Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #44

New X-Men vol. 2 #44

New X-Men vol. 2 #44

"Messiah CompleX" - chapter 4

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy bardziej doświadczone ekipy poszukują dziecka, młodzi mutanci otrzymują rozkaz, by pozostać w Instytucie. Jednakże granie drugich skrzypiec nie odpowiada ich ambicjom. Mimo to atak na Purifiers nie jest dobrym pomysłem. Bo jak można pokonać coś, co znajduje się poza naszą ligą?

Cytat

Surge: "There's nothing you can teach us, "Prof"... We already know how to die."

Streszczenie

Kanadyjskie lasy. Na zupełnym odludziu mieszka w samotności mężczyzna. Jest on mutantem, dlatego trzyma się z daleka od cywilizacji, żeby ukryć swoje zdolności. Jednak dzisiaj ma wyjątkowego pecha - pojawia się na drodze Predatora X. Bestia znienacka rzuca się na niego, pożera jego wnętrzności i z nowym zapasem sił rusza dalej, jak gdyby nigdy nic.

Instytut Xaviera. Noriko wzywa Davida oraz Juliana, żeby razem z nią obejrzeli w telewizji relacje z masakry w Cooperstown. Według niej to dlatego Cyclops nie chciał angażować w akcję młodych mutantów, ponieważ są w to zamieszani Purifiers. Surge jest za to zła na Summersa, a jeszcze bardziej jest wściekła na Purifiers. Pała chęcią zemsty na pseudo duchownych i namawia swoich kolegów, aby razem z nią wzięli sprawy w swoje ręce. Julianowi nie trzeba powtarzać dwa razy, jednak David ma obiekcje. Na tej rozmowie przyłapuje ich Xavier. Próbuje odwieść młodych mutantów od tego pomysłu, lecz nie ma już w instytucie takiego autorytetu, jak dawniej. Surge ruga go, jakby nie zdawała sobie sprawy, że rozmawia z legendarnym niegdyś Profesorem X. A później robi mu wyrzuty, że nie było go z nimi, kiedy był im najbardziej potrzebny. Po czym wychodzi, a w ślad za nią Hellion.

Dallas, Texas, budynek Eagle Plaza. Forge rozmawia z Cyclopsem przez wideotelefon i informuje go o stanie zdrowia Madroxa. Jamie wciąż jest w stanie śpiączki i przydałaby mu się asysta jakiegoś telepaty, na przykład Frost. Cyclops szybko odpowiada, że Emma jest teraz niedostępna. Wobec tego Forge deklaruje, że nadal będzie monitorował stan zdrowia Madroxa oraz alternatywne przyszłości, ale ma wątpliwości co do obecnych działań X-Men. Na to, Cyclops na do widzenia odpowiada mu, że to ryzyko jest warte podjęcia.

Instytut Xaviera. W jednym z pokoi, Noriko zbiera New X-Men i przedstawia im swój plan zemszczenia się na Purifiers oraz uratowania dziecka porwanego w Cooperstown. Hellion, Mercury oraz Rockslide od razu są za. Anole oraz Pixie zgadzają się, ale tylko ze względu na porwane dziecko. Dust i Prodigy odmawiają, uważając, że reszta robi bardzo źle. Elixir, który w międzyczasie cały poczerniał, też odmawia. Obawia się, że nie będzie mógł się opanować i pozabija wszystkich Purifiers. Do New X-Men dołącza Hisako, która akurat przechodziła i wszystko słyszała i deklaruje swą pomoc w akcji.

Antarktyda. W zaśnieżonym Blackbirdzie, Angel, Colossus, Wolverine oraz Storm z niecierpliwością czekają na Nightcrawlera. Nagle, ten teleportuje się tuż przed nimi i raportuje, że ich cel jest w okolicy.

