi różnych gatunków małp, które wpadają w wiązkę i trafiają do Strefy N. Za nimi podąża Sorba. Eksplozja niszczy laboratorium, ale Sue udaje się osłonić polem siłowym. Zaczyna szukać Rosjanki, aby wyciągnąć ją na zewnątrz. Nagle słyszy jej pytanie, czy eksperyment się udał i czy Rutskaya stała się niewidzialna. Sue obraca się i widzi Sorbę, której ciało wygląda jakby było zespolone z kilkoma małpami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #48 Ultimate Fantastic Four #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.