Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #102

Daredevil vol. 2 #102

Daredevil vol. 2 #102

"Without Fear" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Daredevil walczy z Enforcers i ich nowym szefem, Mr. Fearem, który próbuje zetrzeć w pył ulice Hell's Kitchen. W tym czasie Matt i Foggy muszą stoczyć walkę na sali sądowej, aby uratować życie kogoś im bliskiego. Oto i kontynuacja wydarzeń, które miały swój początek w 99. numerze.

Cytat

Wrecker do Daredevila przywalonego ścianą: "You ain't even in the Avengers, idiot."

Streszczenie

Larry Cranston leży na wielkim łożu w towarzystwie dwóch pięknych kobiet w luksusowym apartamencie. Cieszy się ze swojej obecnej sytuacji i tego, co osiągnął, a wszystko to za sprawą zwykłego ludzkiego strachu. Cranston opuszcza łóżko i schodzi do siłowni. W międzyczasie wspomina profesora Dante Govicha, który zrozumiał działanie gazu Feara i udoskonalił jego formułę, tworząc narkotyki, o których Cranston mógł wcześniej tylko pomarzyć - "perfumy" zmieniające feromony produkowane przez daną osobę, tabletki, które najpierw powodują ataki morderczych agresji, a następnie przechodzą w samobójcze. Oprócz tych powstało jeszcze wiele innych. Larry nawet żałuje, że musiał go zabić, zwłaszcza po tym, jak pomógł mu zniszczyć Daredevila. W siłowni czeka już trzech osiłków. Cranston każe im zaatakować go, chce, aby zrobili to jednocześnie i dali z siebie wszystko, nie zważając na możliwość wyrządzenia mu krzywdy. W czasie odpierania ataków, Larry rozmyśla nad bólem i cierpieniem, jakie sprawił Murdockowi, cierpieniem, które nigdy się dla niego nie skończy. Trójka mężczyzn atakująca Cranstona to najlepsi w kraju zabójcy i najemnicy zdolni zabić bez zawahania, ale cios żadnego z nich nie trafia nawet Cranstona. Wszystko za sprawą strachu. Cała trójka podświadomie boi się Cranstona tak bardzo, że nie wyprowadza celnych ciosów, a nawet zbytnio odsłania się podczas walki. Larry bez problemu pokonuje wszystkich i ma nadzieję, że gdy stawi czoła Daredevilowi, jego gniew przezwycięży strach. W sali pojawia się Ox ze złymi wieściami.

Wcześniej. Fancy Dan i Montana stoją przed barem, w którym Ox "przekonuje" właściciela o potrzebie ochrony. Nagle, przez witrynę, wlatuje do środka Montana. Na ulicy stoi Razor Fist i Wrecker trzymający Fancy Dana. Oznajmiają całej trójce, że teraz Nowy Jork należy do Hooda. Dan strzela kilkukrotnie w twarz prześladowcy, co na chwilę odwraca jego uwagę. Ox staje do walki z Wreckerem. Policjant obserwujący zdarzenie wzywa przez radio posiłki. Detektyw Kurtz słysząc wezwanie próbuje dodzwonić się do Dakoty.

Biura prokuratora generalnego. Matt z Foggym i Dakotą czekają na windę. Gdy kobieta rozmawia przez telefon, Nelson prosi Matta, aby zostawił jemu gadanie i ograniczył swoje wypowiedzi. Franklin chciałby też wyjaśnić sprawę Lily, ale Matt nie chce jej w to mieszać, uważa, że zrobiła już dość złego. Dakota kończy rozmowę i przekazuje informacje od Kurtza Mattowi. Ten prosi Foggy’ego aby zajął się właściwie jego sprawą, po czym szybko wychodzi z budynku.

Daredevil skacząc z jednego dachu na drugi szybko dociera na miejsce walki dwóch grup oprychów. Wiedząc, jak nikłe są jego szanse, Matt postanawia wykorzystać ich przeciw sobie. Najpierw uderza Dana, który wpada na ostrze Razor Fista. W tym czasie Wrecker zyskuje przewagę nad Oxem. DD unika ostrz Razora, po czym zachodzi go od tyłu i kopnięciem kieruje wprost na Wreckera. Raniony Wrecker upuszcza swój magiczny łom [źródło jego mocy - Foxdie]. Wtedy Murdock przechodzi do ataku. Enforcers z rannym i mocno krwawiącym Danem postanawiają się ulotnić. Daredevil wykorzystuje kawałek latarni i okłada nim Wreckera. Chwila nieuwagi Matta spowodowana zniknięciem z pola widzenia Oxa i jego świty, pozwala Wreckerowi na podniesienie łomu. Wielkolud próbuje uderzyć Daredevila, ale zamiast niego trafia w ścianę budynku za nim. Potężny cios powoduje zawalenie się ściany wprost na Śmiałka.

Ox kończy opowiadać o całym zajściu Cranstonowi. Dodaje, że zaprowadzili Dana do lekarza i martwi go atak ekipy Hooda. Mr. Fear nie przejmuje się konkurencją, teraz najważniejszy jest Murdock.

Daredevil przemieszcza się kanałami, przeklinając się za całą akcję, w efekcie której zgubił Oxa. Matt wychodzi przez studzienkę przed swoim domem i ku swojemu zaskoczeniu widzi w nim zapalone światło i kilku ludzi.

Murdock wchodzi do domu. Od razu udaje się do salonu, gdzie czeka na niego Foggy wraz z Millą i pielęgniarką. Matt nie kryje zdziwienia. Franklin wyjaśnia, że Lila zmieniła zeznania twierdząc, że nie jest już pewna, czy Milla chciała ją pchnąć, w połączeniu z jej niepełnosprawnością, wystarczyło to, aby przekonać Algrena o wypuszczeniu Milli pod opiekę Matta na czas procesu. Nelson dodaje, że mimo wszystko podlegają surowym przepisom, w ramach których Milla musi być pod stałym dozorem pielęgniarki, która będzie pilnować dawkowania leków. Kobieta przedstawia się jako Elsa i obiecuje dopilnować swoich obowiązków. Foggy podkreśla, że wciąż mają wiele do zrobienia, ale przynajmniej udało mu się przekonać Algrena, że Milla jest ofiarą. Elsa zabiera Millę na górę. Matt widzi, jak bardzo odurzona lekami jest jego żona i wcale mu się to nie podoba, ale w tej chwili to jedyny sposób na uspokojenie jej. Jeśli uda im się znaleźć lekarstwo i wyleczyć Millę, będą w stanie obronić ją w sądzie, zarzucając czasową niepoczytalność. Murdock ciężko wzdycha, wciąż nie może uwierzyć, że jego żona jest w domu.

Cranston z okna swojego apartamentu spogląda na miasto, wciąż myśląc o Murdocku i tym, co pewnie teraz czuje. Ma nadzieję, że jest to strach, strach przed tym, że koniec końców i tak straci swoją ukochaną i nie będzie w stanie nic zrobić, aby temu zapobiec. A wszystko to jest częścią planu Mr. Feara.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #102 Daredevil vol. 2 #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.