Waszyngton, D.C. Kościół imienia Wielebnego Williama Strykera, główna siedziba Purifiers. Taylor oprowadza Rictora po świątyni i z dumą opowiada, co się obecnie dzieje w ich organizacji. A trzeba przyznać, że dzieje się niemało. Setki, tysiące nowych rekrutów, coraz to nowe siedziby rozsiane po całym kraju, dostęp do zaawansowanych technologicznie broni i potężne wsparcie finansowe. Jednym słowem, Purifiers przeżywają swoją złotą erę. Taylor zatrzymuje się przy jednej z sal, aby wysłuchać płomiennego przemówienia jednego z duchownych. To właśnie tam, Rictor ku swej uciesze dowiaduje się, że Purifiers nie mają dziecka z Cooperstown. Ale potem mina mu szybko rzednie, bo dowiaduje się, kim są nowi sprzymierzeńcy duchownych.

Przyszłość. Nowy York, osiemdziesiąt lat od teraz. Futurystycznie wyglądającymi ulicami przemieszczają się Layla oraz Madrox, który wciąż narzeka na jej upierdliwe towarzystwo. Panna Miller jednak nic sobie z tego nie robi i prowadzi go do miejskiej biblioteki, żeby tam dowiedzieć się, co się stało z mutantami w tej linii czasowej. W środku widocznie rzadko w owych czasach odwiedzanego budynku poznają zatrważającą prawdę o losie homo superior. Wszyscy mutanci w tej alternatywnej przyszłości zostali umieszczeni w relokacyjnych obozach. Jeden z takich obozów znajduje się tuż niedaleko, w Brooklynie, i tam właśnie teraz zmierzają Madrox i Layla.

Teraźniejszość. Waszyngton, D.C. New X-Men (Anole, Armor, Hellion, Mercury, Pixie, Rockslide, Surge oraz X-23) są już pod kościołem. Laura wykorzystując swoje wyszkolenie, zrobiła szybkie rozpoznanie i przeprowadza odprawę, zadziwiając wszystkich swoim profesjonalizmem. Po czym młodzi mutanci ruszają do akcji.

Tymczasem, w instytucie. Dust, Elixir oraz Prodigy zamartwiają się o swoich przyjaciół. Może powinni iść z nimi, a może powiadomić Cyclopsa, sami nie wiedzą. W końcu Josh próbuje uspokoić wszystkich, a także i siebie, mówiąc, że wszystko na pewno skończy się dobrze.

Antarktyda. Tajna baza Essexa. Sinister informuje Acolytes oraz Marauders, że wszyscy razem muszą opuścić tę kryjówkę. Według niego X-Men wkrótce ją odnajdą, a wdawanie się z nimi w potyczkę teraz nie będzie służyć jego planom. Wtedy nagle do pomieszczenia przez ścianę wpada nieprzytomny Harpoon, a za nim pojawiają się Angel, Colossus, Nightcrawler, Wolverine oraz Storm. X-Men od razu buńczucznie oznajmiają, iż przyszli tu po dziecko oraz Rogue i osiągną swój cel, choćby po trupach.

Waszyngton, D.C. Kościół imienia Wielebnego Williama Strykera, główna siedziba Purifiers. Anole, używając swoich zdolności kamuflujących, przemierza korytarze w poszukiwaniu jakiegoś pustego pokoju zarządzania. W końcu mu się to udaje i z danych w komputerze z radością dowiaduje się, że Purifiers nie mają dziecka z Cooperstown. Nagle ktoś go przyłapuje na gorącym uczynku. Na szczęście to Rictor, który infiltruje szeregi Purifiers. Anole oddycha z ulgą. Za to Rictor wręcz przeciwnie, gdy dowiaduje się, że New X-Men mają zamiar rozprawić się z Purifiers. Teraz, gdy duchowni zyskali nowych sprzymierzeńców, są znacznie groźniejsi.

Tymczasem, w innej części kościoła. Reszta New X-Men walczy z Purifiers i całkiem nieźle sobie poczyna. Tylko od czasu do czasu trzeba przystopować Surge, żeby nikogo nie zabiła. Purifiers padają jak muchy, nawet ich obecny przywódca, były płatny zabójca, Matthew Risman ma problemy. W całym tym ferworze walki, nikt nie zauważa pojawienia się na placu boju nowych graczy. Do czasu. Nagle Helliona przebija pięć podłużnych pazurów, a New X-Men zamierają w bezruchu, pacząc na Lady Deathstrike mordującą Juliana i stających za nią nowych Reavers.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #44 New X-Men vol. 2 #44 New X-Men vol. 2 #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.