Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #28

Daredevil vol. 2 #28

Daredevil vol. 2 #28

"Underboss" - part 3

Postacie
Streszczenie

Matthew Murdock wchodzi do swojego biura. Jego uwagę przykuwa karta papieru pozostawiona na biurku. Podnosi ją do nosa i bierze głęboki wdech, po czym przesuwa po niej palcami. Z całą pewnością zostawiła ją Elektra. Na kartce widnieje treść:

Matt

Jest ustalona nagroda za Twoją głowę,
pół miliona dolarów.
Nie wiem, kto ją wyznaczył i dlaczego
ale ona jest, co oznacza, że zaczął się
sezon polowań na Ciebie.
Postaraj się nie zginąć!
E

Matt dokładniej maca pozostawiony podpis, literę E. Skupia swój radar na biurku. Znajduje tam nekrolog Karen Page, który przeglądała Elektra. Murdock dotyka zdjęcia Karen i wszystkie najgorsze wspomnienia zaczynają do niego powracać. Przypomina sobie, jak trzymał umierającą Karen w swoich ramionach przed kościelnym ołtarzem. Zabitą przez Bullseye'a. Pamięta również chwilę, w której trzymał umierającą Elektrę. Zabitą przez Bullseye'a. Zdenerwowany wspomnieniami zgniata kartkę od Elektry i zwraca głowę w stronę otwartego okna, przez które wyszła. Jego radar ponownie skupia się na biurku i jego okolicach. Matthew podchodzi do niego i podnosi z ziemi złamany miecz, zostawiony przez Elektrę i obwąchuje go. Na jego czole pojawia się mała czerwona kropka. Murdock podchodzi bliżej okna, przez chwilę wygląda, jakby się rozglądał, a ręką praktycznie dotyka czerwonej kropki na swoim czole, całkiem jakby ją wyczuł.

Snajper przez celownik spogląda na Matta stojącego w oknie i gotowy jest oddać strzał. Nagle cel znika z pola widzenia zamachowca. W jego karabin trafia czerwona pałka. Po chwili mężczyzna wraca na pozycję i ponownie spogląda w celownik. W oknie naprzeciwko wciąż ani śladu Murdocka. Nagle na celowniku pojawia się czerwony but.

Kopniak prosto w twarz powala snajpera na ziemię. Daredevil łapie jego karabin, po czym w milczeniu przygląda się swojemu niedoszłemu zabójcy. Jedną ręką niszczy mechanizm spustowy broni, następnie opiera ją o gzyms dachu i łamie nogą. W tym czasie mężczyzna wyciąga dwa pistolety i oddaje strzały w stronę DD. Ten unika pocisków, po czym kopniakiem wytrąca bronie z rąk oprycha. Mężczyzna wstaje z ziemi i wyciąga nóż. Daredevil natychmiast wykopuje broń z jego ręki, łapie go i przerzuca przez krawędź dachu. Trzymając zamachowca jedną ręką, drugą łapie spadający nóż, którym teraz grozi swojemu prześladowcy. Ten przerażony zasłania twarz ręką. Śmiałek podciąga go do góry i rzuca na dach, po czym jednym uszczypnięciem w okolicach ucha pozbawia go przytomności. W kieszeni mężczyzny znajduje kartkę ze swoim zdjęciem i notką o wyznaczonej nagrodzie za głowę Matthew Murdocka. Uwagę Daredevila przykuwa sąsiedni dach, gdzie niewyraźnie wyczuwa jakąś postać. Powoli "obraz" wyostrza się. To Boomerang stoi ze swoją bronią w ręku. Na twarzy Daredevila rysuje się wściekłość. Widząc to, Boomerang zaczyna uciekać. W strugach deszczu przeskakuje z dachu na dach, nie oglądając się za siebie. Schodzi po drabinie, gdy przy końcu brakuje już szczebelków, ratuje się skokiem wprost do śmietnika. Po wyjściu z niego czeka go niemiła niespodzianka w postaci Daredevila. W akcie desperacji rzuca swoim bumerangiem w przeciwnika. Ten uchyla tylko głowę aby uniknąć uderzenia, po czym chwyta Boomeranga i podnosi w górę, czekając aż wróci jego broń, uderzając go prosto w twarz.

Daredevil wyciąga przeciwnika z ciemnej alejki i rzuca wprost na nadjeżdżającą taksówkę. Wyjmuje z jego kieszeni takie samo zdjęcie, jakie miał snajper na dachu. Wściekły DD rzuca wrogie spojrzenie na przerażonego Boomeranga, po czym oddaje go w ręce policji.

Niedaleko miejsca, w którym DD przekazuje policjantom Boomeranga, w tłumie ludzi stoi mężczyzna w prochowym płaszczu i kapeluszu. Spod kapelusza wystaje symbol celownika na białym tle, umieszczony na czole mężczyzny, to Bullseye. Z kieszeni jego płaszcza wystaje koperta, w której zapewne znajduje się znajome zdjęcie. Bullseye spogląda w stronę Daredevila, a na jego twarzy rysuje grymas przypominający uśmiech.

Daredevil zdaje się wyczuwać obecność odwiecznego wroga, zaczyna ruszać głową na wszystkie kierunki, jakby próbował dokładniej zlokalizować przeciwnika. Bullseye znikł, a wokoło Matta przewija się tylko tłum pieszych.

Uwagi:
- Ten numer ukazał się w miesiącu, w którym wszystkie serie wydane były pod wspólnym szyldem "Nuff Said" i nie zawierały żadnych dialogów.
- Akcja ma miejsce zaraz po wydarzeniach w Elektra vol. 2 #6, również "Nuff Said"

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.