Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #112

Incredible Hulk vol. 3 #112

Incredible Hulk vol. 3 #112

"Incredible Herc" - part 1: "Bird of Stymphalis"

Postacie
Zapowiedź

zapowiedź utajniono

Cytat

Cho do agenta Jonesa: "Dude, when did 'amnesty' start to mean, 'the scary man with the guns gets to lock your @$$ up forever'?"

Streszczenie

World War Hulk zakończyła się. S.H.I.E.L.D. wraca do działania. Pierwszy cel to rozprawić się z poplecznikami Hulka. Nad głową Herca nadlatuje Hellicarier. Wzywa bohatera do poddania się. W odpowiedzi bóg Olimpu bombarduje żołnierzy... beczkami z winem. Jednak nie marnuje całego trunku. Część wypija, proponując to także Amadeusowi. To rodzaj hołdu, jaki składa.

Jednocześnie myśli Herca biegną ku Tebom, do roku 1277 p.n.e.. Herc był wtedy największym wojownikiem, ocalił wielokrotnie kraj. A jedyną nagrodą, jaką dostał, to śmierć swojej żony i dzieci. Zabił ich sam bohater, opętany przez Herę.

Gdy bóg otrząsa się z zamyślenia widzi, że on i Amadeus zostali otoczeni przez żołnierzy S.H.I.E.L.D. Cho chce walczyć, jednak nadlatujący właśnie Angel i Namora stwierdzają, że nie ma już o co. Hercules, przypominając sobie ciała martwych dzieci, postanawia się poddać. Dowodzący akcją agent Jones stwierdza, że Angel i Namora mogą skorzystać z amnestii, jednak Hercules i Cho odpowiedzą za zniszczenie Hellicariera. Amadeus ciągle jest w bojowym nastroju, jednak Olimpijczyk przypomina mu, że Hulk zniszczył miasto myśląc, że ludzie zniszczyli jego planetę, a przecież zrobił to jego własny kompan.

Później. Herc i Cho są w polowej bazie S.H.I.E.L.D. Chłopak z uśmiechem mówi, że Herc poddał się, żeby móc zaatakować teraz. Wyjmuje swój dyktafon, żeby przejąć kontrolę nad urządzeniami agencji i uwolnić więźniów, jednak Hercules niszczy jego sprzęt. Chce, żeby robale wspierające Hulka także poniosły odpowiedzialność za swoje zachowanie. Cho irytuje się i odchodzi.

Herc trafia do namiotu, gdzie czeka już jego brat, Ares. Hercules ma nadzieję, że nie chodzi o ptaki, jednak Ares ma ciągle uraz do brata i wypomina mu, że znów po tysiącach lat ten dalej nie potrafi wybrać dobrej strony w konflikcie. Ares przypomina bratu o jego dwunastu pracach. Szczególnie zwraca uwagę na szóstą.

Arkadia, 1271 rok p.n.e. Hercules ma do wykonania kolejne zadanie - rozprawić się z ptakami ludożercami. Odważny bohater zaatakował je, gdy te pożerały jakiegoś człowieka, konarem wyrwanego drzewa. Ptaki wzbiły się w powietrze i ostrzelały Herculesa swoimi piórami, które były równie zabójcze, co strzały. Herc schronił się przed ich działaniem w jeziorze. Nurkując wyciągnął z ciała te pióra, które go trafiły i użył ich jako grotów w swoich strzałach, którymi ostrzelał stymfalijskie bestie, wybijając je co do jednej.

Teraz. Ares podsuwa bratu do podpisania dokumenty. Hercules ma dołączyć do Inicjatywy, a jako karę za popieranie Hulka wykona nowych dwanaście prac. Pierwszą z nich ma być odbudowanie Avengers Tower. Herc kwituje propozycję brata uśmiechem.

Agent Jones rozmawia z Amadeusem. Mówi mu, że Hulk nie miał racji, atakując Nowy Jork, Cho jest wciąż przekonany, że było inaczej - wystrzelenie zielonego potwora w kosmos zasługiwało na karę. Dodatkowo chłopak przypomina, że nikt nie zginął. Agent odwraca laptopa w kierunku młodego geniusza. Mówi mu, że setki tysięcy ludzi stało się uchodźcami. Cho dostanie szansę, dostanie wszystkie dane i surowce. Ma opracować plan pomocy. Najlepszy, jaki kiedykolwiek powstał. Chłopak bierze komputer i zaczyna pracować. Nie wyzbywa się jednak podejrzeń. Myśli, że kolejnym razem S.H.I.E.L.D. każe planować mu jakieś operacje militarne. Agent zaprzecza. Cho nie dowierza w intencje agencji, każe także Jonesowi paść na ziemię. Nagle przez ścianę w namiocie przelatuje Ares i powala agenta. Chwilę później w otworze pojawia się Herc i zabiera Amadeusa wraz ze szczeniakiem ze sobą. Cho cieszy się, że Olimpijczyk wrócił, także i Herc wydaje się być zadowolony. Młody geniusz kieruje ucieczką, bowiem agenci S.H.I.E.L.D. atakują ich gazem łzawiącym. Herc, wciąż trzymając chłopaka, wbiega do tunelu. Agenci są tuż za nimi. Cho wsiada do opuszczonego samochodu i dopiero wtedy każe przyjacielowi działać - ten potężnym ciosem uderza w ziemię. Tunel wypełnia woda, wyrzucając agentów i jednocześnie unosząc samochód z Cho i Hercem do góry. Po chwili auto unosi się na jeziorze. Herc mówi, że niedaleko ma rodzinę, która może ukryć ich na jakiś czas. Chłopak ma inną propozycję - pokazując laptop agenta Jonesa proponuje zniszczyć S.H.I.E.L.D.

W bazie agencji Jones każe zdalnie zniszczyć swojego laptopa, jednak polecenie destrukcji wywołuje jedynie spięcie w komputerze, przy którym siedzi agent.

Przybywają posiłki. Uzbrojony Ares, Wonder Man i Black Widow są gotowi schwytać uciekinierów.
 
[Uwaga: Po tym numerze seria zachowała swoją numerację, ale zmieniła tytuł na Incredible Hercules. Ciąg dalszy przygód Herculesa oraz Amadeusa Cho można zobaczyć w Incredible Hercules #113. - BB]
 

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.