Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Aftersmash » World War Hulk: Aftersmash

World War Hulk: Aftersmash

Postacie
Zapowiedź

World War Hulk się zakończyło, ale miażdżenie wciąż trwa. Wzloty i upadki bohaterów tego crossa, wciąż jeszcze rozbrzmiewają w ruinach wysadzonego Nowego Yorku niosąc za sobą olbrzymie reperkusje, w tym podwójnej objętości numerze, w którym wystąpią Przymierze, Renegaci, Heroes for Hire, Iron Man, Tom Foster oraz Damage Control. Więc miażdżenia będzie co niemiara.

Cytat

Iron Man (zabierając Misty z pola walki z powiększony Fosterem): "We have bigger problems to handle."

Misty Knight: "Hope you don’t mean that literally."

Streszczenie

Przybył zniszczyć świat. Przegrał. Był waszym koszmarem, bohaterem, królem, przyjacielem i zemstą. Ale teraz go nie ma. Więc kim wy jesteście?

Tom Foster ogląda na zniszczonym ekranie transmisję, w której przypominają jego własne słowa z areny i pokazują, jakich zniszczeń dokonało „prawo Hulka”. Spogląda na trzymaną w dłoni fiolkę.

Agenci S.H.I.E.L.D. znajdują Misty Knight w gruzowisku i przekazują rozkaz zebrania Heroes for Hire w wyznaczonym sektorze. Misty oświadcza, że nie jest już bohaterką, a morderczynią. Agenci odpowiadają, że to super, ale i tak ma się zameldować, gdzie jej każą.

Skuci członkowie Warbound są transportowani na statek S.H.I.E.L.D.. Elloe pyta, czemu nie uciekną i nie pomogą ich towarzyszom. Hiroim oświadcza, że po zdradzie Mieka nie zrobią nic, zanim nie odkryją, czy nie ma między nimi kolejnego zdrajcy. Nagle statek zapada się do połowy pod ziemię. Obandażowany Stark z pokładu helikoptera wydaje rozkaz wysłania w tamten teren kilku superbohaterów i pozwala ludziom z Damage Control użyć starej Avengers Mansion jako tymczasowej drugiej kwatery. Dostaje też informacje o ilości kosmitów i cywili przebywających teraz w mieście, gdy nagle z jego komputerami łączą się Amadeus Cho i Hercules. Cho chce go tylko powiadomić, że wytworzona przez Hulka szczelina w ziemi powiększa się z każdą chwilą. Mają mniej więcej dwanaście godzin, zanim Manhattan pęknie na pół. Nagle chłopaka powala kolejny wstrząs sejsmiczny.

Nie przejmując się trzęsieniem, Tom Foster biegnie jak szalony i zakrada się do Avengers Mansion. W podziemnym laboratorium nakrywa go pracownica Damage Control, ale bierze za kolegę z pracy. Tom właśnie kończy dokonywać poprawek w nanocząsteczkach. Wypija formułę wuja i zaczyna rosnąć.

Stark nagle wstaje ze swojego łóżka i przywdziewa zbroję. Dum Dum Dugan protestuje, ale Tony odlatuje i wyjaśnia, że jako jedyny może poradzić sobie z cyborgami Death’s Head, które właśnie próbują dokończyć ostatnie dzieło zielonego króla - wysadzić jego rów i przyśpieszyć rozpad wyspy. Damage Control próbują opóźnić to, skuwając krawędzie szczeliny łańcuchami, a Hercules przytrzymuje dwa z nich, stając się żywym spoiwem. Reszta bohaterów nie może przybyć, bo odkopują właśnie statek z Warbound w środku. Tam zaś Elloe próbuje przekonać Hiroima, że nie wiedziała o planie Mieka. Przyznaje zaś ze wstydem, że gniew, który czuła, gdy zniszczono Crown City, był przyjemny. Kapłan stwierdza, że wszyscy są winni tego, co się stało przez nich na Ziemi.

