Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #6

New Warriors vol. 4 #6

New Warriors vol. 4 #6

"Defiant" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Jeden członek drużyny nie żyje, inny leży na intensywnej terapii. W takiej sytuacji Night Thrasher rozwiązuje New Warriors, co w związku z tym zrobi Jubilee? W międzyczasie detektywi Sykes i Givens odkrywają przerażający sekret osoby odpowiedzialnej za powstanie nowych New Warriors.

Cytat

Grace: “Dog said, he was done. Outta here like areindeer. Hit and split like a model kit. Y’know what I’m saiyn’?”

Kaz: “I guess. Grace…were are you from?”

Grace: “Fairfax, Virginia, yo. Why?”

Kaz: “Uh, really not digging the hip-hop white girl lingo.”

Streszczenie

Członkowie zespołu nie mogą uwierzyć w to, co słyszą. Wszyscy próbują przekonać Thrashera do zmiany zdania. Ten jest jednak głuchy na wszystkie argumenty i twardo obstaje przy rozwiązaniu grupy. Odchodząc, obiecuje jeszcze dać każdemu z nich pewną kwotę pieniędzy, aby mogli stanąć na nogi. Większość grupy jest jednak niezadowolona z takiego obiegu sprawy.

Sofię w szpitalu odwiedzają jej przyjaciele z pracy, jeden przez drugiego mówiąc, jaka to wspaniała była w walce z New Zodiac. Po chwili zjawia się jednak Luke Cage i wygania ich. Gdy zostaje z Sofią sam na sam, mówi, ze ma sprawę do niej. Wyłącza urządzenie holograficzne i przed dziewczyną staje Jubilee.

Harry i Bev sprawdzili już wszystkie dane od Black Panthera, co nie oznacza, że wypadł on z kręgu podejrzanych. Givens zaczyna podejrzewać też Namora, ale Beverly zastanawia się nad szukaniem bliżej własnego podwórka. Nagle ktoś wsuwa im pod drzwi kopertę. W środku znajdują dysk CD, a gdy odczytują go na komputerze, nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Później, w obskurnym zaułku. Detektywi próbują znaleźć potwierdzenie zdobytych danych u Bena Uricha. Ten niechętnie zgadza się mówić, ale nie potwierdza, że to Tony Stark sponsoruje New Warriors. Owszem, Iron Man o mało nie wywołał wojny z Atlantydą, ale nie dlatego, że chciał mieć wrogów dla swojej Inicjatywy, ale by zakończyć walkę między superbohaterami. Harry potępia Bena za to, że zataił te informacje, jednak Urich uważa, że zmądrzał na tyle, aby wiedzieć, do jakich zniszczeń mogłyby prowadzić.

Ripcord ostatni raz trenuje z robotami i stwierdza, ze będzie jej tego brakowało. Zastanawia się, czy nie mogliby działać bez Thrashera, ale Kaz przypomina jej, że bez zaplecza finansowego nie będzie mógł naprawiać ich sprzętu. Phaser nie może uwierzyć, że dalej chcieliby się w to bawić po śmierci jego siostry. Barry tymczasem martwi się, że jego dzieci będą musiały żyć w Stanach Zjednoczonych Starka. Przebrany już po cywilnemu Vin ma zamiar wrócić do Arkansas. Wszyscy zastanawiają się, gdzie wcięło Jubilee. Przez chwilę myśli nad tym też Thrasher, gdy zaczyna rozdawać wszystkim karty kredytowe. Nagle do sali wchodzą Jubille i Sofia. Ta druga przypomina Trashowi jego własne słowa o tym, że wolność nie jest za darmo. Jego własne słowa w końcu do niej dotarły. Raz straciła rodzinę, gdy zmarła jej mama, drugi, gdy musiała opuścić Instytut Xaviera. Ze łzami w oczach prosi, żeby Thrash nie kazał jej przechodzić przez to po raz trzeci. Jubilation dodaje, że nie dołączyła do New Warriors dla mocy czy adrenaliny, ale dlatego, aby czuć się znów częścią takiej rodziny. Wiec jeśli Thrash ma dosyć, to niech zabiera swoje gadżety, ale oni będą działać dalej, nawet bez niego. Ale jeżeli naprawdę chce pomścić dobre imię New Warriors, to albo niech dalej ich prowadzi, albo idzie do diabła. W końcu Night Thrasher daje za wygraną i rezygnuje z rozwiązania grupy. Ale obiecuje przycisnąć ich jeszcze mocniej na treningach. Grupa reaguje ogólnym wybuchem radości, jedynie Phaser zachowuje milczenie. Sofii zostaje przedstawiona reszta grupy. Oprócz Jubilation i Barnella wśród New Warriors są: żona tego drugiego, Angel, Christian Cord i Vin Steward, dawniej Radian i Redneck - członkowie Gangu Omega [Jeśli ktoś ich nie zna, to polecam X-Men #135-138], oraz Jono Starsmore i Miranda Leevald - za mutancich czasów znani jako Chamber i Stacy X. Night Thrasher obiecuje wyjawić kim jest naprawdę, ale w swoim czasie. Obiecuje też, że nikt z nich nie będzie już nigdy samotny. Nie będzie łatwo, ale taka jest cena wolności. Kieruje też do Phasera kilka słów, w których stara się nakłonić go do pozostania w grupie i odnosi zamierzony skutek. New Warriors będą działać dalej.

W swoim biurze Tony Stark zszokowany patrzy na dokumenty, na podstawie których Sykes i Givens podejrzewają go o sponsorowanie New Warriors. Oboje detektywów wprost stwierdza, że nie mają już ochoty bawić się w jego gierki, wiec niech lepiej da im spokój i pozwoli zająć się prawdziwą przestępczością. Gdy odchodzą, Carol Danvers wprost pyta Starka, czy to prawda. Tony mówi, że przecież go zna, ale Ms. Marvel wyjaśnia, że właśnie dlatego pyta.

Gdzie indziej całą rozmowę podsłuchuje Donyell Taylor. Gdy kończy, wstaje ze swojego wózka inwalidzkiego i jak gdyby nigdy nic podchodzi do okna. Za nim majaczy postać Night Thrashera.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #6 New Warriors vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.