Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #23

She-Hulk vol. 2 #23

She-Hulk vol. 2 #23

"Jaded" - episode 2

Postacie
Zapowiedź

Miła, przyjemna misja dla She-Hulk przerodziła się w coś przeraźliwie złego. Teraz ogłuszona i osłabiona zielona olbrzymka musi się zmierzyć z mocą równie potężną, co połączone siły Absorbing Mana oraz Titanii.

Cytat

Creel: "Props to ya, Shulkie. Hard t'believe you're still going. You're just a big, green, gamma-rayed-up Energizer bunny, ain't'cha?"

Streszczenie

W Bloomington w Minnesocie jest centrum handlowe, a w tym centrum handlowym jest kino. W kinie, znudzeni widzowie oglądają zapowiedź najnowszego filmu o przygodach Hulka, narzekając na sztuczność efektów specjalnych i kiczowatą trójwymiarowość. Nagle, ich odczucia zostają dramatycznie zmienione, kiedy przez ekran przelatuje She-Hulk i spada na widownię. W dziurze pojawia się Creel, który z pewnym podziwem stwierdza, że nie tak łatwo ją pokonać, jednak Shulkie nie słyszy jego słów, tylko łomot w głowie, który nie pozwala jej się skupić. Nieoczekiwanie, jeden z widzów wyciąga broń i zaczyna strzelać do Absorbing Mana, ale spotkanie z pociskami tylko zmienia go w ołów. She-Hulk wyrzuca go z kina potężnym ciosem, a nie mając czasu na subtelności, każe wszystkim się wynosić. Zanim zdąży wyjaśnić, że to dla ich własnego bezpieczeństwa, powala ją kolejny atak bólu, spowodowany przez Titanię, która usadowiła się w jej uchu środkowym i uderza w błonę bębenkową, próbując dostać się do mózgu.

W innej części miasta, kierowca autobusu próbuje wyjaśnić policjantom, co się wydarzyło, jednak ci nie bardzo chcą uwierzyć w pojedynek nadludzi. Przekonuje ich dopiero pojawienie się Rocky'ego Davisa, prowadzonego na muszce przez Jennifer Walters z przetrąconym karkiem. Jen pokazuje zdziwionym policjantom nakaz aresztowania i wyjaśnia, że jest łowcą nagród, a zapytana o swój stan, rzuca jakimś niezrozumiałym terminem, który ma wszystko wyjaśnić, po czym pakuje więźnia do ciężarówki. Rocky prosi o wyjaśnienia, ale Jennifer tylko nastawia sobie kark i odpowiada, że jedyne, co musi wiedzieć, to że jest osobą, która go aresztowała. Teraz przechodzi na miejsce kierowcy, by odszukać swoją partnerkę, co nie powinno być trudne, bo wystarczy tylko podążać za sygnałem lokalizatora i śladem zniszczeń.

Ledwie trzymając się na nogach z bólu, Shulkie próbuje wydostać się z centrum handlowego, zanim wróci Creel. Ten jednak zdążył już ją odnaleźć, a po drodze znalazł sobie także ulubione narzędzie walki - kulę na łańcuchu. Teraz atakuje ją w stalowej postaci, okładając kulą, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo jeden z ciosów w głowę wyrzuca Titanię z jej ucha. W ciągu kilku sekund, She-Hulk odzyskuje zmysły i trzeźwość myślenia, a chociaż nie może już powstrzymać upadku z najwyższego piętra, postanawia odpowiednio mocno podziękować przeciwnikowi. Przy kolejnym ataku, Creel trafia na kontrę, która wyrzuca go w stronę wielkiej konstrukcji z klocków. Mimowolnie absorbuje jej właściwości, a kiedy się orientuje, cios Shulkie rozbija go na zbieraninę klocków. Z rozsypanych fragmentów wygrzebuje się wściekła Titania, ale She-Hulk wie, że to jeszcze nie koniec walki i rozgląda się za przeciwnikiem. Creel pojawia się nagle przy diabelskim młynie, przejmując właściwości aluminiowej konstrukcji. Widząc, że nadchodzi kolejny atak, orientuje się, że jego żona już nie siedzi w uchu Shulkie i zaczyna się dopytywać, co ta z nią zrobiła, szybko wpadając w ton wyrzutów. She-Hulk nie ma ochoty tego słuchać, więc obala na niego całą konstrukcję diabelskiego młyna.

Tymczasem, Jennifer dociera do centrum handlowego i używa swojego lokalizatora, by odnaleźć Shulkie, jednak po drodze natyka się na miniaturową Titanię.

She-Hulk próbuje odnaleźć Creela w akwarium i przekonać, że ten pojedynek nie ma sensu, bo Davis z pewnością został już aresztowany, a bijatyki z łotrami już od dawna jej nie bawią. Absorbing Man zachodzi ją od tyłu i próbuje udusić łańcuchem, ale Shulkie przypomina mu, że nie ma już swojej starej, adamantowej kuli i z łatwością rozrywa łańcuch. Creel z wściekłości rzuca kulą na oślep i rozbija zbiornik z rekinami, a gdy woda zalewa oboje, dotyka jednocześnie She-Hulk i rekina, przejmując cechy ich obu. Dzięki temu zyskuje przewagę, najpierw próbując utopić Shulkie, a później przegryźć jej gardło, ktoś jednak każe mu się zatrzymać ostrzegając, że może stracić to, na czym najbardziej mu zależy. To Jen, trzymająca małą Titanię na muszce miotacza. Creel nie zamierza jednak puścić Shulkie sądząc, że to blef, więc Jennifer wrzuca Titanię w paszczę rekina, a wtedy on rzuca się jej na ratunek. Uderzenie przy skoku całkowicie niszczy zbiornik, a otoczony wodą Absorbing Man mimowolnie upodabnia się do niej i rozpływa.

Wieczorem, Shulkie i Jen wracają do bazy samochodem. Ta pierwsza pyta, o co chodziło Creelowi, gdy wspominał o złamanym karku, więc ta druga odpowiada, że to nic takiego - po prostu ma inną anatomię. A przy okazji, Shulkie przegrała zakład i wisi jej dwie dychy. She-Hulk sprzeciwia się, ale Jen przypomina, że zakład był o to, czy załatwi sprawę, nie stając się zielona, więc dotrzymała warunków, chociaż skorzystała ze swoich zdolności. Shulkie poprawia, że chodziło o załatwienie wszystkiego jak człowiek, ale wtedy Jazinda wraca do swojej właściwej postaci Skrulla i stwierdza, że to już naginanie zasad. Jen twierdzi, że żaden Skrull nie będzie jej uczył zasad, ale wtedy słyszy, że jest rasistką i oszustką. Oczywiście, wypiera się obu tych oskarżeń, ale ponieważ Jazinda nie rezygnuje, każe jej się zamknąć i prowadzić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #23 She-Hulk vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.