Misty zostaje zaatakowana przez rój kosmicznych insektów, oskarżających ją o zabicie jednego z nich. Z opresji ratuje ją Iron Man, przy okazji przypominając, że to Humbug zabił insekta, a Shang-Chi Humbuga, więc to nie jej wina. Nagle atakuje ich powiększony Tom Foster i przez krótką chwilę tłucze się z Iron Manem, zanim ten powala go i ucieka z Misty.

Wściekły Tom chce ich ścigać, gdy nagle insekty zostają ostrzelane przez pobratymców Elloe. Próbuje je chronić, ale zostaje powalony granatem, a kosmici wyżynają się nawzajem, oskarżając tymi samymi słowami, które on przed chwilą skierował do Starka. Podobnie dzieje się koło statku, gdzie Thing podejmuje decyzję o nieingerencji, gdy nagle Warbound wychodzą do nich. Próbują wyjaśnić, że nie chcą walczyć, ale bohaterowie nie słuchają i rzucają się na nich z pięściami.

Iron Man i Misty docierają do miejsca, gdzie znajdują się Death’s Heads. On wyjaśnia, że maszynom nie spodobało się, gdy przejął nad kilkoma kontrolę na arenie, a teraz się zabezpieczyły i nie może się przebić, więc załadował do jej ramienia nowe oprogramowanie, aby mogła je przeprogramować, jeżeli podłączy się do któregoś. Nie wyjaśniwszy, jak ma to zrobić, leci w dół, by zająć się bombami. Misty zaś próbuje podłączyć się do robotów, ale na razie tylko niszczy część z nich.

Cage, Spider-Man i Thing okładają Hiroima, Korga i Brood. Spidey zdaje sobie nagle sprawę, że trójka ich przeciwników tylko osłania Elloe, która próbuje się przedostać. Powala ją więc, ale znowu atakuje go Brood. Elloe pędzi dalej, wprost między walczące rasy.

Oddaliście się gniewowi. Zabijaliście. Miażdżyliście. Wołaliście pomsty. Czy tego chcieliście? Czy tym jesteście?

Elloe staje pomiędzy walczącymi i bezskutecznie każe im przestać. W ich kolejnym starciu zostaje ciężko ranna, ale ostatkiem sił prosi, aby przestali, na przysięgę Przymierza, po czym mdleje w ramiona Brood.

Misty podłącza się do jednego z robotów, w wyniku czego ich wspomnienia zaczynają się mieszać. Kobieta pyta, jak może on żyć mimo tylu ofiar, które zabił. Maszyna odpowiada, że robi tylko to, co obejmują jej funkcję. Tony powala większość robotów, a ostatnią bombę przekazuje mu jeden z tych, które przejęła Misty. Niestety zaraz po tym robot spada w przepaść i eksploduje, nim zdąży ona go wyłączyć. Przeprasza Starka, wspólnie ze wszystkimi Death’s Heads. Tymczasem wybuch wywołuje nowe wstrząsy. Szczelina rozszerza się coraz bardziej, utrzymujący ją Hercules krzyczy z bólu. Hiroim próbuje użyć swojej mocy i załatać ją, ale jest za słaby. Kamienny Korg użycza mu swojej siły, podobnie czyni Thing. Z ich pomocą kapłan zamyka szczelinę, po której zostaje tylko linia w kolorach całej trójki.

Stark, w towarzystwie Misty i cyborgów, przybywa na miejsce i dowiaduje się, że sytuacja jest stabilna, choć Thing, Spider i Luke pozwolili Warbound uciec. Pojawia się też Tom Foster, ale zamiast walczyć, dostarcza tylko kilku rannych bądź martwych kosmitów, po czym odchodzi.

Warbound uciekają kanałami z nieprzytomną Elloe. Hercules i Amadeus Cho uciekają wśród gruzów. Wciąż połączona z cyborgami Misty zabiera ocalałych i pojmanych. Tom Foster pomaga przy odbudowie miasta.

Teraz jesteście nienawidzeni, ścigani, nawiedzani. Ale tego dnia, gdy Hulk padł, byliście bohaterami.

[Info: komiks ten zawiera też po dwie czarno-białe strony z Incredible Hulk #112, World War Hulk Aftersmash: Warbound #1 i World War Hulk Aftersmash: Damage Control #1, oraz krótką historię z udziałem Mini Marvels]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.